• alo bir çamaşır deterjanı markasıdır ve telefonla ilgisi yoktur. insanların telefona alo demesinin sebebi daha temiz çamaşırlar ve mutlu gülümseyişlerdir.
  • alexandra lolita oswaldo hikayesi, sunay akın'ın sallamalarındandır. "hello" derler ingilizler, fransızlar bunu fransızca okurken "alo" derler türkçeye de oradan geçer.
  • graham bell aslında biseksüeldir ve erkek sevgilisinin adı alohandro'dur. kısaca alo der. kadın sevgilisi de alo'yu graham'ın iş arkadaşı zanneder. halbuki telefonu icat edeceğim ayağına buluşup çılgınlar gibi birbirlerinin mabadına karpuz kabuğu sokmaktadırlar.

bir gün graham'ın kadın sevgilisi aradığında telefonu alo açar. telefonun diğer ucunda graham'ı bulmayı duman kadın sevgili şaşkınlıkla "alo?" der. yani alo sen misin, ben graham'ı bekliyordum anlamında.

graham nerde diye sorduğunda daha fazla yalan söylemeyi kendine yediremeyen alohandro graham ile 3 yıldır nişanlı olduklarını, aradan çekilmesini, çünkü aranın karpuz kabuğu dolu olduğunu kibar bir dille anlatır.

büyük yıkıma uğrayan kadın sevgili bu olayı lady gaga'ya anlatır ve bir daha asla alohandro ismini telafuz etmek istemediğini söyler. lady gaga da "don't call my name alohandro" isimli şarkıyı yazar ve memelerini açarak klip çeker.
  • hello'dur herhalde. adele'nin klibini de mi izlemediniz, telefon açıyo, hello hello diyo.
  • alo kelimesi zamanla degismis ve "neediyonyarrraam" halini almistir. biz kisaca "ney" diyoruz.
  • yazılmışı var

(bkz: alo)
  • italyancayı filan karıştıranlar olmuş, okurken başkaları adına utanmanın dibine vurdum. italyanlar telefonu pronto diye açarlar, götünüzden element uydurmayın.
  • ben telefonu hep "efendim" diyerek açtığım için sikimde olmayan kökendir.
  • tam emin olmamakla birlikte doğru bilinen yanlışlar arasında en büyüklerden birisi olabilir bu... alo kelimesinin sanıldığı aksine bell'in o zamanki sevgilisinin adının kısaltması olmadığı ve ilk telefon kullanımı sırasında "hello" diyerek telefon açıldığı yönünde bir yazı yayınlamıştı popular science... alo kelimesine evrilmesi ise fransızlar nedenli olduğunu yazıyordu... sanırım nisan sayısında var bununla ilgili bir yazı... bulursam sonra güncellerim bunu...
hesabın var mı? giriş yap