şükela:  tümü | bugün
  • yerli justin bieber tadında genç bir kardeşimiz. şarkıları kendisi yazıyor kendisi söylüyor. üstelik ingilizce.
    i think you love me now
  • bu cocuk kendi jenerasyonuna hitap ediyor. sanki muzigi sozlukte yazar olma yasina gelen ici gecmis adamlar icin yapiyor gibi hemen "bo no omoko" diye cirkeflesmeye gerek yok. sen dinlemeyeceksin zaten, asil dinliyorsan sorun var.

bu yas grubunun rol modellere ihtiyaci var ama bu rol modeller ne yurek daglayici hikayesiyle bi cigara yaktiran mc klima ustasi serkan, ne de kivirtgacli arabeskci aleyna tilki. alper'i bu gibi luzumsuz uclar arasinda dengeleyici bir unsur olarak goruyorum. o yas grubunun olmasi gerektigi gibi bir cocuk, giyimiyle, hali ve tavirlariyla, sarkilariyla cocuk gibi cocuk yani. ister proje olsun, ister bu ise uzun yillar devam etsin cocugum aleyna'ya, mc serkan'a ozenecegine buna ozensin, bunu dinlesin.

her seyi kendinizden hesaplamayin, tamam sizinki vivaldi filan dinler kesin de boyle bir imkani olmayan yuzlerce cocuk yukaridaki orneklerdeki gibi insanlarin pesine takilip devreleri yakiyor. alper'i gerekli buldum, hosgelmis muzik piyasasina. biraz daha profesyonellesmek sart yalniz.

edit: tvdeki su sacma sapan programlara, hani su dedikodulu, o sarkiciyi onunla bu sarkiciyi bununla kavga ettirenlerine katilmasin. muzik kanallariyla yurusun. tamam hepimiz gorduk artik kendisini. kaliteli isimlerle yanyana gelsin.

edit: kendi kendine oxford'a gidilmediginde vivaldi dinlenmedigini one surdugumu varsayarak bunun uzerine sakalar yapmaya calisan sampiyonlari da gordum su basit entry sayesinde. adam buna arguman demis... arguman anlayisina soksunlar odalarda bilimsiz, felsefesiz, sanatsiz kalanim ya... klinik bir tablo, hayretle izliyorum.

edit: bu yasta ne sporcular ne muzisyenler varmis... he bizim bebeler de o turkiye'yi dunya capinda temsil eden sporculari ve muzisyenler icin fan club kuruyordu ve alper'i asla begenmiyordu zaten. alper'in muziginin muhtesem oldugundan bahsetmiyorum, uzun vadede piyasa icin gerekliliginden bahsediyorum. elestirecekseniz o bahsettiginiz cocuklara yer ayirmayan medyayi suclayin. tabii ki ben de isterim bu ustun basarili cocuklarin rol modeller olmasini ama bu su anda mumkun mu? hala evinde, koyunde, okulunda interneti olmayan yuzlerce cocuk var. tek araclari tv kanallari, eger tvler ustun basarili cocuklari tanitmazsa diger cocuklar siklikla gordukleri alper gibi cocuklari tercih edecek ki boyle de oluyor farkindaysaniz. hic olmazsa bu sekilde kahvehane veya apaci kulturunden biraz uzaklasip alt yapi nedeniyle dunya muzigi icin temel olusturuyorlar. yaslari daha da buyuyunce cok daha onemli muzisyenleri dinlemekte gucluk cekmeyecekler belki de. ulkenize cok uzak insanlarsiniz maalesef. alper muhtesem olmasa da gerekli. daha iyisi olana kadar elimizdekiler bunlar arkadaslar, hic sizlanmayin.

bakin hic tasvip etmesem de kore'den bir ornek. muzigi aynen alper'inki gibi basit tutulmus cunku dunyanin her yerinde cocuklar icin idoller gerekli oldugundan, kolay algilanabilir muziklerle bir cok cocuga ulasmalari icin bir cok cocuk star var. sen buna urun de sattirirsin, pedofiliye zemin de hazirlatirsin, cocuklari sanata da yonlendirirsin, bilinclendirirsin de... bu acidan baktigimda ben alper'i cocugum icin tehlikeli gormuyorum, en fazla "enerji enerji azcik da sinerji" diye evde kafa sisirir, hic olmazsa kova yapmaktan cigeri solmaz, pedofili tehlikesinden uzak kalmis olur ve mazallah soyle olmaz. ben cocuguma dogar dogmaz sadece klasik muzik dayama taraftari degilim, annem beni bu sekilde buyuttu, yarari kadar bir kac zarari da olmadi degil cunku diger cocuklarla ayni frekansta olmadigindan buyuyunce de iletisimde zorlaniyorsun. belirli bir yasa gelene kadar cocugumun klasik muzik yaninda tercih edecegi ve tehlike arzetmeyen herhangi bir muzik tercihine saygi duyacagim. cocugum kimligini kendisi insa etsin ama her seyi dinleyip de en son justin bieber'da karar kilarsa kesin bozusurum ben bununla buraya yaziyorum...
  • adini 13 yaşındaki kızlardan duyduğum genç gündem adayıdır. bu ülkede çok kulaklar kanadı yaşına göre başarılı. çok değil birkaç yıl sonra ismini duyarız başarılar diliyorum.
  • youtube'da rastgeldiğim enerji adlı parçasıyla beni şaşkına çeviren 13 yaşındaki genç şarkıcı. öncesinde de sözlerini kendisinin yazdığı ingilizce bir şarkı yapmış. ülkemizdeki justin bieber boşluğunu dolduracak gibi. iyi bir şarkı patlatabilirse büyük ses getirir.
  • şuraya bir not düşeyim de değerlenir ilerde buralar.

justin bieber'in türkiye versiyonu. malum bizde her şeyin bir muadili var. takipçi sayısı ve youtube izlenme oranlarına bakarsak gelecek vaadediyor bu çocuk.
  • kimin çocugu diye merak uyandıran genç.
  • türkiye’de türklerin ingilizce şarkı ile tutundukları görülmemiştir. çocuğa yatırım yapanların buna dikkat etmesi gerekiyor.
  • enerji şarkısı fena olmayan çocuktur.
  • harcanacak çocuktur, harcanmış bile olabilir.
  • çocukların gözdesi şarkıcı çocuk.