şükela:  tümü | bugün
 • alokaza isimli firmanın yaptığı ve vatandaşı silkelemeye yönelik davranıştır.

  şöyle ki; bir gün trafikte bir kazaya karışırsınız (ağır hasar olmasına gerek yok, hafif bir ezik, sadece boya aşınması bile olabilir), şayet kazanın karşı tarafı özellikle ticari bir araç ise (taksi, minibüs, dolmuş, servis, hafriyat kamyonu, vb.) bir süre sonra size de icra müdürlüğünden ödemeniz gereken bir borcunuz olduğuna dair bir bildirim gelebilir.

  detaylara baktığınızda ise sizden talep edilenin bu ticari aracın günlük kazanç kaybı (1 gün, 3 gün artık size ne layık gördülerse) ve diğer masraflar olduğunu, talep edenin ise alokaza isimli bu çakal firma olduğunu görürsünüz.

  genelde yaşanan süreçte kazaya karışan karşı tarafın böyle bir talebinin olmadığı hatta vekaletname bile vermediği, bir şekilde bu firmanın bu verilere ulaşarak sizin aleyhinize icra emri gönderdiği görülüyor.

  kısacası kaza ile istenmeden oluşan mağduriyetlerden yeni mağduriyetler yaratma potansiyelini en iyi şekilde kullanıp, vatandaşı daha da silkelemeye yönelik çalışan bir sistemdir karşınızdaki. yeni düzen dolandırıcılığı ( ya da bir nevi nitelikli dolandırıcılık) da denilebilir yaptıkları.

  durumu çözmenin de yolu şahsen gidip icra müdürlüğüne bir dilekçe ile itiraz etmenizdir.

  internette kısa bir araştırma ile çeşitli formlarda bu firma ve hakkında türlü bilgiler bulunabilir. yaptıkları çakallığın nasıl işlediği ve vatandaşı nasıl zor durumlara düşürdükleri de görülebilir.

  alokaza web sitesi

  şikayet var