şükela:  tümü | bugün soru sor
 • izmir’de 15 agustos 2017’de ,kreş servisinde unutulup,yaşamını yitiren 3 yaşındaki alperen sakin’in davası bugün görüldü. alperen sakin davası
  olay o günden beri aklımdan cikmazken alınan cezalar içimi sogutmadı bu yavrunun anası babası ne haldedir düşünemiyorum. en dikkatimi ceken seyse bende avukati gibi, suçun işleniş bakımından ağır ceza mahkemesinde görülmesi gerekir düşüncesindeyim.
 • kreş sahibinin tahliye edildiği davadır.
 • https://www.sozcu.com.tr/…-ay-hapis-cezasi-2801175/

  --- spoiler ---

  çiğli ilçe milli eğitim müdürü mesut uğurlu, şube müdürleri hüseyin buldu ve şener şan’ı 1’er yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırarak, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi. hakim, ayrıca alperen’in yaşamını yitirdiği kreşi olay öncesi 2 defa denetleyen milli eğitim bakanlığı maarif müfettişleri hakkında da suç duyurusunda bulunulmasını kararlaştırdı.
  --- spoiler ---

  bu acı olay aklıma her geldiğinde ya da bu olay ile ilgili çıkan her haberde umarım bu olayın yaşanmasından sorumlu olan tüm ihmalkar yetkililer alınabilecek en ağır cezayı almıştır diyorum ama ne acıdır hiç öyle olmuyor. her suç için bu temennilerde bulunuyorum ama masum çocuklara karşı işlenen suçlarda içimde acayip bir öfke patlaması oluyor. herşeye lanet ediyorum. çocuklara karşı işlenen suçların cezaları çok daha ağır olmalı.
 • servis şoförü taner işgören’e verilen 9 yıl hapis cezası 6 yıl 8 aya indirilerek tahliyesine karar verildiği dava. şu masum çocuğun hayatına sebep olanlara hakettikleri cezayı bir türlü veremeyen bu kokuşmuş düzenin bir an önce yerle yeksan olmasını gönülden dilerim.
 • ülkede adaletin hangi noktada olduğunu görmek açısından ibretlik temyiz karar açıklandı.

  annenin ve babanındaha fazla söz gerektirmeyen feryadı;
  duruşma sonrasında açıklama yapan acılı baba serkan sakin, "adaletin bittiği yerdeyiz. eşim ve ben almanya topraklarında vatan için çalıştık, vatan için bu topraklara geldik. evladımızı bizim elimizden aldılar. bir sürü çelişkili ifadelerle önce servisin içinde unutuldu diye söylendi. şu an hepsi serbest kaldı. adaletin bittiği yer. o da allah’a emanet. ben bu saatten sonra hiçbir şekilde adaletin olduğuna inanmıyorum" dedi. anne buket sakin ise kararın ardından gözyaşlarını tutamadı.

  duyarsız kalmayalım lütfen.
 • çocuk yaşasa onu hapse atarak iyice kombo yapılabilirmiş.

  bence çocuğun anne ve babasına da hapis verilmeli, nasıl böyle bir kreşe gönderirsiniz diye.

  ya diyecek laf gerçekten kalmadı artık, komple bir temizlik lazım ülkeye. iç savaş mı çıkıyor, normal savaş mı çıkıyor da temizleniyoruz bilmiyorum ama bir şey şart.

  ulan bir çocuk ölmüş, ölmüş lan! ihmalkarlıktan ölmüş ve davanın sonunda hapiste kimse yok. kendini doğru düzgün ifade edemeyen, sesi ve gücü belli olan bir çocuk serviste unutularak öldürüldü ve bir insan da bunun sorumlusu değil mi şimdi?!

  sizin ben adaletinizi sikeyim. sizin çıkardığınız kanunu sikeyim.