• kitapçıda tatlı rüyalar kitabını görmüştüm kanım kaynamıştı. okumuştum ve çok sevmiştim hatta kendisiyle muhabbet edesim gelmişti. şimdi görüyorum ki bu kan kaynama olayları yanıltmamış beni. kibar insan.
  • çok kısa bir görüşmeden öteye tanıyamadıgım, yine de kanımın ısınması için o kısa sürenin yettigi birisi.
  • kendi dilinden ya da kaleminden,
    "1969´da istanbul´da doğdum. çocukluğum acıbadem´in çeşitli mahallelerinde, uydurduğum hikayeleri arkadaşlarıma anlatarak geçti. kalan zamanlarımda da mahalle savaşlarına katılıyordum. zannediyorum yalancı ve kötü huylu oluşum bundan ileri gelmektedir. 1980´de dârüşşafaka´ya girdim. orada, fazla konuşmak zayıf biri olduğunuzu düşündürebileceğinden hikayelerimi anlatmayı bırakıp yazmaya başladım. bir ara franz kafka isimli şahsiyetin benim kadar iyi uydurabildiğini fark edip küçük bir hayal kırıklığı yaşadım. ama çabuk toparlandım. ne de olsa ben daha gençtim ve o ölmüştü. boğaziçi üniversitesi´ndeki psikoloji eğitimim bana japon bıldırcınlarından pek de akıllı sayılamayacağızı öğretti. otuz yaşına geldiğimde, başladığım bir romanı nasıl olduysa bitirebildim: “tatlı rüyalar, psiko-absürd romantik komedi.” bugünlerde 11 aylık kızım ada´yla birlikte yeni romanım üzerinde çalışıyoruz. jules verne, michel zevaco, dostoyevski, calvino, nabokov ve fowles hayatımın farklı dönemlerinde beni etkilemiş, büyük uydurukçulardır."
  • son kitabının* kahramanının* adından da anlaşılacağı gibi narsisist ve egosuyla ilgili problemleri olan psikoloji mezunu, geçimini sağladığı işini gizleyen yazar.