1. kocaman bir yalan. bağlananı görmedim, duymadım.
    garanti bankasında çalışan yakınlarıma sordum, araştırdım, yok yok yook.
    telefonun diğer ucunda canlı bir ses tonu olduğuna inanmaz oldum artık.

bilecik diye bir yerin aslında olmaması
  2. alınan bilgiye göre kayıp/çalıntı bölümü tuşlanarak kendilerine ulaşılabiliyor. onlarda kendi bölümünü ilgilendirmeyen konuda ne yaparlar bilmiyorum. allah düşürmesin efendim.
  3. allah belasini versin dedirtecek uygulama. sanki onceden cok ulasabiliyormussun gibi simdilerde bir de 'otomatik ses kaydi' ile yanit sistemine gecmisler, ulan zaten musteri hizmetlerini arama nedenim tarihi gecmis kartimi yeniletmek ve adresimi degistirtmekken bana gelmis 'musteri temsilcisiyle ne hakkinda goruseceksiniz soyleyin' deyip bir de kullanma tarihi gecmis kartimin numarasini filan istiyor, yazinca da haliyle 'kullanici bulunamadi' diyor, sorarim size kartimi yeniletebilmem icin istanbuldan ta bursalara mi gidicem ben simdi, subem orasi diye! sesli yanit sistemi gibi sistem olmaz olsun! delirttiniz ulan beni! bir de turkcell versiyonu var ki, evlerden irak.
  4. doğrusunun "alo garanti'de müşteri temsilcisine bağlanamamak" olması gereken eylem. hayattan soğutan eylem. insanı kansere bir adım daha yaklaştıran eylem.

(bkz: ben almayayım)
  5. öncelikle ; #32331626

borcunuz olduğunda size bırakılan numaradan direkt ulaşabileceğiniz durum.
  6. kart numaranızı yada müşteri numaranızı bilmiyorsanız imkansızdır, yani garanti bankası müşterisi değilseniz yada o an kartınız yanınızda yoksa çok değerli müşteri temsilcisi ile görüşemiyorsunuz. gerçi kart numarasını bilsenizde sonrasında ne olacağını bilemiyorum, henüz o kısmı geçebilmiş değilim.

garanti bankası tuş ile yanıt sistemini eksiksiz yaptıda mı, ses ile yanıt sistemine geçiyor? bu işte ard niyet aramamak olmaz, sanırım garanti bankası müşteri temsilcilerine gelen şikayetlere yetişemeyip çözümü müşteri temsilcisine ulaşmayı imkansız hale getirerek bulmuş.

edit:

sinirim yatıştıktan sonra enerjimi toplayıp tekrar sn. garanti bankası müşteri temsilcisi'ne bağlanmayı denedim, ama bu sefer hazırlıklıydım bir kaç yerde önce kayıp çalıntı kart bildirimi kısmına bağlanıp oradan ilgili yere aktarım yapılabileceğini okudum. "kayıp kart" diyerek kayıp çalıntı kısmına yönlendirildim ama bu esnada hemen uyarıyı aldım "kayıp çalıntı kart bildirimi sadece kayıp ve çalıntı kartlar içindir, buradan başka bir yere yönlendirilemezsiniz yada başka bir işlem talep edemezsiniz", biz de kendimizi çakal zannedelim!

kayıp çalıntı kısmındaki arkadaş bana "kart başvuru akıbeti" diyerek ilgili bölüme yönlendirilebileceğimi söyledi. bende aynen denildiği gibi "kart başvuru akıbeti" dedim ve konuyla ilgili yere yönlendirildim, ama biter mi? bir soru daha "elinizde garanti bankasına ait herhangi bir kart var mı? , cevap: yok , "en yakın şubemize giderek gerekli bilgiyi öğrenebilirsiniz bla bla" , en son sinirlerek "allah belanızı versin sizin" dedim "size en uygun hizmeti verebilmem için artık benimle sadece konuşmanız yeterli" dedi, sonrası karşılıklı bakışmalar ve sessizlik.

henüz vazgeçmedim, o müşteri temsilcisi ile telefonda görüşmenin bir yolunu bulacağım, ha olmadı vazgeçip şubeye gidersemde yaşar usta modunda giderim o şubeye.

bak beyim sana iki çift lafım var: koskoca bankasın, hisse senedin var, pulun var, her şeyin var. binlerce kişi çalışıyor emrinde. yakışırma sana müşteri temsilcisiyle görüşmemizi engellemek? ama nasıl yakışmaz? sen değilmisin maaş müşterisine bile acımayan, bir damlacık kredi kartı yıllık üyelik ücretini bile çok gören? anlamıyor musun beyim, bu çocuklar müşteri temsilcisi ile konuşmak istiyor! ama ben boşuna konuşuyorum...müşteri hizmetinden anlamayan adama müşteri hizmetlerini anlatmaya çalışıyorum... sen büyük banka, şubeler sahibi garanti bankası... sen mi büyüksün hayır ben büyüğüm yani dufreine. sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyormusun bir hiç! gözümde bir pul kadar bile değerin yok. ama şunu iyi bil benden ne hesap işletim ücreti ne de yıllık kart üyelik ücreti alamayacaksın! çünkü biz birbirimize bonusla avantage ile değil maaş hesabıyla bağlıyız. bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun! dokunma artık maaş hesabıma, dokunma kredi kartıma! eğer onların kılına zarar gelirse ben, ömründe bir kredi kartını bile iptal etmemiş olan dufreine, hiç çekinmeden tüketici hakları bürosu'na şikayet ederim seni! anlıyormusun! şikayet ederim ve dönüp arkama bakmam bile.
  7. karanlık dehlizlerden, kör kuyulardan, ışıksız mağaralardan geçip prensese ulaşmak gibi birşeydir.
  8. sesli yanıt tanıma sistemine geçtiğinden beri tek tip bir ses tonu ile "bunların dışında" kelimesini iki defa söyleyerek hızlıca ulaşabildiğim müşteri temsilcisidir.
  9. deveye hendek atlatmak gibi bişey bu.

ayıp yahu. siz aradığınızda bana ulaşmak için bütün sülalemle telefon görüşmesi yapmak zorunda kalsanız ne hissedersiniz acaba!!!!1

alo garanti'de müşteri temsilcisine bağlanmak hakkında bilgi verin