• üst düzeyin rüzgârından sonra aşağısının kesmemesi durumu.

önceden mütevazı bilinen ya da en azından çıtası pek yüksekte olmayan kadınların, zaman içinde kalburüstü ortamlarda rayici yüksek tiplerle takılıp da o kendilerini o ligin gediklisi olarak bellemeleri.

bırak erasmus gibi deathmatch ortamlarını (ki türkiye'de yetişen kızların ezici çoğunluğu için alaattin'in cinidir ütopya romanıdır), mezuniyet sonrası istanbul'a gidip iki satır aslanlar çiyanlar elinden geçen tipler bile yılların bebek-ortaköy kızı havalarına giriyor.
  • ulen bende diyorum benim eski manitaların alayı niye evde kaldı. şak diye aydınlandım aq.

edit: bir takım imla hatalarının giderilmesi.
  • "azizim dorian, öyle tuhaf çocukluklar yapıyorsun ki arada! bu kız şimdi artık, kendi sınıfından birisiyle mutlu olabilir mi sanıyorsun? günün birinde yontulmamış bir arabacıyla evlenecektir, herhalde ya da sırıtkan bir ırgatla. işte o zaman seni tanımış ve sevmiş olması ona, kocasını hor görmeyi öğretecektir. ve kızcağız mutsuz olacaktır. (...) hem zaten, nereden biliyorsun, belki hetty şu anda yıldızlı bir değirmen göletinde yatıyordur, tıpkı ophelia gibi, güzelim nilüferlerin arasında?"

dorian gray'in portresi - oscar wilde
  • kabaca özet şudur: dün yediğin hurmalar bugün götünü tırmalar. bir kere en iyisini elde edip, ardından şımarık sebeplerle, öz güven patlamasıyla kaçırırsan bir alfa tarafından dul bırakılmış olursun, kimseyi beğenmezsin, beğendiklerin de kısa süreli olur. mutlu olmaz, bir başkasına geçersin. hep kaybettiğini ararsın fakat yaşın da ilerlemesiyle yani güzellik yaşının da geçmesiyle "zamanında sana bakma ihtimali olan erkekler" de sana bakmaz olur. bu arada:
    (bkz: #64616946)
  • (bkz: vah vah vah)
  • hipergami eğilimi ile ilişkide bulunduğu kişinin yerine daha üstün bir kişiyi koyana kadar kişinin içinde bulunduğu durum, bazen koyamaz. böyle kişinin olmadığından da değildir genelde, kapasite olarak durumu elvermeyebilir.
    (bkz: frida kahlo) denilen ucuz balon buna en iyi örneklerdendir!
    çok sevdiği diego'suna yazdığı bi mektuptan şu alıntıyı paylaşmak bir alfa dul'un durumunu ve psikolojisini ortaya serer:
    --- spoiler ---

oysaki ben, sana ait oldum hep. yattığım tüm adamlar ile sana ait olarak yattım diego. acı çekerek seviştim onlarla.
    --- spoiler ---
    diego'nun buna yaşattıklarını ne kadar hak etti tartışılır ama karakterlere bakınca "al birini vur ötekisine" ama bu kadının böyle itibar görmesi abesle iştigal! ahlâk/etik turnusolü biri bu, gerçekten tanıyıp sempati duyanda bi sıkıntı vardır.
  • benzer tanımlar yapılsa da kabaca aşık olduğu, kendisinden üst bir erkekten kazık yiyen, ayrılan kadının eş bulmakta zorluk bulma durumudur. aslında bir süre bir şey yazmayacaktım fakat aşağıda göstereceğim üzere başka yazarların fark etmeden, iç güdüsel olarak böyle hissettiği için yazdığı itirafları okuyunca dayanamadım.

bakınız, alttaki hanımefendi ne demiş?
    (bkz: #70250932)

