şükela:  tümü | bugün
  • itu insan ve toplum bilimleri bolumunde ogretim uyesi olan izmir beyefendisi.
    tarihin, tarihcinin dostudur, cileli bir yoldan gelmistir geldigi yere. avrupa'nın en belalı ikinci doneminin* sosyal ve iktisadi tarihiyle yakindan alakalidir. toprak sever, toprakla ugrasanlara bayilir.

genelde asabi bir karakteri yoktur ama, yeni aldigi pabuca basarak gule gule kullan mesaji vermek turunden zevzekliklere, beklenti otesi tepkiler verebilir.
  • ege üniversitesinde iktisat tarihi ve iktisadi düşünceler tarihi dersleri veren öğretim görevlisi. kendisi ders anlatırken kimsenin gözüne bakmasa da seviyoruz.
  • ege üniversitesi iibf prof.u.

üniversitelerde kalitesiz eğitim verilmesinin sebebini anlamak adına derhal incelenmesi gereken kişidir. bu adam üzerinden bir tahlil yapılması ve çözüm üretilmesi gelecek adına önemlidir.

durumu biraz açmak gerekirse; misal 2 saatlik bir ders hayal edin ve bu adamın aralıksız konuştuğunu düşünün. 1 saati henüz aştığınızda şunu fark edeceksiniz ki sadece "eeeeeeeeeeee" ve "ııııııııııııııııııııı" harflerinden başka bir şey duymamışsınızdır. 2 saat noktalandığında ise "benim burada ne işim var?" diye kendinize soracaksınız çünkü ilk bir saatten pek de farklı olmayan 2. saat sizi yormuş olacak.

bu noktada şunu da söylemeliyim ki bir anlamı olsun. ayk gibi akademisyenler şüphesiz akademik başarıları oldukça saygın insanlardır ancak ders anlatma kabiliyeti, öğrenciler ile iletişim vb. durumlarda başarısızdırlar. bu tarz adamlara yine unvan verin ancak öğrencilerden uzak tutun. geleceğinizden bu kadar kolay vazgeçmeyin.

kim bilir belki kendisi de buraları okur ve ders çıkartır diyeceğim lakin hiç zannetmiyorum. zira (bkz: akademisyen egosu) buna izin vermeyecektir. öğrencilerine saygısı olmayan biri ile karşı karşıyasınız.

bu adamdan ders almadan önce adını aratıp bu yazıyı bulan arkadaşlar korkmasınlar. adamın vize-final soruları tüm okulun elindedir. bir şekilde geçeceksiniz.