• ---ek---
    kendisini tanırım. tam bir tanısan çok seversin insanıymış meğer.
    bir kere çok lezzetli kahve ısmarlıyor.
    daha önce yazıp ithamda bulunduğum olay meğer bambaşkaymış. işin öncesi ve sahne arkasını öğrenince şımarıklık ile zerre kadar alakası olmadığını anladım.

blues gitaristleri gecesi'nin mimarı, emektarı, omurgası, harcı, ateşleyicisi... kısacası her bir şeyi.

son dönemlerde tanıştığıma en memnun olduğum kişi oldu sanırım. yalnız, adamın soyadı tam bir tezat. bu kadar enerji dolu, kıpır kıpır, yerinde duramayan birinin soyadı durmuş olmamalı.

daha önce yazdığım da benim gibi düşünecek zırtapozlara aslında sadece zırtapoz olduklarını anlatmak üzere aşağıda dursun.
    ---ek---

kendisini hiç tanımam. bilinçli olmadan dinlediysem filan doğal olarak farkında değilim, benim eksikliğim ama blues gitaristleri gecesi vol7deki tavırları rahattan ziyade saygısız ve şımarıkça geldi. evrencan'dan bile şımarık geldi bana.
    hani abisiyle, amcasıyla birlikteyken büyükleri kendine şaka yapınca gaza gelip kantarın topuzunu kaçıran çocuklar gibi bir his uyandırdı.
    müzisyenliğine laf edecek değilim ama tavır henüz ergenlikte.
    keşke daha oturaklı olsaymış.
  • ülkemizde blues müziğin en önemli genç temsilcilerinden birisidir.
    uzun süre sahnelerde bu müziğe gönül veren müzisyenleri bir araya getirerek çok önemli organizasyonlara imza attıktan sonra bohçasında biriktirdiği şarkıların ilkini bugün yayınladı. ilk teklisi kimse bilemez ile büyük usta yavuz çetin'e selam çakmıştır. gitarlarda emre karabulut ustanın olması da ayrı bir güzellik.

spotify
  • kendisini tanırım pek güleç daha da iyi yerlerde göreceğime inandığım bir müzisyen kişi.
    bu yıl 9.cusunu düzenledikleri blues gitaristleri gecesi gibi güzel müzisyenleri bir araya getirebildiği etkinlikleri büyüyerek devam eder.
  • çok güzel bir tekli yayınlamış. bu abiyi blues gecelerinden bilirdik. şarkıdaki armoni alıp götürüyor, tatlı tatlı gezdiriyor. umarım devamı gelir ve kıymet görür, son yıllarda böyle üretimlere denk gelmek zor.
  • yeni teklisi gelsen artık 'ı yayınlamış.

hem hüzünlü hem tatlı bir şarkı olmuş. melodiler, tınılar, üflemeler, sololar gerçekten harika. insanı alıp götürüyor.
    huzurlu ve olgun bir hüzün var şarkıda.
    diğer teklisi ile beraber düşününce resmen türkçe sözlü dünya müziği üretiyor adam.

eline sağlık abi, iyi ki varsın.
  • arkadaşımın kuzeni olması vesilesiyle tanıdığım kıpır kıpır, içten, cömert ve çok yetenekli müzisyen kişisi. adam gitarını bıraktı gitti bana yahu...
    klasik gitarda temel akorların ötesine ve farklı armonik kurguların peşine düşebildiysem sayesindedir.
    'kimse bilemez' isimli teklisi de şahane. yukarıda link vermişler.
    yolu açık. daha da açık olsun...
  • tamamen tesadüf eseri custom made gitar yapan bir yerin gitarlarına bakarken paylaştıkları bir videoda denk geldiğim harika soloyu barındıran "oyunlar" teklisini bestelemiş kişidir. biraz ağız dolusu, tümevarım tarzı bir tanım oldu ancak emre karabulut'un attığı soloyu gerçekten beğendim. kısa ve öz, belli bir tema işliyor, harika ton... hem saç tarzı hem de gitar çalışı pat metheny'yi andırdı bana.

umarım bir gün canlı izlemek nasip olur kendilerini.
  • söz ve müziği kendisine ait olan gelsen artık isimli su gibi bir besteyle gönülleri fethetmiştir.
    aha da link
hesabın var mı? giriş yap