şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: singwa hamgge)
    yong-hwa kim 'in uyarlayıp yönettiği 2017 model güney kore filmi. iki part'tan oluşmakta. ikinci bölümü 2018 yazında gelecek.

kore sinemasında en çok izlenen ve en çok gişe yapan ikinci film olma özelliği de taşımakta. tabii en çok salonda da gösterilmesinin bunda payı yüksek.

fantezi ile dramın güzel bir sentezi film. filmin büyük bir kısmı yeşil ekran üzerinde çekilmiş. bu yer yer göze batsa da sonlara doğru film efektlerde muazzam işler başarıyor. duygusal geçişler klasik kore filmlerinde olduğu gibi, yani ağlamanız garanti. özellikle anasının kuzusu olanlar hıçkırıklara boğulabilir sonlarda.

http://asianwiki.com/…with_the_gods:_the_two_worlds
  • önce şaşırtan daha sonra eğlendiren akabinde heyecanlandıran sonunda ise ağlatan bir filmdir.

kore filmlerine bakışım her zaman için sert olmuştur. izlemem ulan! sevmiyorum adamların çektiği filmi. tamam konuları efsane ama çekimleri ve oyuncuları hoşuma gitmiyor derdim. ancak uzun uzun zaman sonra ilk kez yanlışlıkla bir kore filmine denk geldim ve yanlışlıkla izledim.

evet, sırf fantastik bir film arayışım var diye yanlışlıkla açtığım bir film oldu. ama umarım hayatımda yanlışlıklar hep böyle güzel olur.

spoilera, film anlatımına, ıvıra zıvıra hiç girmiyorum yok ihanetten yok aldatmadan yok saygısız evlattan bahsetmiyorum. görüyorsunuz anlatmaya gerek yok!

mitosu işleyişi müthiş hoşuma gitti. tanrıların insani oluşu ve sorguların gayet açıklayıcı ve net oluşu harbi iyiydi. resmen bir anime havasında ancak animeden daha etkileyici.

özetle; olmuş bir filmdir. izleyin ulen!

şahsi puanım: 7,4/ 10.
  • muazzam film. kore sineması harika işler çıkarıyor. what dreams may come havası var ama daha orijinal. net bir 7.5.
  • güney kore filmidir. önce bu filmi yazan senaristin sonra yönetmenin ve özlellikle (bkz: jung-woo ha) ta gelmişini geçmişini....................
    nasıl bir kafa ile bu senaryoyu yazıp film haline getirdiniz. 39 yaşında er kişiyim zırıl zırıl ağlattınız.
    aksiyon desem aksiyon değil, dram değil, romantik hiç değil, macera değil. hepsinin çok güzel bir şekilde harmanlandığı bence başyapıt. film hollywood'da çekilmiş olsa çok daha başka yerlerde olabilir. çekik gözlü diye izlememezlik yapmayın. sizden tek bir ricam var oda şu : bu tarz filmleri izlerken ne olur karmaşık düşünmeyin, en saf ve basit düşüncelerle izleyin filmi. transformers, pasific rim ve son durak serisini izleyeceğinize bu tarz filmleri izleyin. belki size bir şeyler katar da insan olduğunuzu hatırlarsınız...
  • güney kore'de 2017 yılının gişe rekortmeni olmuş filmdir. ikincisi de bu yaz ağustos'ta ülkesinde gösterime girecek. izleyin izlettirin. bir kutu mendille izlemenizi tavsiye eder, detaylı inceleme için buraya tıklayınız derim.
  • 2017 yapımı, fantastik konulu bir güney kore filmidir. aynı zamanda şahsımın uzun zamandır izlediği en iyi filmlerden biridir.

insanın şu fani dünyaya 4 kere geleceğine inanan ve bu reenkarnasyon olaylarını da (özellikle dizilerde) sıklıkla işleyen canım korelilerimizden bu sefer; aslında yeniden doğuşun öyle gösterildiği kadar kolay bir iş olmadığını öğreniyoruz. romantik dizilerde şıp diye dünyaya geri dönen karakterlerin aslında ruhlarının geri gönderilebilmesi için cehennemlerden cehennem beğenerek bizdeki ahiret inancına benzer ince bir sorgudan geçmesi gereklidir.

filmde görsel efektler, senaryo ve oyunculuklar gerçekten çok iyi. izlenmesi şiddetle tavsiye edilir.