--- spoiler ---

...daha alo derken onun sesini duymamla birlikte ağlamaya başladım. hani beni bırakmayacaktın söz vermiştin neden bıraktın beni diye ona söylerken bi yandan da nasıl ağlıyorum ama.. o da telefon da lütfen ağlama dayanamıyorum ağlamana demişti. sana kıyamıyorum böylesi iyi olacak demiştı.
    ...
    ...50 kilodan 45'e düşmüştüm allahım ne zor günlerdi.. stresten yüzümün her yeri sivilce olmuştu aynalara bakamaz hale gelmiştim. bi kaç kez yolda az kalsın otobüs çarpıyodu..o kadar dalmışım ki koskaca otobüsü farketmemişim bile.. çok şükür 4 yılın ardından geçti.
    --- spoiler ---

açıklama: görüldüğü gibi doğal olarak elinde çok sevdiği kişiyi kaybeden yazarımız ciddi bir depresyon atlatmış ve uzun süre böyle kalmış. bir çok entryimde açık şekilde yazdığım üzere "kadın genellikle terk edildiği zaman acı çeker ve unutmakta zorlanır. onun harici evrimsel olarak unutmayı kolay beceren bir varlıktır." erkekse gelişse de her aşık olduğunda ve -salaksa kaybettiğinde benzer acıyı tekrardan yaşar. bakınız ilgili bazı entryim:
    (bkz: #68707858)
    (bkz: #66231014)

açıklama: peki sonra ne olmuş, aylar sonra yeni biriyle tanışmış ve alfa dul olduğunu şöyle itiraf etmiş:
    (bkz: #69610508)

--- spoiler ---

...geçen salı günü sevgilimden ayrildim. şu enterye girmesem aklima gelmezdi adam. hiç bir bitiş artik beni üzmüyor yipratmiyor.. en çokta buna şaşiriyorum ne ara ben bu kadar hissiz oldum.
    --- spoiler ---

açıklama: gerçek anlamda alfa dula dönüştüğünün farkında bile olmadan itiraf etmiş.

bunları önermiyorum ama benzer 10larca entry'den ve kendi yaşadıklarımdan çıkartılabilecek kesin sonuçlar var. eğer size aşıksa onu tekrardan kazanmak (veya acı çektirmek) istiyorsanız, ilişki bitme noktasına geldiyse, önce siz terk edin. böylece sizden kopamayacaktır, çünkü siz üstünken elindeki jack potu yani kazanılmış hakkı elinden almış oluyorsunuz fakat sizin de dengeniz bozulabilir ve bu ilişkiyi kurtarmanızın malesef tek yoludur. sonrasında atacağınız adımlarla tekrardan güçlü, vazgeçilmez bir alfa erkek olduğunuzu ispat edebilirsiniz. bu zorlu yoldan geçebilirseniz kadın size yüklediği bütün olumsuz özellikleri kafasında rasyonalize ederek sizi temize çıkartacaktır. tam tersi kadına terk etme fırsatı verirseniz, o kafasında çarpık uslamlamalarla sizin tam anlamıyla yanlış, ezik, uygun olmayan biri olduğunuzu kodlayarak, kesin olarak gidecek ve geri dönmeyecektir (bunu tercih ettiğim de oldu.). yani burada erkekten düşünce olarak ayrılıyor.

bence oyuna girmemek ve doğru insanlar devam etmek en iyisidir fakat işin gerçeği kadınlar bizim kadar realist, geçmişe, kişiye ve zamana bağlı, sadık ve tutkulu kalamıyor. böyle kalabilmeleri için hep güçlü olmamız gerekiyor.
  • bu konu hakkında bende bir kaç kelam etmek istiyorum

öncelikle şu entryde verilen (bkz: #70903784) kavramların çoğu doğru ama bir kaç değiştirilmesi gereken ve eklenmesi gereken nokta var.

-donuk umursamaz bakışlar tamamen doğru.artık masumiyetini kaybetmiş bir kadın havası verilerek
    anlatılıyor ama aslında olay artık bir daha kimseye bağlanamayacağını bilmenin verdiği acı bakış.

-patavatsızlık derecesinde açık sözlülük,sürekli cinsel yaşamdan bahsetme,argo küfür vb. davranışların
    alpha widowla alakası yok bu karakter ve terbiye meselesi.

-bekaret konusuna itiraz etmesi artık kadınlarda default olan bir şey.hiç tartışmaya girmeyin ben
    konuyu anlayabilecek gerçek bir kadının var olduğuna bile inanmıyorum.

