şükela:  tümü | bugün
 • okulumuzun süfer komik sarhoş hocasının ismi... kendisi şarap düşkünü olduğu için çoğu fransızdan daha fransız görünürdü (kırmızı surat), onu yolda görüp bonjour monsieur diyenlerle az dalga geçilmemiştir, dersleri acaip tasak olurdu, espri falan yaptığında azlkışlardık, sınıfa geldiğinde titan muhabbeti yapardık, çok ii adamdı fakat süründürürdü, adam sızdığı için bir sınavımızın iptal oluşunu asla unutamayacağım:
  *okuldan erken döndüm:
  annem: olm ne oldu? nie erkencisin?
  ben: anne hoca sarhoştu sınav iptal oldu...
  annem: doğru söyle!
  "17 aralik 1999 tarihli bir entry"
 • şu tarih itibariyle de okulla ilişkisi kesilmiş... imho yazik oldu, çoğu zaman sarhoş gezse de iyi bir hocaydi, psikopat sinavlari yüzünden konulari çok iyi bilmemize neden olurdu... okulda da bir renkti ayrica, bence yazik oldu...
 • st benoit'da da hocalik yapmıştır...
 • galatasaray lisesi matematik hocasıdır, bazen coğrafya derslerine de girer.
 • kendisine matematikle ilgili yada değil herhangi bir soru vs. yönlendirdiğinizde kitlenebilir, sabırlı olunuz. bu kitlenme esnasında garip ve komik mimikler, hareketler, homurdanmalar* gösterebilir, normal karşılayınız. eğer ağız bir karış açık konumda anlamsızca bir önüne bir tahtaya kafa sallıyor halde ise mavi ekran yemiştir, 30-60 saniye arası bir sürede eski haline dönecektir, merak etmeyiniz. dersten canınız sıkıldığı anda sadece onu seyretmeniz tüm sıkıntınızı götürüp sizi kahkahalara boğmaya yetecektir, emin olunuz.

  süper bir fransızca aksanı vardır, o yuzden dediklerini anlamaya boşuna uğraşmayınız, anlayamazsınız. sınav kağıdına soruları yanlış yazabilir ancak yanlışını anlayamaz. "acaba burda bizden neyi istemiş olabilir?" şeklinde düşünmeniz gerekir. kıt not verir.

  edit: daha doğrusu zaman zaman not vermez. kağıttaki doğru yaptığınız soruyu hiç bakmadan atlayabilir, sorunun yanıtı yanlışsa ya da soru eksik çözülmüşse kesinlikle hiç puan vermez, aslında çözüm yoluna bakmaz. (bu sebeple kopya çekerken sorunun yarısını çekmeniz yeterlidir.) her sınav sonunda kendisiyle sinir harbine girip hatalarını düzelttirmeniz gerekir. 20 dakika uğraşma sonucunda yazılı notunuzun iki kat yükselmesi alışılmış bir durumdur. sözlü notlarını keyfine göre verir ve her fırsatını bulduğunda bu konu hakkında pişkin pişkin konuşur. kısacası kıl bir hocadır, uzaktan seyredilip gülünebilir ancak umarım işiniz düşmez.
 • st benoit'daki kabusum. kırmızı bir ten rengine sahip olmakla beraber, dersten geçirmesindeki tek kriteri kendisinin de açıkça belirttiği gibi sınıfta konuşmamaktır. ilk derste "konuşursan kalırsın, konuşmazsan geçersin" sözüyle bunu ilan etmiş ve çift basamağı bile bulmayan notlara rağmen konuşmayanları gerçekten geçirmiştir zamanında. yeşil takım elbisesi kırmızı teniyle nefis bir uyum içindeydi o zamanlar.
 • zamanında galatasaray ve st. benoit liselerinde matematik öğretmenliği yapmış kişidir. şu an sadece özel ders vermektedir. fazla gürültüden hoşlanmaz. ada-deniz-balık üçlemesi hayatının ön planında yer alır. kısa isimleri sever. kendi ismi gibi ailedeki isimler de üç harflidir. hoş bir gelenektir, devam ettirilesidir. dünyanın en şirin insanıdır.