şükela:  tümü | bugün
 • oo birileri seksist reddit threadlerini bulmus. bir genellemeden de eksik kalin ya. sanki herkesin set in stone bir degeri var. sana gore alpha olup, o 9/10 diyecegin kadinlarin bakmayacagi erkekler var. bir disari cikin kanli canli kadinlarla onlari insan yerine koyarak iletisime gecin. bilgisayar basin gecip o reddit threadlerini yazan sence bir alpha male mi? geciniz.....
 • üst düzeyin rüzgârından sonra aşağısının kesmemesi durumu.

  önceden mütevazı bilinen ya da en azından çıtası pek yüksekte olmayan kadınların, zaman içinde kalburüstü ortamlarda rayici yüksek tiplerle takılıp da o kendilerini o ligin gediklisi olarak bellemeleri.

  bırak erasmus gibi deathmatch ortamlarını (ki türkiye'de yetişen kızların ezici çoğunluğu için alaattin'in cinidir ütopya romanıdır), mezuniyet sonrası istanbul'a gidip iki satır aslanlar çiyanlar elinden geçen tipler bile yılların bebek-ortaköy kızı havalarına giriyor.
 • ulen ben de diyorum benim eski manitaların alayı niye evde kaldı. şak diye aydınlandım aq.
 • "azizim dorian, öyle tuhaf çocukluklar yapıyorsun ki arada! bu kız şimdi artık, kendi sınıfından birisiyle mutlu olabilir mi sanıyorsun? günün birinde yontulmamış bir arabacıyla evlenecektir, herhalde ya da sırıtkan bir ırgatla. işte o zaman seni tanımış ve sevmiş olması ona, kocasını hor görmeyi öğretecektir. ve kızcağız mutsuz olacaktır. (...) hem zaten, nereden biliyorsun, belki hetty şu anda yıldızlı bir değirmen göletinde yatıyordur, tıpkı ophelia gibi, güzelim nilüferlerin arasında?"

  dorian gray'in portresi - oscar wilde
 • kabaca özet şudur: dün yediğin hurmalar bugün götünü tırmalar. bir kere en iyisini elde edip, ardından şımarık sebeplerle, öz güven patlamasıyla kaçırırsan bir alfa tarafından dul bırakılmış olursun, kimseyi beğenmezsin, beğendiklerin de kısa süreli olur. mutlu olmaz, bir başkasına geçersin. hep kaybettiğini ararsın fakat yaşın da ilerlemesiyle yani güzellik yaşının da geçmesiyle "zamanında sana bakma ihtimali olan erkekler" de sana bakmaz olur. bu arada:
  (bkz: #64616946)
 • (bkz: vah vah vah)
 • hipergami eğilimi ile ilişkide bulunduğu kişinin yerine daha üstün bir kişiyi koyana kadar kişinin içinde bulunduğu durum, bazen koyamaz. böyle kişinin olmadığından da değildir genelde, kapasite olarak durumu elvermeyebilir.
  (bkz: frida kahlo) denilen ucuz balon buna en iyi örneklerdendir!
  çok sevdiği diego'suna yazdığı bi mektuptan şu alıntıyı paylaşmak bir alfa dul'un durumunu ve psikolojisini ortaya serer:
  --- spoiler ---

  oysaki ben, sana ait oldum hep. yattığım tüm adamlar ile sana ait olarak yattım diego. acı çekerek seviştim onlarla.
  --- spoiler ---
  diego'nun buna yaşattıklarını ne kadar hak etti tartışılır ama karakterlere bakınca "al birini vur ötekisine" ama bu kadının böyle itibar görmesi abesle iştigal! ahlâk/etik turnusolü biri bu, gerçekten tanıyıp sempati duyanda bi sıkıntı vardır.
 • benzer tanımlar yapılsa da kabaca aşık olduğu, kendisinden üst bir erkekten kazık yiyen, ayrılan kadının eş bulmakta zorluk bulma durumudur. aslında bir süre bir şey yazmayacaktım fakat aşağıda göstereceğim üzere başka yazarların fark etmeden, iç güdüsel olarak böyle hissettiği için yazdığı itirafları okuyunca dayanamadım.

  bakınız, alttaki hanımefendi ne demiş?
  (bkz: #70250932)

  --- spoiler ---

  ...daha alo derken onun sesini duymamla birlikte ağlamaya başladım. hani beni bırakmayacaktın söz vermiştin neden bıraktın beni diye ona söylerken bi yandan da nasıl ağlıyorum ama.. o da telefon da lütfen ağlama dayanamıyorum ağlamana demişti. sana kıyamıyorum böylesi iyi olacak demiştı.
  ...
  ...50 kilodan 45'e düşmüştüm allahım ne zor günlerdi.. stresten yüzümün her yeri sivilce olmuştu aynalara bakamaz hale gelmiştim. bi kaç kez yolda az kalsın otobüs çarpıyodu..o kadar dalmışım ki koskaca otobüsü farketmemişim bile.. çok şükür 4 yılın ardından geçti.
  --- spoiler ---

