şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: singwa hamgge)
  yong-hwa kim 'in uyarlayıp yönettiği 2017 model güney kore filmi. iki part'tan oluşmakta. ikinci bölümü 2018 yazında gelecek.

  kore sinemasında en çok izlenen ve en çok gişe yapan ikinci film olma özelliği de taşımakta. tabii en çok salonda da gösterilmesinin bunda payı yüksek.

  fantezi ile dramın güzel bir sentezi film. filmin büyük bir kısmı yeşil ekran üzerinde çekilmiş. bu yer yer göze batsa da sonlara doğru film efektlerde muazzam işler başarıyor. duygusal geçişler klasik kore filmlerinde olduğu gibi, yani ağlamanız garanti. özellikle anasının kuzusu olanlar hıçkırıklara boğulabilir sonlarda.

  http://asianwiki.com/…with_the_gods:_the_two_worlds
 • önce şaşırtan daha sonra eğlendiren akabinde heyecanlandıran sonunda ise ağlatan bir filmdir.

  kore filmlerine bakışım her zaman için sert olmuştur. izlemem ulan! sevmiyorum adamların çektiği filmi. tamam konuları efsane ama çekimleri ve oyuncuları hoşuma gitmiyor derdim. ancak uzun uzun zaman sonra ilk kez yanlışlıkla bir kore filmine denk geldim ve yanlışlıkla izledim.

  evet, sırf fantastik bir film arayışım var diye yanlışlıkla açtığım bir film oldu. ama umarım hayatımda yanlışlıklar hep böyle güzel olur.

  spoilera, film anlatımına, ıvıra zıvıra hiç girmiyorum yok ihanetten yok aldatmadan yok saygısız evlattan bahsetmiyorum. görüyorsunuz anlatmaya gerek yok!

  mitosu işleyişi müthiş hoşuma gitti. tanrıların insani oluşu ve sorguların gayet açıklayıcı ve net oluşu harbi iyiydi. resmen bir anime havasında ancak animeden daha etkileyici.

  özetle; olmuş bir filmdir. izleyin ulen!

  şahsi puanım: 7,4/ 10.
 • muazzam film. kore sineması harika işler çıkarıyor. what dreams may come havası var ama daha orijinal. net bir 7.5.
 • güney kore'de 2017 yılının gişe rekortmeni olmuş filmdir. ikincisi de bu yaz ağustos'ta ülkesinde gösterime girecek. izleyin izlettirin. bir kutu mendille izlemenizi tavsiye eder, detaylı inceleme için buraya tıklayınız derim.
 • 2017 yapımı, fantastik konulu bir güney kore filmidir. aynı zamanda şahsımın uzun zamandır izlediği en iyi filmlerden biridir.

  insanın şu fani dünyaya 4 kere geleceğine inanan ve bu reenkarnasyon olaylarını da (özellikle dizilerde) sıklıkla işleyen canım korelilerimizden bu sefer; aslında yeniden doğuşun öyle gösterildiği kadar kolay bir iş olmadığını öğreniyoruz. romantik dizilerde şıp diye dünyaya geri dönen karakterlerin aslında ruhlarının geri gönderilebilmesi için cehennemlerden cehennem beğenerek bizdeki ahiret inancına benzer ince bir sorgudan geçmesi gereklidir.

  filmde görsel efektler, senaryo ve oyunculuklar gerçekten çok iyi. izlenmesi şiddetle tavsiye edilir.
 • drama yanı ağır basan fantastik bir film arayanların ilk adreslerinden bir olması gereken film. aksiyon namına bazı dövüş sahnelerinin fazla uzun tutulduğunu ve mizah yerine geçen kimi diyalogların yersiz olduğunu düşünsem de, özellikle duygusal sahnelerin müzik seçimi ve yer yer gülümseten yer yer de hüzne boğan etkileyiciliği asıl öykünün bu iki saati aşkın ilk parçasını izlemeye değer kılıyor.

  --- spoiler ---

  aman diyeyim. finaldeki rüya sahnesinde gözler mutlaka toz hücumuna uğruyor. önlem almalı!

  --- spoiler ---
 • filmin sonunda zorla duygusal toplaştık.
  peçete neyim kalmadı, ben zaten duygusal bir insanım niye böyle şeyler izliyorum ki?
 • bir film için iki farklı başlık açılmış.. çok ayıp!

  (bkz: #102055803)