şükela:  tümü | bugün
 • hassas yapısal uçak parçalarının işlemesini ve montajını yapan eski$ehirli firma.

  alp'in kalitesini $öyle anlatabiliriz.. firma, sikorsky'nin uçu$ güvenliği parçalarını abd dı$ında üreten tek $irkettir.
  http://www.alp.com.tr/tr/index.asp
 • insan kaynaklari politikasini anlayamadigim her ne kadar basvuru yapan varsa kendi icinde gizemli olmak gibi tavir takinan kurulus. eskisehir osb'deki tesisleri de disardan oldukca gizemli görünüyor. etrafi tellerle cevrili fln. sanki icerde askeri deneyler yürütüyorlarmiscasina
 • (bkz: alp aviation)
 • 3 ekim 2017'de eskişehir'de açılan ve sikorsky helikopterleri için parça üretecek olan fabrika alpata ailesine ait. (alp havacılık, eskişehirli bir şirket.)
  ** sikorsky helikopterlerinin dişli ve dişli kutuları, döner komponentleri, rotor asamblesi, uçuş kumanda sistemi ve iniş takımlarını üretecek eskişehir'deki tesis, dün açıldı. alp havacılık'ın 90 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği 11 bin metrekarelik tesisin, 500 milyon dolarlık iş hacmi yaratması öngörülüyor. **
  alpata'lar eskişehir'in "ekonomik açıdan nüfuzlu" ailelerinden biridir. ailenin bugünkü duruma gelmesine öncülük eden kişi necdet alpata'dır.
  necdet alpata "bakkallık" ile başlamış, ailesine koccamaaan bir sınıf atlatmıştır.
  necdet alpata 1936 yılında doğdu.
  1959 yılında ülkü alpata ile evlendi.
  1961 yılında eskişehir’de, bugünkü alpata grubunun nüvesi olan necdet alpata gıda şirketini kurdu. takiben değişik sektörlerde faaliyetlerde bulundu ve sırasıyla halen faaliyetine devam eden aşağıdaki şirketlerin kuruluşunu ve gruba katılmasını sağladı;
  1990 yılında alpata otomotiv san.ve paz. a.ş.
  1995 yılında alpata sigorta aracılık hizm.ltd.şti.
  1998 yılında alp havacılık a.ş.
  2000 yılında alpata teknoloji a.ş.
  uzun yıllar bu şirketlerin yönetim kurulu başkanlığını yürüttü ve 2003 yılında alpata ailesinin aldığı kararla yönetim kurulu başkanlığı’nı oğlu tuncer alpata’ya devretti. kendisi bu tarihten sonra alpata şirketler grubu onursal başkanı olarak görevini sürdürdü.
  necdet alpata, 6 şubat 2008 tarihinde yaşamını yitirdi.http://necdetalpata.org/kurumsal.asp?tur=kurumsal
 • ısıtmalı klozetlere sahip bir şirket. neticem kendini hiç bu kadar özel hissetmemişti. tişikkirlir ilp hivicilik.
 • f-35'in motoru olan f-135'in fan rotorunu ve benzer kritik yüksek teknoloji gerektiren parçaları üretip teslim eden güzide firmalarımızdan.
  fan rotoru
  f-135
  yerli ve milli tf-x savaş uçağı projemiz için rollse royce ile ortak üretilmesi planlanan motorun parçalarını da inşallah ürettikleri günü görürüz.