şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tek bir kornanın çalmadığı (eklere bakınız!), arabaların yayaları ezecekmiş gibi, bir yere aceleleri varmış gibi hayvanca sürmedikleri, bisikletlilerin düzgün, yayaların düzgün hareket ettiği, 18 dakikalık usul bir video.

  https://www.youtube.com/watch?v=zv9fqz7kgqu

  (bkz: order porn)

  not: videoyu geçe geçe takip ettim. eğer ki "şu saniyede korna çalıyor hacı haberin olsun" diye yeşillendirecek olursanız entry'ye eklerim. yalnız ilk 2.5 dk boyunca duymadım korna, sonrasında da duyacağımı pek sanmıyorum.

  ek: gelecegi olmayan adam uyardı; 11.15'te iki rekat korna sesi duyuluyor.

  ek-2: bealzebub yazmış; 2.13'te de korna sesi duyuluyor. bir de 2.5 dk boyunca bakıp korna duymadım dedim. (bkz: merhaba ben sağır)
 • ne güzel hava serin. mis gibi çoğunluk bisikletli... ben de adana'da yaşıyorum. çok mutsuzum.
 • 45. saniyedeki iki aracın birbirine yol vermesine hayran kaldığım video. bizde olsa iki araç da gaza basar kafa kafaya girerlerdi.

  daha fazlasını izleyemedim.

  (bkz: ağlamıyorum gözüme medeniyet kaçtı)
 • (bkz: eğitim)
 • bir elin parmağını geçmeyecek kadar çalınan kornalar dışında trafik ışığı varmış gibi hareket eden yaya ve sürücüler. gerçekten müthiş.
  yurdumda böyle bir olayda kornayı geçtim, trafik kitlenir hatta ve hatta yol vermeme kavgası dahi çıkabilir.
 • a: buyurun azizim.
  b: ne münasebet azizim siz buyurun.
  a: o zaman c azizim buyursun.
  c: aaa olur mu hiç azizim, siz dururken ben buyurabilir miyim?
  a: o zaman hepimiz sırayla geçelim.

  geçtiler...

  bir de hatıra olsun:
  hamburg'da bir sabah yürüyorum. bir baktım iki tane polis arabası bir taraftan, iki tane polis arabası da öbür taraftan yolu tutmuşlar. n'oluyo lan dedim, vukuat var herhalde. baktım ki bir araba diğerine hafifçe çarpmış ama ikisi de yol üzerinde kaldıkları için pek aksiyon göremeyen alman polisi kendine aksiyon yaratmış.
  gerçi olayın 500 metre ilerisindeki kavşakta (dammtor) bir-kaç ay sonra ölümlü bir kaza oldu. o olaydan bir-kaç ay sonra da yine aynı kavşakta benim gözümün önünde bir araba diğer bir arabanın çarpması üzerine tam takla atıp oturdu; neyse ki içindekilere birşey olmadı.
  bir yıl boyunca duyduğum korna sayısı bizim bir öğleden önce ankara'sını geçmemiştir. yukarıda bahsettiğim olaylarda da hiç bir kavga vs. olmadı tabi...
 • "korna çalan varsa alamancıdır."
 • eğitim vs diyen çok olur zaten, belki de bu kadar net bir cevabı yoktur diye düşününce vardığım sonuç şu ki; aynı şeylere özlem duyanlar, o şeylerin oluşmama nedenini karşı taraf olarak görüp kendilerini rahatlatıyorlar ve bu malesef "özlem duyanların" hep azınlıkta hissederek özledikleri şeyden vazgeçmelerine neden oluyor, sonuçta "özlem duyanlar" gerçek azınlık haline geliyor.

  yukarıdaki video üzerinden gidecek olursak; istanbul'da böyle bir kavşakta bu insani davranışın sergilendiği bir ortama özlem duyuyoruz ama orada bulunsak o davranışı sergilemekten öteye karşı tarafın nasılda öyle davranmadığına dikkatimizi verip, baskı altında hissedip belkide o davranışı sergilemekten kaçınıyoruz. kendinizi "eğitimisiz" dediğiniz kişinin yerine koyup almanya'daki bu kavşağa gidin ve nasıl davranacağınızı düşünün belki beni daha iyi anlarsınız.
 • ulan bizim ülkede olsa büyük ihtimal kan çıkardı dediğim video.

  o yol benim diye ona saldırır ordan bi tane motorcu gelip kafasında ki kamerayı göstere göstere yandaki arabanın dikiz aynasına saldırır, yanındaki araç arabayı üstüne sürer, sonra arabadan sopa çıkartılır motorcu biber gazıyla ortalığı karıştırır ordan yayalar atlar olaya vs vs. bizim ülke kaldırmaz böyle insancıl olayları.

  edit:imla