şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ust edit: korece basligi da varmis, basliklar birlestirile!
  sin-gwa ham-kke in-gwa yeon

  kore sinemasinin nefis serisinin 2. filmi.
  1.si (bkz: along with the gods the two worlds)

  valla hic uzun uzun detayli anlatasim yok. film cok sahane, en az birincisi kadar guzel, ve anlattiklari hikayeyi pek sahane toparlayip, 3. filme goz kirparak bitirmeleri de cabasi olmus. kabaca reenkarne olmak icin 49 kisiyi reenkarne etme gorevi ustlenen eski insan, simdiki gardiyanlarimiz, bu bolumde ise onceki bolumde tanidigimiz erbasin, reenkarnasyonu icin gereken mahkemelerine odaklanirken, bu 3 gardiyanin gecmisteki iliskilerini ve baglarini da gun isigina cikartiyor.

  filmi bu kadar cekici yapan, oyle dikkat cekip, neymis bu film diye baslasa da, ekrana civilenmenizi saglayan sey ise, hepimizin inandigi dinden ya da inancsizligindan bagimsiz olarak, cocuklugundan ogrendigi bildigi oteki dunya cennet cehennem ve benzeri tasvirlerin, pek eglenceli ve fantastik sekilde ele alinip, izleyiciyi yormadan, sıkmadan, komediden dramaya genis bir yelpazade, super seyirlik bir film sunuyor olmasi.

  guzel film (seri), gayet izlenir.

  edit:
  serinin 3. ve 4. filmleri ayni yonetmen kim yong hwa ile ve oyuncularla devam edecegi onaylanmis ancak tahminen 2019 ve 2020 diye dusunulse de simdilik net degilmis.
 • 2018 yapımı, (bkz: along with the gods the two worlds) filminin devamı olan fantastik bir güney kore filmidir.

  iddialıyım; bu sene izlediğim en iyi film bu olabilir. senaryo, oyunculuklar, görsel efektler... tek kelimeyle ba-yıl-dım!

  2. film tam da 1. filmin kaldığı yerden başlıyor. konular fazla bağlantılı olmadığı için 1. filmi seyretmeniz şart değil; ama izlediyseniz karakterler sizi daha bir sarmalayıp sarıyor. 1. filmin aksine 2. filmde sevgili gardiyanlarımızın geçmişi ön plana çıkıyor.