• kız kardeşi serap kızılsu da, ödüllü yüzücülerdendir.
  • dr. alp kizilsu olarak da bilinir... ege üniversitesi tıp fakültesi mezunudur. 1984'te ilk balkan sampiyonlugu’na ulasirken, 200 atis üzerinden 195 puanla türkiye rekoru kirmistir. 1990 balkan aticilik sampiyonasi'nda basarisiz bir atisi, hakemin kabul etmesine karsin kendisi kabul etmeyerek, bu davranisiyla fair play ödülü kazanmistir. benzer bir hareket icin (bkz: ruhi sarialp)

1991'de abd'de yapılan dünya sampiyonasi'nda ikinci, 1992 avrupa aticilik sampiyonasi'nda 200 atista 177 puanla sampiyon olup bu derecesiyle ayni zamanda dünya rekorunu kirmistir. naim süleymanoglu’ndan sonra, dünya rekoru kiran 2. türk sporcusudur ve aticilikta dünyanin en iyi 8-10 sporcusu arasinda gösterilmektedir.
  • sabah kendisine revirde uğradım, çalıştığım firmanın doktorudur.
  • spor hayatina yüzücülükle baslamis daha sonra aticilik dalinda uluslararasi basarilara imza atmis izmirli doktor
  • izmir türk kollejinden mezun olup hafiften kepçe kulaklı türkiyenin en iyi atıcı doktoru
  • kendimi bildim bileli, turkiye'de aticilik sporu ile ilgili tum haberlerde bu adamin adi gecer. trap ve skeet gibi kelimelerle onun sayesinde tanistik. olimpiyat vs. organizasyonlara giden sporcular anons edilirken, fiksti "aticilik: alp kizilsu" denmesi.
    baska atici yok mudur ulkede, yoksa adamin yukarilarda tanidiklari mi var bilmiyorum.
  • trap'ta çok iyidir. yani, öyle olsa gerek.
hesabın var mı? giriş yap