şükela:  tümü | bugün
 • almanya calkalanirken, "bamya pırasa kabak patlıcan lahana ıspanak" gibi konular dolup tasarken sözlügün ilgisiz kalmasina sastigim cinayetler. bir banka soygunu sonucunda iki asiri sagci terörist karavanlarinda intihar etmis, ücüncüsü beraber kaldiklari evi atese verdikten sonra polise teslim olmustur.

  nasyonalsosyalist yeralti (nazionalsozialistischer untergrund, nsu) diye adlandirdiklari terörist olusumun bu cinayetler disinda 2004 yilinda köln'de cogunlukla türk 22 kisinin yaralandigi bomba suikasti, bir bayan polis memurun 2007 yilindaki cinayeti ve 4 kasim 2011'de grubun ortaya cikmasini saglayan banka soygunu su ana kadar kesinlesmis olan suclari. polis baska olaylari da arastirmakta.

  radikal sagci terörün yillardir almanya'nin gercegi olmasinin ortaya cikmasi bir yana, asil skandal da makamlarin suclularla irtibati olmasi. thüringen eyaletinin anayasayi koruma organi (verfassungsschutz) gizli servis araciligiyla grup üyelerini ajan olarak kullanma tesebbüsüyle itham ediliyor. grubun evlerinde "die welt" gazetesine göre gizli servisin kullandigi "gercek sahte kimlikler" bulunmus. bu ve cinayetlerin yillardir faili mechul olarak kalmasi, olayin göründügünden cok daha büyük oldugunu göstermekte.
 • insanin kanini donduran sekilde islendikten sonra teröristlerin kurbanlarinin resimlerini cektigi ve bir dvd hazirladigi cinayet zinciri:
  http://img84.imageshack.us/img84/4331/cinayet.jpg
 • katledilen kişilerin, türk olması sebebiyle tepki görmeyen orospu çocukluğu...
 • burası dahil en az türkiye'de dikkat çekmekte olan ırkçı cinayet dizisi. kavgam satın alan binlerce manyağın yaşadığı bu ülke halkına bir kaç rakam vermekte fayda var.
  hitler'in ilk dünya savaşının,yoksulluğun sorumlusu ilan ettiği yahudilerin 1933'te (nazi iktidarı başladığında) nüfusu yaklaşık 523,000 .toplam nüfusa oranı 0.75 ten daha az.

  http://www.ushmm.org/…article.php?moduleid=10005276

  oysa bugün, yaklaşık 82 milyon nüfusun en az 3 milyonu türktür. (bazı kaynaklara göre 3.5 hatta 4 milyon).

  http://en.wikipedia.org/…ki/demographics_of_germany

  biz halâ avrupa'da yükselen faşizan harekete duyarsız kalalım. gerçi biz de kendi faşist faaliyetlerimizle meşgulüz. sen de haklısın birader.kolay gelsin.
 • almanya'nın top yekün infial yaşamasına sebep olan ve fakat önceki entrylerde belirtildiği üzere, her nedense türk basının, dolayısıyla da türk halkının pek ilgilenmediği siyasi cinayetler.

  kronoloji şöyle :

  9 eylül 2000 : 38 yaşındaki çiçekçi enver s., 9 eylül 2000 gününün öğleden sonrasında nürnberg'de, tatile giden bir arkadaşının yerine dağıtım yaptığı araçta ölü bulundu.

  13 haziran 2001 : yine nürnberg'de gündüzleri siemens fabrikasında işçi olan, akşamları terzilik yapan 49 yaşındaki abdurrahim ö. kafasına sıkılan iki kurşunla öldürüldü. komşuları, öğleden sonra maktülün evinden tartışma sesleri geldiğini, ardından evden iki doğu avrupalı görünüşlü erkeğin çıktığını söylediler.

  28 haziran 2001 : hamburg'da manavlık yapan 31 yaşındaki süleyman t.'nin cesedi, kafasındaki üç kurşunla babası tarafından kendi dükkanlarında bulundu.

  29 ağustos 2001 : münihte manavlık yapan habil k. kafasına sıkılan iki kurşunla kendi dükkanında ölü bulundu. tanıklar ifadelerinde bıyıklı ve yabancı görünüşlü bir adamın siyah bir araca binip kaçtığını belirttiler. söz konusu adamın izi bulunamadı.

  25 şubat 2004 : 25 yaşındaki yunus t., henüz bir kaç ay önce taşındığı doğu almanya'daki rostock kentinde, ilk kez gittiği bir dönercide öldürüldü. yunus t.'nin bir başkasıyla karıştırılarak kurban seçildiği düşünülüyor.

  9 haziran 2005 : nürnberg'de döner büfesi işleten 50 yaşındaki ismail t., kendi dükkanında öldürüldü. yakın bir inşaattaki görgü tanıkları, iki kişinin bisikletlerini dükkanın önüne bırakıp içeri hızla girip çıktıklarını ve sırtçantasına bir nesneyi soktuklarını gördüklerini belirttiler. söz konusu iki kişi asla bulunamadı.

  15 haziran 2005 : 41 yaşındaki yunan theodorus b., münih'te öldürüldü. kurban daha bir kaç ay önce anahtarcı dükkanı açmıştı.

  4 nisan 2006 : 39 yaşındaki mehmet k., dortmund'daki işlek bir caddede bulunan gazete bayiisinde öldürüldü.

  6 nisan 2006 : 21 yaşındaki halit y., bir internet kafede kafasına sıkılan 2 kurşunla öldürüldü. polis kayıtlarına göre kafede halit y. haricinde en az 3 müşteri daha bulunmaktaydı.
 • katliamlar almanya'nin disardaki imajini zedelermis. dikkat edin, göcmen olduklari icin katledilen insanlarla ilgili tek kelime yok. s.ktirsin ibneler! 11 yildir, 2000 yilindan beri katilleri bulma zahmetine katlanmamislar, bir tesadüf eseri hersey ortaya cikinca da "ay, oy, sag radikaller" diyorlar, irkcilik sözcügünü agizlarina almiyorlar. iste buna timsah gözyaslari denir, baska bi'sey degil.

  (bkz: #26195427)
 • siyasi cinayetlerdir. bu cinayetlerin failleri neo nazi olduguna göre almanya, hic bir sorumluluk kabul etmez. cünkü icinde nazi kelimesi gecen her sey almanya'ya uzaydan filan gelmistir. almanlarin veya almanya'nin nazilerin ortaya cikmasinda, palazlanmasinda hic bir sorumlulugu, katkisi olamaz.

  e tabi su vardi... (bkz: almanlik ne güzel)
 • 'dönerci cinayetleri' nitelemesi, ne yazık ki alman toplumundaki gizli ırkçılığın bir ispatıdır. 'dönerci cinayetleri' nitelemesi yaşananları küçümseyen insanlık dışı bir kavramdır: kurbanların insan oldukları gözardı edilip 'döner'le ilişkilendirilir - sanki isimleri ve işleri yokmuş gibi.

  devamini okumak icin tikla:

  http://bianet.org/…et/dunya/134161-almanya-ve-doner
 • öldürülen kişilerin çoğunun dönercilikle ilgisi olmadığı halde, bu yaşanan trajediye, almanların koydukları isim.
  bu da kendi ülkelerinde türkleri sadece bir dönerci olarak gördüklerinin ve görmek istediklerinin bir kanıtıdır.