• babadır bu.
    ondan ertesi gün yapılacak piknikte oynamak için top almasını istediğinizde molten marka voleybol topu alıp gelebilir.

-eööeh ama baba bu ne ya?
    -babaya öeeh denmez!

edit: parası bok falan değildir. baya memurdur. gönlü zengin gönlü...
  • kesinlikle babadır. gönlünün zenginliğindendir. "bunu kim alabilir ki babaaaa!" diyen küçük çocuğuna kıyamadığındandır. aynı zamanda fiyata göre kalite kontrolü de yapar en pahalısı en iyisidir mantığıyla. candır.
  • mottoları ucuz mal alacak kadar zengin değilim olan adamlardır.
  • sadece otomobil kullanacağı halde e sınıfı ehliyet alarak babamın da dahil olduğu grup.
  • kaliteli olan malın uzun süre sorunsuz kullanabileceğimi düşünerek benim de dahil oldugum insanlar. "ucuz etin yahnisi pek olur" mottoları olabilir.
  • ne kadar cimri olurlarsa olsunlar iş kombi almaya elince bu genleri baskın çıkar.
    doğalgaz ucuz olmadığından mı artık, yıllar boyu evin ısınmasını dert edindiklerinden mi, "burası nasıl ısınıyor acaba" diye her iç mekana alıcı gözle baktıklarından mı bilmiyorum.

mimarım gelip bana kombi sorarlar. kardeşim parke, mutfak, kartonpiyer sordunuz tamam ama kombi ne ayak?

haydi size de açıklayayım. yabancı marka diye hepsine fazla para bayılmayın. nerede üretiliyor bakın. türkiye'de üretilenlerden (montajlılar) tercij edebilirsiniz. inadına almanya'da üretilen daha iyidir diye takıntı yapmayın. yarı mekanik ve elektronik bunlar. her iki tarafı da önemli. türkiye'de üretilenden değil çinde mekanik aksamı üretilenlenden biraz korkun.

ne diyorum ben ya. entari konusuna bak yazdıklarıma bak.
  • parası olan insanlardır. parası olmayanlar , " olsun da nasıl olursa olsun " diye düşünürler.
  • çoğunlukla çok para verip en iyisini alamayan adamlardır. beyin ve para boksa sorun yok.
  • facebook'a girip fingirdeşmek için, internet üzerinden flash oyunları felan oynamak için almışken iyisinden alayım deyip 2500 tl ye laptop alan insandır. var çevremde bunlardan. yakında bilgisayar isyan edecek, "beni sadece bin de birimi kullanmak için mi aldın lan it!" diye
hesabın var mı? giriş yap