şükela:  tümü | bugün
 • abdullah çatlı'nın yeğeni. eski ankara ülkü ocakları 2. başkanıymış. mhp aydın milletvekili ali uzunırmak’ın "telkin ve yönlendirmesi" ile jandarma istihbarat elemanı olarak çalışmaya başlamış. jandarma istihbarat elemanı olarak çalışırken fetö’nün tsk yapılanmasına yönelik ankesör soruşturması kapsamında tutuklanmış.

  ihlas haber ajansı'nın "kripto fetö’cüleri deşifre eden alp eren çatlı’ya kumpas kuruldu" başlıklı haberine ve twitter'daki tepkilere bakılırsa tutuklanması ya ortaklar arasında veya mhp içinde tartışma çıkaracak.

  --- spoiler ---
  “devlet-mafya-siyaset” üçgeninde kirli ilişkilerin ortaya çıktığı 3 kasım 1996’daki susurluk kazasında hayatını kaybeden abdullah çatlı’nın yeğeni astsubay alp eren çatlı, fetö’nün tsk yapılanmasına yönelik ankesör soruşturması kapsamında tutuklandı.

  cumhuriyet’ten alican uludağ’ın haberine göre, alp eren çatlı, ifadesinde, ankesörlü telefonlardan arandığı iddiasını reddederek, “beni hiçbir fetö mensubu aramış olamaz, askerden önce ankara ülkü ocakları’ndan tanıdığım kişiler aramış olabilir” dedi. çatlı, bir arkadaşını fetö imamı ile tanıştırdığı iddiasına ilişkin ise “bu kişinin fetö iltisaklı olduğunu öğrenince ismini emniyete bizzat ben bildirdim” diye konuştu.

  çatlı, babası adına kayıtlı hatla 2012-2014 yılları arasında 7, kendi adına kayıtlı hatla ise 4 kez ankesörlü telefondan arandığı iddiasına ilişkin olarak, “ben, o tarihte asker ya da askeri öğrenci değildim. ardışık olarak arandığım iddia edilen şahsı tanımıyorum. kaldı ki o tarihlerde girdiğim birçok polislik ve askeri sınavdan elendiğim için dava açmışlığım vardır. beni hiçbir fetö mensubu aramış olamaz” dedi. üniversiteden tanıdığı yasin e. isimli kişinin, çatlı’nın kendisini ahmet a. isimli fetö imamı ile tanıştırdığı iddiasına ilişkin ise, “ahmet a. denen kişi üniversitede ülkücü ortamlarda kendisini milliyetçi olarak tanıtan biriydi. ben kendisini örgütsel anlamda hiç kimse ile tanıştırmadım. sonrasında bu kişinin fetö iltisaklı olduğunu öğrenince ismini emniyete bizzat kendim bildirdim bildirdiğim tarih 17-25 aralık sonrasıdır” dedi.

  çatlı, ifadesinde şunları söyledi: “ben 17 yaşımdan, jandarmaya girdiğim 24 yaşına kadar ülkü ocakları’nda görevlerde bulundum. üniversiteyi 2012’de bitirmeme rağmen fetö’nün kamu kurumlarında aktif olduğu yıllarda 6 tane kamu kurumu sınavından mülakat sürecinde elendim. 17-25 sonrası mhp aydın milletvekili ali uzunırmak’ın telkin ve yönlendirmesi ile jandarma’ya girdim. ağabeyim ahmet çatlı ergenekon suçlamasıyla gözaltına alındı. babam zeki çatlı fetö’nün usulsüz dinlemelerine maruz kalarak, mağdur oldu. ben böyle bir aileden gelmekteyim. 15 temmuz sonrası fetö’nün antalya hakim savcı imamı’nı bizzat yaptığım istihbari çalışmalarla izmir’de yakaladım. fetö’ye önemli darbeler vurdum.”
  --- spoiler ---

  oda tv
  habertürk
 • güvendiğim insanlardan aldığım ancak kesinlikle resmi olmayan bilgilere göre söylüyorum. kendisinin başına gelen, temizle temizle bitiremedikleri fetö artıklarının alicengiz oyunudur.

  kişisel yorumum;
  umarım kenarda köşede kalmaz zira bu işin sonunda ya vatan evlatları yine, yeniden fetö zulmune kurban gidecek ya da yepyeni bir fetö deşifresi başlayacak. ve belki birçok sürpriz isme de uzanacak bu dalga.
 • "çatlı" soyadi ile birilerinin alip veremedigi birseyler olmali.. kim ne derse desin merhum amcasi ulkemiz icin onemli bir degerdir, öz oglunu oldurten devlet hala ailesi ile ugrasiyor ne kadar aci.