şükela:  tümü | bugün
77 entry daha
  • tam o sırada bedelli haberi çıkarsa kafilenin önemli kısmı banka kuyruğuna doğru yola çıkacaktır.
  • selametle dediğim grup. yolunuz açık olsun.
  • kim tutyo ki bunlari
  • kerkük'te 6. filoyu bulup* secde edeceklerdir. çok da şeaaapmamak lazım.
  • gitmeyen adam değil, açın önlerini gitsinler...bakalım kaç tanesi gidiyor gerçekten....
  • bu tip insanlar sadece gitmeye hazırız derler ama asla gitmezler.
  • osmanlı ocakları'ndan kankalarınızı da çağırmayı lütfen unutmayın.
  • biz de sen tropeye gitmeye haziriz ama oyle lafla olmayan isler onlar. ızin alinacak, bilet denk gelecek, biraz kredi karti rahat olacak, kiz arkadasin da durum vaziyetleri denk gelecek.

amaan bu bayram da yine ankarayi bekleyecez gibi gozukuyor. gerci fena da olmuyo yani trafik rahat, sessiz sedasiz. televizyonun karsisina gecer laptopu da alir kucagima ohhh keyif yaparim. gerci ikinci gunden sonra o da bayiyo. spora da gidebilirim.. ne diyoduk? konu hafif dagildi.
  • gidene kal demek onursuzlara, gelene dur demek ghjjşblhg... evet, bildiğin geyik yapıyorum zira bu tarz çıkışların bendeki tek karşılığı, facebook ta orda burda görülebilecek olan kamyon arkası yazısı minvalinde sözler. bu kadar ciddiye alırım yani bu arkadaşları...

ırak türkmen liderinin ne dediğini de çok umursamıyorum zira benim yaşadığım ülke liderinin yaptığı açıklamalar da beni bağlamıyor mesela.

vurgulamak gerekirse, hazırlık aşamasında olan sistem, türkmenlere seçilsin veya seçilmesinler beş adet milletvekilliği vermeyi vaadediyor. üstüne, içinde kürtçenin bir çok lehçesini de barındıran, türkmenlerin ve hatta arapların, şii lerin kısacası toprak üzerinde yaşayacak her halkın kendi anadilinde eğitim görebileceği bir eğitim öğretim yapısı öngörülüyor. özgür ve demokrat bir yapıya geçişten bahsediliyor, mesela eskiden töre cinayetleri ceza almazken o coğrafyada, referandumdan evet çıkarsa, ağır ceza kapsamına alınmış suç mahiyetine girecek ki bunun ne denli büyük bir değişim işareti olduğu aşikar. ayrıca toplamın yarısı kadar bir sayıda kadın milletvekili ile oluşacak bir meclis hazırlığı yapılıyor, bu hedefleniyor. başarılıp başarılamayacağı hususunun çok fazla bağımlı, bağımsız değişkeni var, oyunun zarları hep başkalarının elinde, oyuncular talepkar ve sık değişiklik gösteriyorlar yine de enteresan bir süreç izliyor olacağız hep birlikte.

tabii bu tarz bir yapıdan söz ediliyorken, mevcut hali ile zaten konforlu ve normal bir yaşam süremeyen türkmenler in referanduma olumlu baktığı söyleniyor, dolayısı ile beyanatlarda bulunarak ülkem faşistini gaza getiren zatın beyanlarının halktaki tezahürü nedir göreceğiz, az kaldı.

elbette iran, işte ırak taki bir takım yapılar ve türkiye bu gelişmelerden hoşnut değil ama birleşmiş milletler referandumu tanıdığı ve deklare ettiği zaman oyunun kuralları değişir ve amerika, bu coğrafyada kendine müttefik ilan ettiği barzani nin sırtını yere getirmez, keza israil in dünkü açıklamaları da bu yöndeydi bugün.

dolayısı ile alperenler lütfen gitsinler, bak lütfen diyorum... mümkünse bir dahaki seneye düzenlenecek pride yürüyüşüne kadar da gelmesinler... aslında hiç gelmeseler de olur, elleri değmişken dünya turuna çıkıp amerikada tutuklu halde bulunan halk bankası genel müdür yardımcısını da kurtarsınlar. dünyaya bedel bir türkün, elin ülkesinde tutuklu olması çok kahredici... çünkü türklük çok mühim bir mevzudur, çünkü türk gerekirse öldürür cenaze haline getirir, gerekirse cenaze çıkartır topraktan, çünkü türk ün türkten başka dostu olmadığı gibi herkes de düşmanıdır. en düşmanlar ise sırasıyla ermeniler ve kürtlerdir, aslında bu ikisi kendi aralarında dönemsel ve konjonktürel yönlendirmelerle sıralama değiştirebilir fakat kürtlerin çoğunun müslüman olması, onların genelde ikinci sırada yer almasına sebep olur. bu yüzden de kürt siyasetçiler, halklarını ve haklarını ifade edenler, aslında hep ermenidir. ama bunu bilmezler, çünkü herşeyin doğrusunu türkler bilir ve elbette tarihi de türk tarihi belirler, türk kitapları yazar. ayrıca türklerin kürt arkadaşları da var... hem bir gecede musul, bilemedin üç gecede kerkük olabileceği gibi, şam da cuma namazı bile kılınabilir. ayrıca yukarda bir çok yazarın belirttiği gibi türkler daha önce de gitmişler, bir gece ansızın gitmişler, inanılmaz kazanımlar elde ederek, gittikleri her yerde yüce türk milletinin onurunu ve haysiyetini koruyarak dönmüşlerdir. nedir bu kazanımlar derseniz, içerde ve dışardaki düşmanlar bırakmıyor ki görelim.

kısacası türk olmamak ne kötü bir şey, yaşamayan bilemez. anlayamazsınızzzz... herşeyi yapmaya muktedir türkler, gideceğiz derlerse giderler. çünkü türk olmanın yanı sıra hem türk hem erkek olmak bir hediye, bir lütuftur.
    lütfen hakkını veriniz sevgili alperenler, ülkü ocakları gençliği, milliyetçi güruh. ülkemizi getirdiğiniz bu müreffeh seviyeye, adının bir yerinde türk kelimesi geçen herkesi getirmek boynunuzun borcu olsun.
21 entry daha