• zaga'nin iki yönetmeninden biri..*
  • sok yönetmeni...
  • 'lee' efekti. zihin küpü.
  • bir zeka küpü, bir komik kişi, bir hisli insan, bir "bi' dur lan" adamı, bir hislemsel edim, bir uzamsal esinti,bir televizyon dahisi, bir yaratıcılık silsilesi, bir 1...(biri biri biri birilerine, bakar bakar bakar dururum...şarkısını kendisine armağan etmek istiyorum)
    (bkz: o birdir,tektir)
    orijinal bir eser - daily mirror-
    eleştirel bir bakış -washington post-
  • paranoyada sınır tanımayan adam.
    aykırı bir duruş -daily planet-
  • dikkat şahan çıkabilir hadisesinde insanları gülmekten yaran çoğu detayda parmağı olan yönetmendir. söz konusu programın dönem sonu bölümünde, süha amca karakterinin solunda oturarak (bize göre sağında) kamera önüne geçmiştir. kamera önünü sevmediğinden kelli, spontan gelişen komikliklere gülse de rahatsızlığı yüzünden okunmuştur. balonun arkasına saklanarak şahan'a masalda değineceği konuları hatırlatması da gözden kaçmamıştır. ya da ben öyle sanmışımdır. birlikte çalışmayı özlediğim bir insandır ayrıca.
  • yaptigi kurgular ve muzik zevkiyle gonlumde tavan yapmis bir insan..
  • bilip bilmeden, iskebme-i kubradan konusacak olursak, dikkat sahan cikabilir ile voleyi vurunca shockhaber'i sktreden sahsiyet.
    (bkz: dost aci soyler) ya da
    (bkz: insan sevdigine sitem eder)*
  • en sofistike oyunun en sofistike oyun karakteri.
  • son projesi musallat isimli bir korku filmi ile ilgili bugunkü hürriyet gazetesine açıklama yapmış.

- neyle korkutacaksınız seyirciyi?

- türk halkının en korktuğu imge cin. cin aslında hollywood'un korku öğesi olan şeytanın karşılığı. tıpkı latince'nin karşılığının arapça olması gibi. türk insanı şeytan, vampir ya da kurt adamdan korkmuyor. kanımca bir kurt adam ya da vampir gece 24.00'ten sonra taksim'de yalnız dolaşmaya kalksa çok pis dayak yer

http://arsiv.sabah.com.tr/…yas103-20070407-101.html
hesabın var mı? giriş yap