• yıllar önce o korkunç türkleri borazanla rohanın ordusu gibi çağırmasaydı, sanayi ve hizmetlerde çalışcak adam bulamayıp şu an dünyanın en büyük x'inci ekonomisi olamayacağı için göğüs gerilen, uğraşılan, aşma gayreti olan istiladır.

çarkı çevirmek için dişli lazımdı, ithal ettin.
    şimdi çakma dişlinin bakım gideriyle yeni bir çark geliştirene kadar uğraşmaya devam.
  • almanya devleti, medya, politikacilar, konustugun herkes bunun büyük bir sorun oldugnu söylüyor, tartisiyor, cözüm ariyor. en önemli cevap en altta, lütfen bastan asagi 5 ( bes defa) defa oku, irdele.
    - özellikle ikinici ve ücüncü nesilden olup hala
    - dogru düzgün almanca konusamamalari
    - ıssizlik ve sosyal devletten (hartz ıv) gecinmeleri
    - bazi bölgelerdeki ilkokullarda 90% varan ögrencilerin yabanci kökenli olmasi ve derin düsünceler. berlinde bazi bölgeler tamamen terk edilmis.
    - türklerin sosyal hayatta hic olmamasi ve yillardan beri hep ayni kafa ile yasamasi. örnegin söyle bir soru ile karsilasabilirsin. ıtfaiyede gönüllü olarak neden calismiyorlar.
    - medyada en cok konusulan, türklerin ve yabancilarin ıntegration (uyum) olamamasi.
    - ıntegration: bu kelimeyi her gün her yerde her politikaticadan duyarsin. evet türklerin almanya'ya ıntegration'u
    - son yillarda almanyada asiri sag gruplarin olusmasi, en bas nedeni olabilir. evet, almanyada reichbürger, ıdentitäre, mittelalter diye yeni model sag gruplar cikti.

also liebe dummy kollege, du hast keine ahnung ...
  • afganlı başlığına sözde gönderme yapan bir afganlı sıçmığı.
  • türklerin almanya'ya göçü eskidendi. kuzenim almanya'da polis. yakın bir zamanda türkiye'ye geldi ve benim de ona sorular sorma fırsatım oldu. asıl sorun arap kökenliler. lübnan,suriye tarafından gelenler asıl sorun.
  • japon ve bilimum çekik gözlü görmeyen dangalaklarin uydurdugu söylemdir. gel bi’ bak bakalim sokaklara, bir japon (vize rejiminden dolayi çok rahat gelebiliyor, is bulduktan sonra kalabiliyorlar), iki bulgarlar (almanlar bulgarlari gördükten sonra türkleri el üstünde tutuyorlar), üç türkler. ama ne yalan söyleyeyim, toplumun en alt tabakasi türkler. egitim geçmisleri, altyapilari fecaat durumda. isin en kötü yani ise, bu insanlarin çogu türkiye’ye dönse hiçbir sey yapamayacak, buradakilerin çomar olarak nitelendirdigi türden.

ekleme: bremen’den bildiriyorum. türklerin göçü filan eskilerde kalmis durumda. sokakta afgan, suriyeli, lüblan ve ürdünlüden yürüyemiyorsunuz. ben istanbul’dan bremen’i zar zor buldum, tutturup geldim, adam beyrut’tan, halep’ten kalkmis buraya gelmis. nasil yapabildiniz lan? ben tasinirken kirk kere düsündüm, kuzey’i denk getirdim. hayat iste be sözlük!
  • sanki almanya'da yaşayan türkülere devlet yardım adı altında maaş bağlayıp vergi almıyor. onlar da almanya sokaklarında bağıra çağıra dilencilik yapıyor.

almanya'da yaşayan türkler dediğiniz kesim orada eşek gibi çalışıp sanayiye katkıda bulunarak devlete vergi ödeyen kesim.

suriyeliler gelsin yardım almadan çalışsın, normal bir vatandaş gibi türkiye'ye vergi versin. büyük kesim suriyeli sorunu diye şikayetçi olmaz.
  • almanya'dan bildiriyorum, su an almanlarin sikintisi turkler degil, multeciler. evet adamlar turkleri de dert ediniyordu bir donem, fakat artik almanya'ya 50 sene once yerlesen neslin devami 3. nesile geldi, onlara turk demek icin baya zorlamaniz lazim. adamlar bi kere vatandas, yani legal olarak almanlar. oy veriyorlar. vergi veriyorlar. yeni nesil artik turkce konusmuyor, en entegre olmamisi turkce - almanca karisik ucube bir dil konusuyor, digerleri sadece almanca konusabiliyor. hatta o kadar ki, almanya'ya yeni tasinan turklerin en revacta is kollarindan biri, turk asilli almanlara turkce ogretmek. yani turkler aslinda buyuk olcude entegre oldu. ha siksen turkleri avrupa birligine almazlar, o ayri. daha yeni merkel'in partisinin afisini gordum "artik gercekci olalim, turkleri ab'ye almamaliyiz" diyor. cunku biliyorlar eger alirlarsa o zaman gor sen istilayi.
  • 2. dünya savasi diyeti olarak tepelerine cikardiklari (sifir faizli kredi ile ev sahibi yapilmalari ya da cesitli para yardimlari ve maddi olanaklar) ruslarin istilasindan bile rahatsiz olmayan almanlar alin teri ile parasini kazanip, ödedigi vergiler ile sosyal devlet yapisina katki saglayan türklerden neden rahatsiz olsun? belki %10 devletten gecinen issiz türk vardir ama zamaninda ruslarin hemen hemen hepsi bu diyet yardimlarindan alip hayata iki, üc sifir önden basladilar ve su anda cogu krallar gibi yasiyor.
  • bu kadar iddialı bir başlığa iki satır cümle yazıp kaçan, fitneyi ortaya atan bir yazarımsıya ait başlık.

başlığa cevaben bir cümle: bu işler böyle tanzanya’ya da gitsen göçmenden şikayetçidir, amerika’ya da gitsen göçmenden şikayetçidir.

he ek olarak; londra belediye başkanı (bkz: sadiq khan) kendisi pakistan asıllıdır. bir hayal edin türkiye’de pakistanlı birinin belediye başkanı olduğunu. (bkz: orayı yıkarlar)
  • almanya'nın zerre sikinde olmayan olay. almanya'ya yerleşmek, avrupadaki çoğu ülkeden daha kolay. daha geçen sene 18 bine yakın türke vatandaşlık vermiş. tabii her geleni alıyorlar diye bir durum da yok.

almanya'nın umrunda değil çünkü almanya bununla mücadele etmiyor.

ha oradaki türklerin uyum sorunu konusunda falan bir şey demiyorım.
hesabın var mı? giriş yap