• oturum ya da şimdilik çok zor ihtimal ama vatandaşlık aldiginda "türkiye uçuyor, orası cennet, ezan sesine hasretiz, burada kurulu düzenimiz var, yoksa döneceğiz" diyen muhtemelen akp secmeni.
  • bunlar orospu çocuğu ya, devlet kurumlarınıda ele ayağa düşürüyorlar.ulan bizde zan altında kalıyoruz bu piçler yüzünden.
  • sırf malatya bile ülkeye 80 milyon tl kaçak döviz soktuğu halde mi bu haldeyiz?

vay amına koyim.
  • adamlar türkiye’den bütün organize suç örgütlerini sildiler. o işleri de hısım akrabaya yaptırıp bizzat pay alıyorlar. çok ilginç.
  • gri pasaport kullandığım birkaç seyahatimde, yeşil pasaport ile gittiğim sonraki seyahatlere göre çok daha fazla gerilmiştim. dönünce teslim süresinde gidemezsem, havaalanında el koyarlar da falan diye. zaten daha tıfıl olduğum zamanlardı. açık açık "bu gri pasaportu ne için aldınız?" gibi sorulara muhatap oluyordum.
    görevlilere "siz benim kim olduğumu biliyor musunuz?' muhabbetine bile girmişliğim vardır. yani bu düzeni kim kurduysa, tebrikler.
  • aslında mantıklı. kaçak göçek it gibi 3 sene çalış sonra o parayla ülkeye dön -ki sanmıyorum- ev, araba al. iş kur hayatına devam et.
    bizim akraba almanya ya iç güveysi gitti. her ay kumbarasına koyduğu paraları ailesine yolluyor. 300-400 avro civarı. ailesi kirayı,faturaları ve yemek masraflarını bu paradan karşılıyor. emekli aylıklarını da biriktiriyor.
    çocuğa gönderme biz idare ederiz diyorlar ama o da kendini zorlamadığını, kumbaraya her hafta 100 avro attığını söylüyor. düşün ki ayda kenara 400 lira koyuyorsunuz ama bu ailenizin tüm masraflarına yetiyor. bu arada 400 lira sizi zerre rahatsız etmiyor.

ayrıca eşim tika ile gri pasaport alıp eğitim vermeye gitmişti. adama pasaportundan dolayı eşkiya muamelesi yapmışlardı. ülkeye girerken çıkarken sürekli sorular sordular, çantasını falan aradılar. bunlar pasaport memurlarını bile görmemiş. helal olsun, verdikleri paranın karşılığını almışlar.

son olarak biz valilikten uyduruk biz izin çıkartmak için bile kırk takla atıyoruz. günlerce bekletiliyoruz. hadi belediye bu işi yaptı. valilik hiç mi denetlemiyor, sorup soruşturmuyor?
  • adamları tebrik ederim bir yol bulup kaçarak gitmişler ama insan lanet yolu biz neden bulamıyoruz diye sormuyor değilim
  • almanya'da kimlik sorma gibi bir şey olmadığı için çoğu kişi kaçak yaşıyor. eskiden millet bir şekilde turistik vize ile gelip kaçak kalıp sonra bir türk kızı ile evlenmek suretiyle bir şekilde kalmayı başarmış. dönercide çalışan birkaç kişi bana anlatmıştı geliş hikayelerini.
  • adam haklı
    kamuda 19 yıldır çalışıyorum hak verdiğim açıklana
hesabın var mı? giriş yap