şükela:  tümü | bugün
 • tmmob fizik mühendisleri odası istanbul şube başkanı ve aynı zamanda 12 yıldır turkcell'de çalışan (iş zekası bölümü müdürü) vicdan sahibi bir kişi.

  gezi'ye katılmış, herkes gibi polisin orantısız şiddetine maruz kalmış ve 2015 yılında emniyet müdürlüğünü insan onurunu kırıcı müdahale etmekten tazminata mahkum etmiştir. ilgili haber

  bu yürekli adam, ali ismail korkmaz eğitim vakfı’na (alikev) destek amacı ile istanbul boğazı yüzme yarışına katılınca turkcell tarafından (söylendiğine göre tazminatsız olarak) işinden atılmış. ilgili haber odanın açıklaması

  açıkçası beni, gezi'ye katılımı kesinleşmiş birinin halâ yandaş firma turkcell'de çalışabiliyor olması daha çok şaşırttı. eğer yazılanlar doğru ise artık çalışırken vicdansız rolü yapmasına gerek kalmayacak sanırım.

  kendisini saygıyla selamlıyorum.

  bu arada yaptığı kampanya sayfası burada. vakfa 11 bin küsur tl para toplamış görünüyor. sisteme sövmek yerine bu yürekli adamdan ders alabilir hatta alikev'e destek olabilirsiniz belki.
  https://alikev.org/
 • eski şirketi tarafından dava edilecek olan adamdır...
 • eski şirketine açtığı dava yarın görülecektir.
  kartal anadolu adliyesi'nde saat 9.00'da tmmob ve plaza eylem platformu gibi örgütler basın açıklaması yapacaklar.
  ensar'a kapılarını açan şirket alper'i alikev için yüzme maratonuna katıldığı için çıkartıyor, ama bunu açıkça söyleyecek yüzü de yok. bundan bir adım sonrası filanca partiye oy verdi diye işten çıkartmak.
  turkcell'le bağlan siyasete
  böyle bir davayı her halükarda işçi kazanmalı. eğer alper bu davayı kazanamazsa bu ülke tümüyle bitmiş demektir.
  hoş, atilla taş'ın yıllarla yattığı bir ülkeden bahsediyoruz, neyse.
  tabii bir işe iade davasının iki yıl falan sürdüğü de var, off off.
 • nitekim, davayı kazanmıştır. beş dakika sürdü.
  https://plazaeylem.org/…rkcell-davasi-biz-kazandik/