• şu memlekete gelmiş gelecek en güzel gruptu bence. ama kiymetini bilemedik her zamanki gibi.. lise 1 den bu yana dinliyorum her halde ileride torunlarimada dinletirim..
  • catafalque ile beraber en fazla iz bırakmış türk metal gruplarından.
    öylesine üzülüyorum ki bu grupların bitmesine resmen kahır oluyor bana her dinlediğimde.
    burayı okuyorsanız ne olur birleşin be, hem catafalque hem de siz.
    albümlerinizi otuz otuz almazsam şerefsizim lan.
    özlüyoruz lan, anlamıyorsunuz.
  • neden bilmem, bana tarzları nightwish'ten ziyade blind guardian'ı anımsatıyor; hele ki soft şarkılarında iyiden iyiye the bard's song çizgisiyle blind guardian'ı. çok iyi bilmediğim bir müzik alanı olunca normalde susmak düşerdi bana; ama kimse demeyince not düşeyim dedim.

bir de; dinleyin, dinletin. hiç olmazsa değişik bir deneyim olur.
  • dağıldıklarını her düşündüğümde küfürle karışık üzüldüğüm türk rock-metal efsanesi. tamam süper bir ingiliz aksanıyla söylemiyorlardı şarkıları ama farklı bir havası vardı be canım. şimdi bana kaf dağı'nın ardında gibi kaç şarkı sayılabilir? azdır.
  • tüm albümlerini aldığım, memleketten çıkıp cidden tutacaklarını, sağlam yer edeceklerini düşündüğüm pentagram sonrası tek gruptu.
    maalesef yine olmadı, bu kadar güzel müzikler yapıp dağılıp gittiler, elimiz böğrümüzde kalakaldık.

15 yıl olmuş ilk albümleri çıkalı, 8 yıl olmuş dağılalı, halen durup durup dinleyip hüzünleniyorum.
  • dönemine yetişemediğim en iyi grup. parçalarını 2010ların başından beri dinliyorum ama artık olmamaları ve ortalığın bir daha dinlemeyeceğiniz sanatçılara(!) kalması çok acı.

alternatifi olarak önerebileceğiniz türk bir grup bilen yeşillendirirse çok sevinirim.
  • 2014 yazında nasıl olduğunu hatırlamadığım ama iyi ki de olmuş dedirten bir şekilde tanıştım bu grupla. kıyamet senfonisi, ay ışığı savaşçısı derken, rüzgarın kızı, güneşin ozanları, cyrano, masalcı... bu gitti böyle ve en sevdiğim grupların arasında yerini aldı, evet belki diğer gruplar kadar iyi değiller ve evet belki eksikleri de var ama olsun lan. özellikle türkiye'den böyle bir grup çıkabilmesi çok hoşuma gitti arkadaş ve bunu bir milliyetçilik ürünü olarak söylemiyorum türkiye koşullarında böyle bir grup çıkarmanın zorluğunun az çok farkında olduğum için diyorum. tabi türkiye'deki her güzel şey gibi, bu grup da maalesef fazla dayanamamış, dağılmış. yazık olmuş.
  • rock market programında "king almora" adlı parçanın seslendirildiği bir kayıt,
    aradan yıllar geçmiş:

https://www.youtube.com/watch?v=iefmm5ftpu4
  • "türk metal grupları önünde sonunda bi gün mutlaka dağılacaktır." konulu tezimi haklı çıkartan, dağılmasıyla üzen grup.

adamlar grubun batericisine kız istemeye gidiyorlar, kayınpeder soruyor oğlumuz ne iş yapar diye.

"efenim ben almora isimli güzide metal grubumuzun davulcusuyum." diyor arkadaş. kayınpeder bey de "benim davulcuya zurnacıya verecek kızım yok. memur damat istiyorum." diyor.

ondan sonra arkadaş gidip kpss kasıyor, belediyede gişe memuru olmaya çalışırken üretkenlik azalıyor haliyle.

senfonik metal konusunda dünyaya açılıp therion'a rakip olacak, epica'ya 5 basacak grup, kayınpederin memur damat aşkı yüzünden dağılıyor. üzücü.
  • shehrazad adlı şarkıları ingiliz dizisi hooten & the lady'de çalınan grup.
hesabın var mı? giriş yap