şükela:  tümü | bugün
  • -çok güzel. her şey ucuz. torbaları dolduruyoruz. almanya'dan geliyorum, misafirim.
    +daha mı ucuz almanya'dan?
    -tabii ki. senede 2-3 defa geliyoruz, alışverişimizi yapıyoruz, almanya'da alışverişlere çıkmıyoruz. çok güzel vatanımız.

video
  • doğru bir tespit. euro bozdursam benim için de doğru bir tespit olurdu.
    ek: skaty nickli arkadaşın ricası üzerine.
    (bkz: ordu ünye çamlığının ısrarla yok edilmek istenmesi)
  • mide bulandırıcı gurbetçi zırvalarından biridir.

bu ve buna benzer bir sürü videoya yüzlerce yorum yapıldığı için ekstra bir şey söyleyerek zaman kaybetmeye gerek yok.
  • ben artık kızmıyorum bunlara gelsinler sık sık. ülkeye euro girsin. yalnız siyasete pek bulaşmasınlar. o burda yaşayan insanın derdi olsun.
    edit: bazıları gurbetçileri savunduğumu düşünmüş. cidden mi ya?!
    edit2: bu arada bu insanlar net kötü insanlar ya. kurdan haberi yok mu diyenler var. elbette ki bozarken haberi oluyor o yüzden ucuz gençler. 2 sene olur 20 sene gene dönmez , dönenler ordan emekli olmuşlar. anlatabildim mi?
  • (bkz: türkiye'yi övüp yine de almanya'da yaşayan almancı)
    geçinemiyorum diye ağladığı almanya'dan kiraladığı lüks aracıyla geldiği türkiye'de havasını basar.

"gel burada yaşa öyleyse" deyince türkiye'yi kötülemeye başlar.
  • nereye ucuz,nerede yapılmış bu röportaj,bayburtun bir köyünde falan mı ?
    bugün istanbulda gidiş geliş iki vasıta kullanayım desen günlük 14 liran gidiyor.39 lira içinde yemek-kira-sosyal yaşam nasıl çıkacak.
    bir de yaşarım diyor.gel yaşa al çocuklarını da niye orada pahalı pahalı zorluk içinde yaşıyorsun diye sormazlar mı insana ?

-ülke ucuz,o zaman basalım mevcut iktidara !

geldiği ülke cari fazla veriyor.pasaportu en güçlü 3 ülke arasında.avrupa ekonomisinin bel kemiği.ama 2 yıl sonra gelecekmiş,yersen.
  • bire yedi veren bir ülkeyiz tabii, bizdeki bereket nerede var(!)
  • aklımızla alay eden bir gurbetçiye ait söz. ne desem gg.
  • sen bide türkiyeden almanyaya gel her şey çok pahalı...
  • e be gerizakalı senin 1 birimin bizim ülkemizde 8 lira 8 ...