şükela:  tümü | bugün soru sor
 • milli eğitim bakanlığı tarafından kullanılan öğretmen şikayet hattıdır...
  aynı konuda iki şikayet gelmes ile ğretmene sorultruma açılır...
  işin iyi(!) tarafı suçlamayı yapanın kim olduğu konusunda okul idaresine ve öğretmene kesinlikle bilgi verilmez...
 • öğretmenleri şikayet etmeye yarar.
 • 1 mart 2012'den itibaret hizmet vermeye başlayacak olan şikayet hattı. merkezi van-erciş'e kurulacak
 • her gün saçma sapan bahanelerde okul yolunu tutan velilerimiz için yeni oyuncak! çocuğun performans notunu düşük mü verdin; alo 147! çocuğa ceza mı verdin; alo 147! çocuk yazılıdan düşük mü aldı; alo 147! çocuğa disiplin cezası mı verildi; alo 147!
  eminim ki aslında incir çekirdeğini doldurmayacak bir sürü şikayetle meşgul olacak yeni hattır bu. şöyle ki 20 tl masraf yaptığı ödeve 80 verdiğim için beni ilçe'ye şikayet eden velim oldu, bana bu yüzden yetersiz yaftasını yapıştırdı. şimdi bu insanların bu hattan haberdar olduklarında yeni muhatapları bu hat olacaktır ve umuyorum ki bu şikayetleri değerlendirenler aklı başında insanlar olsunlar. amacı dahilinde ve bilinçli şekilde kullanılırsa okul idarecilerinin yükünü hafifletecek güzel bir çözüm gibi gözükse de, türk insanının elinde ne hale geleceğini şimdiden çok merak etmeye başladım.
 • ilk duyduğumda sıcak baksamda düşündükçe ,işe yaramayacağını düşündüğüm hat.

  iki sene önce , bir komşum oğluna türkçeden düşük not verdi diye neredeyse okulu yıkıyormuş. bana söylediğiyse bu dersin yabancı dil olmadığı, hadi ingilizce olsa anlayacağı, kendi anadilinden nasıl zayıf alacağıydı. kendisi bir iş adamı sayılır, halivakti yerinde bir adam ama okumamış. haliyle türkçe dersinde ne işlendiğini bilmiyor. oğlu çok güzel türkçe konuşmasına rağmen düşük not almasına anlam veremiyor. 147' yi arama nedenlerinin büyük çoğunluğu bunun gibi saçma nedenlerle olacaktır.

  ha bir de evrim teorisi sorunsalı var. öğretmenlere tavsiyem bu soruyla karşılaşırlarsa görmezlikten gelmeleri yoksa sonu pek hoş olmuyor. 147 hiç susmaz ne yazık ki.
 • aramayın burayı. direk ilçe veya il müd.'lüklerini arayın.
  hem boşuna hatta beklemezsiniz hem de bize böyle bir bilgi gelmedi, bağlı olduğunuz med.'lükleri arayarak bilgi alabilirsiniz lafını tekrar tekrar duymamış olursunuz.
 • sadece öğretmeni değil aynı zamanda kurumu, yöneticileri, müdürleri de şikayet edebileceğiniz ve şikayetinize istinaden müfettiş gönderip okula soruşturma açabilen bir yapıyı barındırıyor bünyesinde.

  buraya kadar her şey güzel tabi ama soruşturma kapsamında şikayetim sonucu ben işten çıkartıldıktan sonra 'ben senin işini çözerim, gel hele bi buluşalım!' diyen ve buluşma neticesinde sarkıntılık yapan sözde müfettişler de barındırıyor içerisinde. onun da şikayetini yaptım tabi ki ama günümüz türkiyesinde kimi kime şikayet ediyorsun değil mi?
 • yeni milli eğitim bakanımızın ilk icraatı olarak kaldırılmış sistemdir.

  kaynak