şükela:  tümü | bugün soru sor
  • daha önce de yazdım tekrar yazacağım. çok acil olarak yapılması gereken ilk icraat.
    yapılacak ilk iş öğretmenleri psikolojik denetim altına almak ve yeterliliklerini ölçmek.
  • olumlu bir gelişme ama milletimizin gazını almaya yarayan bir uygulamayı nasıl kaldırabilmişler acaba diye şaşırdım. malum eğitimli insanı cahile kırdıralım anlayışı mevcut. bunu kaldırıp daha beterini musallat etmezler inşallah.

öğretmenleri memnun etmeden eğitim-öğretimin gelişmesi beklenemez. işini layıkıyla yapan insanları bile mobbinge maruz bırakan bu hattı kapatarak güzel bir iş yapmışlar. bundan sonraki adım umarım atanabilme sıkıntılarını gidermek ve hak ettikleri maaşı alabilmeleri olur. geleceğimiz onlara emanet. onlardan fedakarlık, azim, hoşgörü bekliyorsak bunun karşılığının verilmesi gerekiyor.
  • iki yere birden şikayet etmenin önünü kestiklerini düşünüyorum. cimer dururken 147'i çok gereksiz *
  • bir verip beş alacağı uygulamadır.
    hem öğretmenleri onore edecek, hem masraftan kısacaktır.
    üstelik okullar ve milli eğitim müdürlükleri bu hattın bilgilendirme işlevini gerçekleştirerek bir işe yarama şerefine erişeceklerdir.
  • bunu tamamen olumlu buluyorum. işini yapan hiçbir insan her an gelebilecek asıllı veya asılsız şikayetin oluşturduğu psikolojik baskısı altında işini icra etmeye çalışmamalı. ancak benim değinmek istediğim nokta madem öğretmenler için bu düşünülebiliyor ve baskı altında olması istenmiyorsa neden doktorların bu şartlar altında çalışmasına izin verilebiliyor? doktorların yaptıkları iş yeterince stresli neden bir de ekstra psikolojik yük oluşuruluyor ki? umarım bu karar bir başlangıç olur ve diğer iş kolları için de bir yerde mobbing olan bu durum son bulur.
  • beni şoke eden bir açıklamadır. önceki bakan ödev vermeyi bile kaldırdıktan sonra yeni bakanın ilk icraatının alo 147 kapatmak olduğunu söylemesi gerçekten ince düşündüğünü gösterir. ha gaza gelir imam hatipler kapatılsın bile diyebilir ileride.
  • öğretmen kalitesindeki sıkıntıları "147 hattına gelen şikayetler nedeniyle baskı altındalar" argümanıyla açıklaması, bu işin yine günü kurtarmalık politikalar ile yürüyeceğinin işaretidir.
    sağlık çalışanları, adalet çalışanları baskı altında değil mi, onların yaptığı hatalar şikayet edilme baskısıyla neden açıklanmıyor?
    bakan beyden beklenti yüksekti. ancak "ben okul koridorlarında geldim" demekle olmuyor. milli eğitimde sorun bunlardan çok daha büyük. öncelikle bizim milli eğitim politikamızın ne olduğu açıklanmalı ki bizler vatandaş olarak yapılan işlerin o politikayla örtüşüp örtüşmediğini değerlendirelim.
  • öğretmenlerden nefret eden tayfayı çıldırtacak gelişme. başlığa ne zaman gelip ağlamaya başlayacaklar merak ediyorum.
  • öğretmenler şikayet edilmesin istiyor olabilir.
    insanlarımız denetim mekanizmalarından aşırı rahatsız. birde asıl görevi denetleme ve politika üretmek olan birinin bunu yapması bana garip geliyor. sanki sorumluluktan kaçma gibi geldi.
  • yeni bakanın eğitimin içinden gelen biri olduğunu belli eder. umarım icraatleri böyle devam eder.