şükela:  tümü | bugün
  • bu vatandaşın bir motor kanalı var youtube'ta. sörf ederken geldi önüme bir kaç videosunu seyrettim. bir kere ölür bu arkadaş bir gün. dikkat etmesin, yavaş gitsin. ayrıca ota boka (haklı olmasına rağmen) güzel muntazam uyarılar yapıyor araçlara. güzel. kaldırımda milleti sesli motoruyla hızlı giderek, gerip sonra başka haksızlara el kol yapıp bunu karizma veya benzeri tatmin maskeleriyle mi dolduruyor? az yavaş. ama iyi sürüyor.
  • kaza yaptıktan sonra "motor ve ekipman masrafı" gibi bir video çekiyor ve video sırasında "bu motorun ve ekipmanların fiyatını nasıl mı çıkardım dostyogurt ile çıkardım bakın burdan giriyorsunuz dolar yükselirse alıyorsanız düşerse satıyorsunuz" demeye başladı.

ula kaza yapmışsın. ölümden dönmüşsün. reklamın sırası mı len?
  • her ne kadar kanalın ismi alpha'ysa da kendisi dallamanın önde gideni olan, eskişehir trafiğinin huzurunu bozan, kendisi gibi motorcu arkadaşlarıyla eşkiyalık yaparak trafik güvenliğini tehlikeye atan, bindiği motordan daha az kafası çalışan şehir magandası.

bu elemanın birkaç videosunu izledim: haklı olduğu yerler olmasına rağmen yüzde 90 gereksiz bir kabadayılık kendini trafiğin ağası zannetme tripleri sebebiyle sürekli bir kavga arayışı içinde. ama ciddi bir kavga ortamı olunca da altındaki motorun çevikliğinden yararlanıp arazi olup sonra da gevrek gevrek gülecek kadar da "adamdır" kendisi.

polisten kaçtığı bir video var. videonun başında bir hafif ticari kırmızı ışıkta duruyor. hani defalarca izledim acaba ben mi bir şey kaçırdım diye. araç sadece duruyor yani. ve bu eleman motorunu bağırttırıyor kaskın içinden küfür ediyor vs. zaten gücü sadece kaskın içinden küfür etmeye yetiyor.

işin komik tarafı videonun ilerleyen dakikalarında yine bir araçla takışıyor. sonra yanyana durduklarında arabanın içindeki telsizlerden araçtakilerin sivil polis olduğunu anlıyor. ve eve kadar topukluyor. kırmızı ışıklarda geçe geçe. arabaların arasından makas ata ata. trafiğin anasını belleye belleye. şimdi bunu yapan altındaki motordan beyinsiz zat milletin en ufak bir hatasında trafik zabıtası kesiliyor.

bir gün belasını bulacak eminim. inş. masumlara bir şey olmadan kendisi gibi dallama olan motorcu arkadaşlarıyla birlikte belalarını bulurlar da güzel eskişehir bu eşkiyalardan kurtulur.