şükela:  tümü | bugün
  • yazar. 1955 yılında afyon emirdağ'da doğdu. asıl adı tayyar aksoy. emirdağ lisesi ve trabzon fatih eğitim enstitüsü türkçe bölümü'nü bitirdi. milli eğitim ve kültür dergisinin genel yayın müdürlüğünü yaptı (1978-1982) doğuş edebiyat dergisini çıkardı (1982-1985). türkiye yazarlar birliği'nin kurucu genel yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. 1977-82 yılları arasında m.e.b. film-radyo televizyonla eğitim merkezi'nde çalıştı.

eserleri: çağrı (1973), bozkurtların türküsü (1975), kutlu töre (1976), ümraniye içinde vurdular bizi (1983), çirkef (oyun, 1976)

kaynak: türk sağı sözlüğü, hüdavendigar onur, biyografi. net yayınları, istanbul

http://www.msxlabs.org/…r-alper-aksoy-hakkinda.html
  • ilk single'ı aşk bu sony müzik tarafından piyasaya çıkarılan yeni dönem başarılı pop şarkıcısı. ayrıca istanbul üniversitesi müzikal oyunculuğu mezunuymuş kendisi.

ilk single olarak fevkalade başarılı bir parçası var. pop müzikten hoşlananlar sevecektir. yeteri kadar pr'ı yapılırsa hit olması işten bile değil. yolu açık olsun, böyle devam etsin dileriz..
  • omurgalı ve cesur duruşunu her daim takdir ettiğim aydın insan.
    oldukça popüler bir yazar olabilecek kapasiteye sahip olmasına rağmen mensup olduğu ülkücü camia tarafından dahi doğru düzgün tanınmıyor olması, kendi duruşuna en yakın yayın organı olan yeniçağ gazetesinde bile tutunamaması hep bu özelliğinden kaynaklanır. şu anda underrated bir yazar edasıyla gerçekleri sosyal medya'dan haykırmaktadır.
    ayrıca 'kutlu töre' isimli romanı, türk dünyasına ilgi duyan herkes tarafından muhakkak okunmalıdır.

edit: fazla peşin konuşmuşuz. beyimiz "gün kenetlenme günü" sloganıyla sıkı bir hükmet yanlısı olma yolunda.
    omurga çatırdıyor alper hoca!
  • facebook’ta saçmalayan, aklınca siyaset yapan bi herif. fazlası değil