şükela:  tümü | bugün
 • yapılacak kongrenin ardından muhtemelen ödp'nin yeni genel başkanı olacak insan.

  edit: yapılan kongrede son anda adaylığını açıklayan ufuk uras genel başkanlığa seçilmiştir. sonraki süreçte istanbul il başkanlığı görevini sürdürmüş, ekim 2007'de yapılan olağanüstü kongrenin ardından genel başkan yardımcılığına getirilmiştir. tam bir örgütçüdür. alanlarda kitleyi coşturan hakimiyeti görülmeye değer.
 • ufuk uras' a kaybettiği kongre öncesindeki görevine yani örgütlenmeden sorumlu genel başkan yardımcığına geçtiğimiz günlerde yeniden dönen kişi
 • yüksek ihtisasını megafonla bağırtmacılık enstitüsünde yapmış olan insan. herhangi bir eylemde, anmada yahut mitingde üzerine giydiği önlük ve elindeki megafonla farkedilebilir. kendisinin ödp başkanlığına adaylığını koyup da başkanlığı az bir farkla kaçırması ödp'nin vahametini gözler önüne sermeye yeter de artar. bir şekilde yani..
 • tuhaf gerçekten tuhaf bir adam. "kendine liberal" kürşat bumin ile "kendine sosyalist" ömer laçiner'in harikulade anlaşma imkanı bulduğu, neredeyse her konuda birbirlerini kafa sallayarak desteklediği bir ortamda kendisini savunmaktan aciz bir karakteri canlandırmış olmalı alper taş. yoksa ben, alper taş'ın bir siyasetçi ya da özgürlüğe, dayanışmaya adanmış yılların sahibi bir bünye, bir mücadeleci olduğunu düşünemeyeceğim. son diyalojik'te akp ile darbeciler arasında bir hesaplaşma olduğundan dem vururken, bumin ve laçiner'e ek olarak genç siviller'den yıldıray oğur da kendisine "aman canım olur mu öyle şey, ortada darbe söylentisi varsa mutlaka tarafımızı belirlemeliyiz, 'bi bok anlamadık' dememeliyiz" tutumunu dikte edince sayın taş, megafonsuz konuşamayan adamı canlandırmaya başladı.

  en içten, en samimi niyetimin beni getirdiği yer burası, kusura bakmasın.

  şu diyalog bile yeterli derdimi anlatmaya ama siz yine de en aşağıdaki videoyu izleyin:

  a. taş: generallerde silah varsa, akplilerde de gaz bombaları var; 1 mayıs'ta gördük...
  y. oğur: (akp mode on) gaz bombası öldürmüyor ama.
  a. taş: öldürmüyor mu? neyse yani sonuçta, sonuç itibariyle şu, yani şimdi, sol bir devrimci bıdı bıdı...

  http://www.dailymotion.com/…at-bumin-diyalojik_news
 • özgürlük ve dayanışma partisi'nin, yarın yapılacak 6. olağan kongresi'nde tek aday olarak odp'nin genel baskani olacak kisi.
 • ödp'nin yeni genel başkanı.
 • kadıköy'den yıllar öncesinden tanıdığım, genel başkan olmayı hak eden, gerçek bir liderdir. çok sevilen bir insandır da. dilerim düşlediği gibi gelişir her şey.
 • ergenekon operasyonu'na karşı temkinli yaklaşımı sebebiyle ufuk uras ve tayfası ile arası açılmış, kendisini aynı uras gibi özgürlükçü sosyalizm yanlısı olarak tanıtan ödp genel başkanı.
 • sol.org.tr ye röportaj vermiştir kendisi.

  http://haber.sol.org.tr/…ist-bir-harekettir-haberi-

  bu röportaj üzerine kemal okuyan şöyle bir yazı yazmış.

  http://haber.sol.org.tr/…/bir-soylesi-uzerine-15716
 • taraf gazetesinde yayınlanan 20 soru köşesindeki "öldüğünüzde cennete giderseniz tanrı'nın size kapıda ne söylemesini istersiniz sorusuna, "ula alper ne haber? nereye kaldun" şeklinde cevap veren ödp genel başkanı.