-cinsel hayatını açıkça anlatması veya bununla övünmesi alpha widow göstergesi değil aksine bu
    yönlerde zayıf olduğunu gösterir.

bunun haricinde ekleyeceklerim şunlar :

- sürekli etrafında çok fazla meriç olması.bunları yanından bilerek uzaklaştırmaz çünkü meriçler özgüven pompalar kızımıza.

- yine sürekli erkeklerle gidilen özellikle alkollü ortamlar.çok eğleniyorum mesajı vermek.

- sosyal medya tarzı mecralarda sürekli eskilere atıfta bulunmak.gerçmişteki kişilere laf sokmak

- kimseye bağlanamadığını kimseyi sevemediğini sürekli belirtmesi.(okistosinin rot balansı bozulmuş hormonlar artık kimseye ait hissetmiyor)

- bu madde önemli.aslında yukarıdaki maddenin başka bir kolu.alpha widow un "ben aşka aşığım yaa" demesi.bakın hiç bir erkek bu cümleyi kurmaz çünkü aşk bizim için ayşe,fatma,leyla falandır.kadınların aşka aşığım demelerinin sebebi oksitosinin rot balans ayarının kayması.yani aslında kimseyi sevemiyor kendisi.bunun tanımı olarakta ben aşka aşığım diyor.

- sürekli aradığını bulamama ve sürekli şanssızlığından yakınma.(bkz: düzgün erkeklerin hepsinin kapılmış olması)

peki bir alpha widow a karşı ne yapmalıyız?

alpha widow artık kolay kolay dizginlenemeyecek bir yola girmiştir.bu kişi eski bir sevdiğimiz olabilir ya da çok hoşladnığımız bizi aşka davet eden çok güzel bir kadın olabilir lakin unutulmamalıdır ki bu kadın yeni bir alfa bulur bulmaz sizi terkedecek ya da aldatacaktır.

size "ben değiştim artık eski x değilim" diyebilir.buna sakın kanmayın.etrafında artık istediği tipte erkek olmadığından ya da istediği erkekler tarafından arzulanmayan bir kadın durumuna düştüğü için sizinle birlikte kendisi.eski konuma terkrar geldiği an siz yalnız veya boynuzlusunuz.

alpha widow bir kadınla birlikte olunup mutlu olunamaz mı?

bu da bir ihtimal.neticede kadın çıkabildiği en yüksek skorun alpha widow u oluyor.
    mesela alpha widowumuz un en pik erkeği 6/10 olsun siz 8/10 iseniz pek tabii mutlu olabilirsiniz.bu tip başlıklarda ve diğer red pill vb. başlıklarda belirtildiği gibi kadınlar için değil kendiniz için yaşayın ve kendinizi geliştirin.

tamam iyi anladık peki napsın bu alpha widow lar ölsün mü?

tabii ki hayır.şu dünyada bir ölüme çare yok alpha widow kadınlara yegane tavsiyem kendilerine en yakın elde edebilecekleri alpha erkeği elde edip.onunla önceden konuşup anlaşıp "open relationship" yapması.yani nikahlarınız birbirinizde olacak ama kimse kimseye karışmayacak.adınız çıkmadığı süredce iki tarafta gayet mutlu mesut yaşar.

şimdilik bu kadar
  • yaşı ilerlemesine rağmen erkek beğenmeyen kadınların bir kısmı bu gruba girer.
  • alfa dul

ilişkileri hızlı, sayıca çok ve erken yaşayan, ilişki de duyguları doyma noktasında tadan, tüm bu yaşanmışlıklardan sonra istediğine ulaşamayan ve beklentilerini yükselten kadın bireylerin içine düştüğü çıkmaz bir durum.

- bunlardan kimileri hala 40 yaşında alfa bir kadın olarak beyaz atlı prensini bekler ama gelmez, gelmeyecek ama bunu dışarıya pek yansıtmaz. ben kendimle mutluyum naraları atar, kedisiyle yalnızlığını geçirir.

- kimi, beyaz atlı prensinin gelmeyeceğine öyle çok sinirlenmiştir ki, cinsiyetçi bir kadın olur çıkar... hayal ettiği nirvanada ki erkeğe kavuşamadığı için erkeklere düşmanlık besler. feminizmi bunun icin kullanır.

- kimi, farklı tad ve arayışlara girer... lezbiyen ve biseksüel ilişkilere yönelir.

üzücü bir durum.
hesabın var mı? giriş yap