• -alo fetva hattı mı?
    -buyrun?
    -sabah namazı kaç rekat?
    -4 rekat
    -oldu sağolun

öğle 11:48

-alo fetva hattı mı?
    -evet buyrun
    -öğle namazı kaç rekat?
    -10 efendim
    -oldu sağolun

ikindi vakti 14:56

-alo fetva hattı mı?
    -evet buyrun
    -ikindi namazı kaç rekat?
    -8 rekat kılacaksınız
    -oldu oldu sağol

akşam 17:43

-alo fetva hattı mı?
    -evet buyrun
    -akşam namazı kaç rekat?
    -beşşşşş
    -oldu sağolun

gece 22:35

-alo fetva hattı mı?
    -hımpsss..evet evet burası...
    -yats...
    -on üç rekat gerizekalı karı!
    -yok yok ben yatsanıza artık diyecektim..geç oldu...
  • "eşim beni sürekli dövüyor, bende onu dövsem olur mu? "
  • halkimizca maliye bakanliginin verdigi hizmetlerden biri sanilan hat.
    soyle ki:

- alo iyi gunler biz sirket adina kurban aldik gider yazdik.
    - evet beyefendi sirket adina mi aldiniz? mukteza mi istiyorsunuz nedir?
    -..
    - temsil giderlerine atilabilir.
    - yok gidere attik biz onu yedik de
    - ee?
    - gider yazinca sevabi kabul olur mu?
    - dit dit dit diiiiit.. dit dit dit diiiit

(gercektir)
  • - $i$me karı yapmak orucu bozarmı?
    sorusuna cevap verilmeyen hat

(bkz: sapik sozluk yazarlari)
    (bkz: sozlukte ayip yoktur)
    (bkz: bütün din hocaları karatecidir)
    (bkz: alo reha muhtar)
  • unagi (yılan balığı sushisi) haram mıdır diye soru yönelttiğimde hanefi iseniz haram şafi iseniz helaldir yanıtı aldığım danışma hattı. maliki hukuku alanında tatmin edici yanıtlar verememişlerdir.
  • istanbul müftülüğünün 0212 512 23 20 no’lu telefonundan arayanlara tavsiyelerde bulunduğu hat.

ilginç soruların sorulduğu bir hatmış, işte birkaç örnek:

"kaynımın homoseksüellikten kazandığı parayla aldığı evde oturmamız caiz mi ?"

"ben bir travestiyim. 15 yaşından sonra bu yollara düştük. geçen gün aklıma geldi, allah beni nasıl haşredecek (öldükten sonra nasıl diriltecek), diye düşündüm. ameliyat olmadan önceki halimle mi yoksa ameliyat olduktan sonraki halimle mi?"

"kaş aldırmak günah mı? yoksa kocam beni terk edecek. kendime bakmamı istedi. makyaj yapmamı ve daha farklı giyinmemi de söyledi. bunları yaparsam günah olur mu? "

"kocam evde şort giymemi istiyor. ben kapalı bir hanımım. kocam da dindar ama benim evde öyle giyinmemi istedi. bunu yadırgadım, bir de sizin fikrinizi alayım dedim. evde şort giysem günah olur mu?"
  • "kocam cumaya gidiyor ama zina da yapıyor. arkadaşı kandırdı. kendisine neden böyle yapıyorsun, dediğimde, 'evli erkek için günah değilmiş' diyor. doğru mu?"

kaynak: radikal/özlü söz #532
  • "10 kişiye yollamamız söylenen fw: emaillarını direkt silmek caiz midir?" sorusuna bile cevap verebilecek duruma gelmiş ulvi servis.
  • lise de kopya çekme konusunda master yapmış arkadaşlarım tarafından aranıp, verdiği cevaplar doğru olmasına rağmen yanlış anlaşılıp yayılması nedeniyle tüm sınıfın aynı not aldığı hat. bir nevi sınavda telefonla joker hakkını kullanmıştık ama elendik.
  • ankara ili için, 444 17 89 numaralı hattır.
    ramazan ayının yaklaşması ile hayli rağbet görmeye başlayacaktır.

gerçi, yalnızca ramazan ayı ile sınırlı değil bu hatta gösterilen ilgi.
    ve sorular, yalnızca kutsal aya dair ibadetleri kapsamıyor. şöyle ki;
    tarihler 2012 yılının karlı, buzlu, ayazı insanın parmaklarını kesen bir mart gününü göstermektedir.
    kasvetin hükmettiği canım ankara'mda, bir lisenin, çıtıcık pıtıcık biyoloji öğretmeni, dersini ifa içün sınıfa girer.
    aman allahım, o da ne? varoş muhitimizin apaçi bebelerinden biri koluna boydan boya dövme yaptırmış. üstüne tüy dikmek istemiş olacak ki kendini dövdürdüğü yetmezmiş gibi, gömleğinin kolunu omzuna dek sıvamış, o rezil sanat eserini teşhir ediyor buz gibi sınıfta!
    hocahanım bu duruma sinirlenir ve konumuna yakışır bir vakarla "dövmenin dinimizce günah olduğunu" söyler. çocuğu arkadaşlarının içinde kınayarak üstüne düşen dini vazifeyi yerine getirir.
    ama bizim apaçi tesisatçı çetin cevizdir.
    -hocam biz sorduk, caizmiş. yoksa öyle bilip bilmeden yaptırmadım, der.
    çıtıcık pıtıcık biyoloji öğretmenimiz, bilimsel zihni tutumuna uygun bir tepki gösterir bu söze.
    cep telefonunu çıkarır, alo fetva hattını arar sınıfta. telefonun hoparlörünü de açar ki bilimum akdere bebeleri feyz alsın.
    sonuç mu? soruyu yanıtlayan hanım-bey dövmenin büyük günahlardan olmadığını, takrimen mekruh sayıldığını, yaptırılmasa iyidir ama yaptırılabileceğini söyler.
    hocahanımın ve sınıfın içi rahatlamıştır.

böyle de bir kullanıma maruz kalmış, işlev alanı geniş bir hattır.
hesabın var mı? giriş yap