• almanlar'ın bizi başlıca kıskanma sebeplerinden bir tanesidir.

düşünsene sen 8 liralık soğan yiyorsun, o 1 liralık soğan yiyor. farkı göremeyen fetöcüdür.

skandalın büyüğü ise patateste, patates 90 kuruş. 90 kuruşluk patates yiyeceğime, bir köşeye siner ve sessizce açlıktan ölmeyi beklerim.

fiyatlar için kaynak

not: almanya'da asgari ücret 1.500 euro.
  • yalnız 1 lira değil, 1 euro =) o farkı lütfen atlamayalım, zira kendim almanya'da yaşıyorum.
  • kuru soğan (1 kg)
    11,89 tl
    memleketimden gelsin manav
    hepsiburada.com
  • gerçekten baktıkça sinirleniyorum, sinirlendikçe bakıyorum seksenlerdeki kısır döngü gibi
  • güzel hesap. patates fiyatı olan 0,97 euronun almanya asgari ücretine oranı 0,97/1500 yani 0,00065 dir. ortalama bu oranı türkiye asgari ücretine uygularsak 2020,00x0,00065 şeklinde yani 1,31 tl olur. yani türkiye patatesin satış fiyatı aslında 1,30 lar civarında olsaydı kimse yadırgamazdı. ancak bizde bu fiyat 8 tl civarı. üstelik algılarımız hep bizim tarım ülkesi onların sanayi ülkesi olduğu yönünde.
  • bu soğanların patateslerin bilmem ne bilmem nelerin yükselmesinin tek sebebi burada üretilen her şeyin yurt dışına gitmesi. bizim halkı da mağdur ediyor gavat-andavallar.
hesabın var mı? giriş yap