• -çok güzel. her şey ucuz. torbaları dolduruyoruz. almanya'dan geliyorum, misafirim.
    +daha mı ucuz almanya'dan?
    -tabii ki. senede 2-3 defa geliyoruz, alışverişimizi yapıyoruz, almanya'da alışverişlere çıkmıyoruz. çok güzel vatanımız.

video
  • mide bulandırıcı gurbetçi zırvalarından biridir.

bu ve buna benzer bir sürü videoya yüzlerce yorum yapıldığı için ekstra bir şey söyleyerek zaman kaybetmeye gerek yok.
  • ben artık kızmıyorum bunlara gelsinler sık sık. ülkeye euro girsin. yalnız siyasete pek bulaşmasınlar. o burda yaşayan insanın derdi olsun.
    edit: bazıları gurbetçileri savunduğumu düşünmüş. cidden mi ya?!
    edit2: bu arada bu insanlar net kötü insanlar ya. kurdan haberi yok mu diyenler var. elbette ki bozarken haberi oluyor o yüzden ucuz gençler. 2 sene olur 20 sene gene dönmez , dönenler ordan emekli olmuşlar. anlatabildim mi?
  • nereye ucuz,nerede yapılmış bu röportaj,bayburtun bir köyünde falan mı ?
    bugün istanbulda gidiş geliş iki vasıta kullanayım desen günlük 14 liran gidiyor.39 lira içinde yemek-kira-sosyal yaşam nasıl çıkacak.
    bir de yaşarım diyor.gel yaşa al çocuklarını da niye orada pahalı pahalı zorluk içinde yaşıyorsun diye sormazlar mı insana ?

-ülke ucuz,o zaman basalım mevcut iktidara !

geldiği ülke cari fazla veriyor.pasaportu en güçlü 3 ülke arasında.avrupa ekonomisinin bel kemiği.ama 2 yıl sonra gelecekmiş,yersen.
  • bire yedi veren bir ülkeyiz tabii, bizdeki bereket nerede var(!)
  • sen bide türkiyeden almanyaya gel her şey çok pahalı...
  • e be gerizakalı senin 1 birimin bizim ülkemizde 8 lira 8 ...
  • çıkarken de vergi iadesi alması gereken şahıstır. bize müstehak.
  • 1 aylık alman asgari ücretini tl ye çevirince hayat zaten ucuz gelir sana
  • ben böyle kişilere ve durumlara acayip sinir oluyorum. sinirimin sebebi "kıskançlık". direkt bu şahsı ya da bu şahıs benzerlerini değil, imkanlarını. keşke benim de cebimde ab pasaportu olsa amk. şimdi bu tarz insanlar mı hak ediyor avrupada yaşamayı amk.

ben alman hükümeti olsa böyle tiplerin vatandaşlık hakkını elinden alır, yallah ülkene derdim.
hesabın var mı? giriş yap