şükela:  tümü | bugün
 • sebebi;hükümetin, gelen silahlar ile iç karışıklıkları,özellikle kürtlere karşı, bastırma olasılığı olan ambargo.
  hürriyet
  deutsche welle

  biz daha kampanyaya başlayamadan adamlar ambargoya başladı.
 • kıbrısa mı girdik hayırdır?
 • katar ve suudi arabistan'a leopard 2 tankları, cezayir'e de fırkateyn satan almanya mı? çünkü oralar çok demokratik.
 • eger haberlerde gectigi sekliyle gerceklesirse cin ve rusya'dan tedarik edilmesi gerekmektedir. "almanya’nın en çok okunan gazetelerinden bild’e konuşan dışişleri bakanı heiko maas, söz konusu kararı barış pınarı harekâtı nedeniyle aldıklarını söyledi.
  maas, “türk ordusunun suriye’nin kuzeydoğusuna yaptığı operasyon nedeniyle, federal hükümet, türkiye’nin suriye’de kullanabileceği bütün askeri teçhizatın türkiye’ye satışına izin vermeyecek” ifadelerini kullandı. almanya, 2018 yılında türkiye’ye 243 milyon euro değerinde silah ihraç etmişti. bu almanya’nın toplam silah satışının yaklaşık üçte birine denk geliyor. " https://www.sozcu.com.tr/…sini-durdurdular-5385568/
 • umarım tüm avrupa silah satmazda bizde çin ve rusyada alırız.
 • almanya dışişleri bakanı heiko mass'ın, bild gazetesine yaptığı açıklamadır. norveç ve finlandiya'yla dalga geçen sözlük yazarları, almanya'yla da dalga geçebilir. fakat bu gevezeliklerin ötesinde, yakında türkiye'den suriye'ye anca taş atabilecek duruma gelmek olası gibi görünüyor.

  https://tr.sputniknews.com/…h-satisina-son-veriyor/
 • hep duymuşsunuzdur türkiye'nin ihracatı ithalata dayalı diye. şimdi bunu açıklamanın zamanı geldi. bu üstte bahsedilen silah ambargosu, sadece piyada tüfeğini kapsamıyor. eğer geniş kapsamlı gerçekleşirse bizim silah ve bilimum her türlü savunma sanayi ürünü yapımında kullandığımız bir sürü bileşeni de etkileyecek.

  türkiye kompozit savunma ve hücum botu yapımında güzel firmalara sahip. lakin kompozitlerin bazı hammaddeleri ispanya'dan teknenin motorları da almanya'dan geliyor.

  hani şu uçak gemisi tabir edilen, çıkartma gemisi var ya. onun %10 luk bir kısmı, özellikle değerli ve pahalı elektronik parçalar avrupa'dan geliyor.

  türkiye'nin savunma sanayinde başardığı ve üstünden büyük paralar kazandığı her alette ab'den gelen bir şeyler var.

  tüm avrupa bize silah satmazsa, biz çin ve rusyadan ... başını alırız anca. bütün ihracatımız yerle bir olur ve dışarıdan saman alacak paramız dahi kalmaz.

  özetle dilerim ki bu ambargoyu yemeyiz.
 • eee, ne olmuş, amma da sevindiniz ha.. bak kardeşim, bundan 45 yıl önce, türkiye tamamen abd, nato silahlarına bağımlı olduğu 1974 yılında kıbrıs'a çıkartma yaptığımızda da abd hemen silah ambargosu uygulamaya başlamıştı. ne oldu, biz de 1975'te aselsan'ı kurduk ve bugün silahlarda millilik oranı %70-80'lere çıktı. eh bundan sonra %100'e çıkarız da şu aptal avrupalıların şımarıklığından, kaprisinden kurtuluruz.