*

şükela:  tümü | bugün
 • istanbul barosuna kayıtlı bir avukat (avukat demeye dilim varmıyor) ..danıştay 2. daireye yaptığı silahlı saldırıyla gündemde...

  4 yıl boyunca hukuk fakültesinde avukat olduktan sonra nasıl adam öldürülür, inandığın fikirler uğruna terör estirilir onu öğrenmiş...
  islamcı basının hedef gösterdiği danıştay üyelerini mesleğinin tanıdığı hakları kullanarak gözünü kırpmadan tekbir getirerek öldürmüştür.insanın sorası geliyor;
  arkadaş hangi allah'ın kitabına, hangi hukuk düzenine sığar bu yaptığın,hangi insanın canı bir tutam saç parçasından daha az değerli...
 • haberlere göre saldırıyı dün gerçekleştirmeyi düşünmüş, ancak daire başkanının odasının kapısını zorladığı halde açamamış. polis çağırılınca da oradan uzaklaşmış kişi. yani bu adam danıştay'a iki gün üst üste silahla girmiş. hatta dünkü girişimi dikkat çektiği halde, bugün de içeri rahat rahat girebilmiş.
  olay kurcalandıkça daha neler çıkacak bakalım.

  bir de şimdiden kendisine meczup denmeye başladı bile. yani münferit bir olay olarak örtbas edilecek.
 • 17 mayıs 2006 da danıştaya saldırı düzenleyip, şu an itibariyle 2 si ağır 4 kişinin yaralanmasına yol açan avukat. saldırıyı türban meselesi yüzünden yaptığı sanılıyor.
 • kendisi bir dönem sedat peker'in avukatının yanında da çalışmış. nişan almayı o zaman öğrendi heralde bu arkadaş.
 • danıştay'a glock marka bir silahla girip iki şarjör boşaltmış, danıştay ikinci daireden bir üyeyi öldürmüş olan kişidir

  kendisi bu hareketi ile dünyanın en eski mesleklerlerinden birinin ürünü olduğu şeklindeki hakaretleri tarafımca tamamen haketmiştir..
  (bkz: anlayan anladı)
 • bir gün önce daire başkanının kapısını zorladığı iddia edilen bu insanlıktan çıkmış kişinin iddia doğruysa içeriye tekrar girmesi, hem de silahla, iyice akıl almaz bir olaydır. bu kadar basit şeyleri bile gözden kaçırırsak daha çok insan kaybederiz biz.
 • baro levhasına göre normalde bürosu istanbul kadıköy'dedir.
 • http://www.habervakti.com/ sitesinin (içindeki vakit kelimesine dikkatinizi çekerim) hakkinda şöyle bir haber yaptigi kişi..

  işte arslan'ın profili!

  saldırgan arslan'ın ortağı ve arkadaşları, arslan'ın ülkücü olduğunu ve böyle bir şey yapacağına ihtimal vermediklerini söylediler.

  saldırgan alparslan arslan'ın ortağı burhan gür, arslan'ın ülkücü olduğunu; içine kapalı, sabit fikirli denebilecek bir kişilikte olduğunu söyledi. kendisinden böyle bir saldırıya karışmasını beklemediğini söyleyen ortağı, haberle şok geçirdiğini söyledi. ortağı, arslan'ın danıştay'da davası olduğunu ama içeriğinden kendisinin haberi olmadığını bildirdi.

  danıştay 2. dairesi'ne silahlı saldırıyı düzenlediği öne sürülen alparslan arslan isimli avukatın ev arkadaşı avukat fikri cora, arslan'ın ülkücü olduğunu söyledi. en son dört gün önce kendisi ile görüştüğünü belirten cora, arslan'ın herhangi bir islami örgütle bağlantısının olmadığını kaydetti.

  alparslan arslan'ın üsküdar ahçıbaşı mahallesi'nde üç yıl beraber kaldığı ev arkadaşı avukat fikri cora, arslan'ın kendisi gibi ülkücü olduğunu öne sürdü.

  arslan'ı en son 4 gün önce gördüğünü ifade eden cora, "islami örgütlerle herhangi bir bağlantısı yoktu. ikimizde de ülkücüyüz, 10 yıldır arkadaşız. 4 gün önce görüştük. böyle bir eylem yapacağını bana söylemedi" dedi.

  öte yandan alparslan aslan'ın ev sahibi resul doğru, aslan'ın uzun süre kira ödemediğini ve kendisine bir sürü borç takarak kaçtığını öne sürdü. komşuları da, arslan ile çeşitli ortamlarda içki içtiklerini söyleyerek, islami bir yanının olmadığını ve bu eylemi yapmasına bir anlam veremediklerini kaydetti.

  saldırganın bingöl nüfusuna kayıtlı olduğu, istanbul barosu'na bağlı olarak avukatlık yaptığı öğrenildi. alparsan aslan'ın ayrıca sedat peker'in avukatı hakkı kurtulmuş'un da yanında çalıştığı ortaya çıktı.

  (bkz: allah bin turlu belanizi versin)
 • mustafa yücel özbilgin'in ölümüyle birlikte katil zanlısı olan kişidir.