şükela:  tümü | bugün
  • dün gece almanya'nın karlsruhe şehrinde gerçekleşen olay..

link

bu arada başına bu olay gelen arkadaş bir kız.
    siz ne kadar uzaklaşmaya çalışsanız da kaderiniz olan coğrafya bir şekilde gelip sizi buluyor demek ki.
  • büyük ihtimal (bkz: türkiye)'ye attığı iftira ile sığınma hakkı alıp, yine bize ait (bkz: döner) ile geçimini sağlayıp, terbiyesizlik yapan beyni yıkanmış zavallıdır. sanmayın ki oralarda rahat edeceksiniz.
  • etini sattığı hayvanı,diğer 17 kardeşi ile birlikte çapraz ateşe tutup öldürmüş olması muhtemel bir hewal saçmalığıdır.
  • almanya'da her başı devlet kurumları ile belaya girdiğinde türkiye konsolosluğuna gidip ben türküm yardım edin diyen diğer islamcı ve pkk lıdan farksız bir başka vatan haini.
  • boykot ve şikayet bunun için var.
  • satmazsan satma denilmesi gereken donerci. madem oyle sadece vatansever turkiye vatandaslarinin restaurantlarindan yemek yeriz bundan sonra.

turk bayragi asili olmayan mekana para kazandirmamak lazim.
  • almanya'da bile döner yeme peşindeysen sana müstahaktır dediğim rezalet olay.
  • oradaki yargıyı bilmem ama ismini ve cismini o şahsın öğrenip türk konsolosluğuna başından geçen olayı mail yolu ile anlatarak bildirirsen belki türkiye'ye girişi deport edilebilir veya girmeye kalktığında yakalama karar ile karşılaşabilir.
  • almanya da bununla ilgili bir yasa varmi bilmiyorum, lakin abd'de isyeri sahibinin istemedigi insana servis sunmama hakki var. ama tuketici haklari mahkemesine sikayet edilebilir.
  • çözümü basit olan durum. elinde kamerayla o dönercinin yanına gitsin ve adamın duyabileceği şekilde "işte türk olduğum için bana satış yapmayacağını söyleyen ırkçı dönerci" tarzı bir şeyler söyleyerek kayda başlasın ve adama döner istediğini söylesin. adam satış yaparsa geri adım atmış olur. satmam derse, şikayetçinin elinde kanıt olur. hem internette yayınlayabilir hem de resmi makamlara şikâyette bulunabilir. dönerci saldırmaya kalkarsa da zaten kriminal vakaya girer.