  açıklama: görüldüğü gibi doğal olarak elinde çok sevdiği kişiyi kaybeden yazarımız ciddi bir depresyon atlatmış ve uzun süre böyle kalmış. bir çok entryimde açık şekilde yazdığım üzere "kadın genellikle terk edildiği zaman acı çeker ve unutmakta zorlanır. onun harici evrimsel olarak unutmayı kolay beceren bir varlıktır." erkekse gelişse de her aşık olduğunda ve -salaksa kaybettiğinde benzer acıyı tekrardan yaşar. bakınız ilgili bazı entryim:
  (bkz: #68707858)
  (bkz: #66231014)

  açıklama: peki sonra ne olmuş, aylar sonra yeni biriyle tanışmış ve alfa dul olduğunu şöyle itiraf etmiş:
  (bkz: #69610508)

  --- spoiler ---

  ...geçen salı günü sevgilimden ayrildim. şu enterye girmesem aklima gelmezdi adam. hiç bir bitiş artik beni üzmüyor yipratmiyor.. en çokta buna şaşiriyorum ne ara ben bu kadar hissiz oldum.
  --- spoiler ---

  açıklama: gerçek anlamda alfa dula dönüştüğünün farkında bile olmadan itiraf etmiş.

  bunları önermiyorum ama benzer 10larca entry'den ve kendi yaşadıklarımdan çıkartılabilecek kesin sonuçlar var. eğer size aşıksa onu tekrardan kazanmak (veya acı çektirmek) istiyorsanız, ilişki bitme noktasına geldiyse, önce siz terk edin. böylece sizden kopamayacaktır, çünkü siz üstünken elindeki jack potu yani kazanılmış hakkı elinden almış oluyorsunuz fakat sizin de dengeniz bozulabilir ve bu ilişkiyi kurtarmanızın malesef tek yoludur. sonrasında atacağınız adımlarla tekrardan güçlü, vazgeçilmez bir alfa erkek olduğunuzu ispat edebilirsiniz. bu zorlu yoldan geçebilirseniz kadın size yüklediği bütün olumsuz özellikleri kafasında rasyonalize ederek sizi temize çıkartacaktır. tam tersi kadına terk etme fırsatı verirseniz, o kafasında çarpık uslamlamalarla sizin tam anlamıyla yanlış, ezik, uygun olmayan biri olduğunuzu kodlayarak, kesin olarak gidecek ve geri dönmeyecektir (bunu tercih ettiğim de oldu.). yani burada erkekten düşünce olarak ayrılıyor.

  bence oyuna girmemek ve doğru insanlar devam etmek en iyisidir fakat işin gerçeği kadınlar bizim kadar realist, geçmişe, kişiye ve zamana bağlı, sadık ve tutkulu kalamıyor. böyle kalabilmeleri için hep güçlü olmamız gerekiyor.
 • ekşi sözlük'teki kadınların hiç yoksa %70'i.

  bir kadının, hayatına dahil ettiği en iyi erkeğe karşı duyduğu histerik, güdüsel çekimden kopamaması.

  hipergami sonucu bir kadın, hayatına giren erkeğin kalitesine göre hep daha iyisini ister ve karşısına çıkan daha düşük kalibredeki erkeklere saygı duyamaz. bu yüzden de bu tip erkeklerle sağlıklı ilişkiler kuramaz. bir süre sonra yaşlandığından dolayı değeri düşse de, hayatına giren en iyi erkekten düşüğüne razı olmayacaktır.

  bir kadının alpha widow olduğu nasıl anlaşılır?

  - donuk, umursamaz bakışlar ( thousand cock stare)

  - umursamaz bir tavır.

  - patavatsızlığa varan açıksözlülük.

  - sürekli argo ya da küfürlü konuşması.

  - cinsel yaşamını açıkça anlatması.

  - bekaret konusu açıldığında her zaman söze girmesi ve bekareti savunan kişiye karşı agresif bir tavır takınması.

  - cinsel yaşamıyla övünmesi.

  - ani gelişebilen anlaşılmaz davranışlar.

  - ilerki safhalarda kedilere olan aşırı düşkünlük.

  - antidepresan kullanımı ve yalnızlık.

  alpha widowlara nasıl davranılmalıdır?

  eğer iş yaşamında ya da herhangi bir yerde sürekli muhattap olmak zorunda olduğunuz bir kadın değilse uzak durun. mümkün mertebe konuşmayın. kısa ve öz cevaplarla konuyu geçiştirin. seks umuduyla bu kadınlara yanaşmak olumsuz sonuçlar doğurabilir. çoğu zaman reddedilebilirsiniz. aynı işyerinde falan çalışıyorsanız resmiyeti koruyun. arkadaşlık falan ayağına sırnaşırsa mesafenizi koruyun. ondan sevgili olmayacağını unutmayın. en iyi ihtimalle sebepsiz yere terk edilecek, belki de aldatılacaksınız. o toplara hiç girmeyin. rahat rahat memelerinden falan bahseden bir kadınla karşılaşırsanız o kadından uzak durun.

  (bkz: çatır çatır sevişen kadın/@sonsuzluk ve bir gun)