• mide bulandırıcı gurbetçi zırvalarından biridir.

bu ve buna benzer bir sürü videoya yüzlerce yorum yapıldığı için ekstra bir şey söyleyerek zaman kaybetmeye gerek yok.
  • -çok güzel. her şey ucuz. torbaları dolduruyoruz. almanya'dan geliyorum, misafirim.
    +daha mı ucuz almanya'dan?
    -tabii ki. senede 2-3 defa geliyoruz, alışverişimizi yapıyoruz, almanya'da alışverişlere çıkmıyoruz. çok güzel vatanımız.

video
  • gel gel. maaşın 1000 eurodan 150euroya düşsün de gör türkiye ucuz mu pahalı mı.
  • bire yedi veren bir ülkeyiz tabii, bizdeki bereket nerede var(!)
  • ben artık kızmıyorum bunlara gelsinler sık sık. ülkeye euro girsin. yalnız siyasete pek bulaşmasınlar. o burda yaşayan insanın derdi olsun.
    edit: bazıları gurbetçileri savunduğumu düşünmüş. cidden mi ya?!
    edit2: bu arada bu insanlar net kötü insanlar ya. kurdan haberi yok mu diyenler var. elbette ki bozarken haberi oluyor o yüzden ucuz gençler. 2 sene olur 20 sene gene dönmez , dönenler ordan emekli olmuşlar. anlatabildim mi?
  • ben böyle kişilere ve durumlara acayip sinir oluyorum. sinirimin sebebi "kıskançlık". direkt bu şahsı ya da bu şahıs benzerlerini değil, imkanlarını. keşke benim de cebimde ab pasaportu olsa amk. şimdi bu tarz insanlar mı hak ediyor avrupada yaşamayı amk.

ben alman hükümeti olsa böyle tiplerin vatandaşlık hakkını elinden alır, yallah ülkene derdim.
  • kur farkının yarattığı avantajdan bihaber ki haberi olsa esas bu şaşırtıcı olurdu.

almanya’daki asgari ücret burada doktor mühendis maaşından bile yüksek. bunun avantajını türkiye’nin ekonomik başarısı zannediyor.
  • almanya'da 1600 euro'luk asgari ücretiyle kg 12 eurodan 133 kg et alabilen gerizekalı, burada 2400 tl'lik asgari ücret ile kg'ı 80-90 tl olan etten sadece 30 kg alabiliyorsun. ulan andaval nerede geri kalan 100 kg? bıktık artık sizin gibi andavallardan, türkiye çok ucuz diyen mallardan, vallahi yettiniz yahu. aldığın maaşı burada 7,5'la çarpıyorsun sonra da türkiye çok ucuz diyorsun. kahrolun emi..

ulan doğruyu söylesen ölür müsün haysiyetsiz? desene türkiye birim fiyata göre çok pahalı diye. daha neler diyeceğim ama boşu boşuna günaha giriyoruz bu terliksi hayvanlar yüzünden.
  • nereye ucuz,nerede yapılmış bu röportaj,bayburtun bir köyünde falan mı ?
    bugün istanbulda gidiş geliş iki vasıta kullanayım desen günlük 14 liran gidiyor.39 lira içinde yemek-kira-sosyal yaşam nasıl çıkacak.
    bir de yaşarım diyor.gel yaşa al çocuklarını da niye orada pahalı pahalı zorluk içinde yaşıyorsun diye sormazlar mı insana ?

-ülke ucuz,o zaman basalım mevcut iktidara !

geldiği ülke cari fazla veriyor.pasaportu en güçlü 3 ülke arasında.avrupa ekonomisinin bel kemiği.ama 2 yıl sonra gelecekmiş,yersen.
  • bitini yiyen asalak köpekler sürüsü bu göçmenler.
    bu çakal sürüsü nasıl mı apartman dikiyor ülkemizde, orada aldıkları asgari ücretlerle.
    yaşadıkları ülkenin tüm sosyal yardımlarıni sahte belgeler ve yalan dolan beyanlarla sonuna kadar somururler. vergi vermezler mecbur kalmadıkça, hiç bir sanatsal aktiviteye katılmaz hiç bir hobi sahibi değillerdir. para getirmeyen hiç bir işe girmezler yani.
    dışarda yemez eğlenmezler, sürü gibi yaşar kılı kırk yararlar.
    türkiye'ye sırf ucuz alışveriş yapmak için gelirler az önceki örnekte olduğu gibi.
hesabın var mı? giriş yap