• adventure olayinda devrim yaratmi$ 320x200 cozunurlukte pc speaker sesiyle hayatimda ilk ve tek gece tek ba$ima oynayamadigim tirstirici oyun. super senaryo.. filmi yapilsa kafayi yiyecegim bi$ii.

(bkz: alone in the dark 2)
    (bkz: alone in the dark 3)
    (bkz: alone in the dark the new nightmare)
  • over the wall, legacy ve first strike is deadly ile birlikte en güzel testament parçası.

şuradan dinlenebilir: https://www.youtube.com/watch?v=3vbknpffka8
  • pc de oynadigim ilk oyun... $ahane birsey...bence oyunlar ikiye ayrilmali: alone dan once ve alone dan sonra diye
  • super bi oyun, hastasi olmustum gorunce.. yeni teknoloji ile devami yapilsa keshke
  • vakt-i zamanında, 3d vektör modellemeli oyunlara kapı açan, ilk defa denenen bir türü başarıyla kotarıp, günlerimizi ve hatta dimağlarımızı altüst eden bi oyundu bu. tomb raider, resident evil ve hatta bunlara benzer bi çok oyun onun yolunu seçmiş, kendi ekledikleri ve teknolojiyle gelen gelişmeleri de kullanarak popüler olmuşlardır.

sinematik 3d motoru sayesinde, edward carnby' i veya bir kadın wardı, -ismini hatırlamıyorum- onu canlandırdığımız, şeytanların dolu olduğu söylenen bir evde olayları çözmeye çalıştığımız gerilim oyunuydu. ve üstelik külttür, klasiktir artık. mucizeve bir keyiftir oyunseverlere.

hakikatle çok korkar, gece yatağa yattığımızda stres içinde uykuya dalma sürecimizin uzamasına şahit olurduk.

ecstatica'da bu türün açtığı yoldan, hemen giden bir diğer oyundu.

ps: hatalı bkz'dan dolayı silindiği için değiştirdim.
  • 1.sini oynarken dışarıda şimşek çaktığında korkmayacağıma söz verip gök gürlediği anda ekranda zombiyi gördüğümde altımdaki tabureyi de alarak salona kaçtığım oyun serisi. lovecraft'ı bana tanıtan oyun. not: yeni bilgisayalarlarda (pentium'dan beri) adamlar koşamıyor çünkü koşmak için ileri tuşuna iki kere hızlıca basacaksınız. alet hızlı olunca olmuyor.
  • testamentin alone in the darkin nakaratinda oryantal bir hava hissedilir.
  • ayni isimli filmin, oyundan esinlenilerek yapildigina inanmak icin, yonetmen ve yapimci disinda 1000 sahit daha gerektiren, ciktigi zaman cok begenilen ve bilgisayar oyunlarina yeni bir soluk getiren oyun.
  • beni malikanelerden feci sekilde sogutmus oyun.
  • kötü oyunculuğu, yer yer sırıtan özel efektleri, kötü senaryosu,bolca klişesi ve giderek bayan atmosferiyle kötü damgası yemekten kurtulamayan bir film olmuş ne yazık ki. görebildiğim tek olumlu yanı müzikleri (seven seconds da çalıyo bi yerlerde) ve açılıştaki pazar yeri sahnesiydi.

bir de değinmeden geçemeyeceğim ve "oeehh yok artık" dedirten bir hata vardı 70. dakika civarında ki epeyce eğlendirdi:

--- spoiler ---
    carnby ve saz arkadaşları yer altında mahsur kalırlar, o arada yılan benzeri yaratıkların saldırısına uğrarlar ve aralarındaki asker hatun ölür. cesedi bırakıp çıkış yolu bulmak için ekran dışına çıktıklarında yerde yatan hatun da (sahnenin sona erdiğini düşündüğünden olsa gerek) yavaşça başını kaldırıp kalkmaya niyetlenir.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap