şükela:  tümü | bugün
  • scavolini pesaro'nun amerikalı oyuncusu.
    daha önce yunanistan'da olympiakos forması giymiştir.
  • kan kanseri olan ve sözleşmesi 1 sene daha olmasına ragmen basketbolu bırakan kişi....
    gecen sene serie a'da 23.5 sayı ortalamasına sahipti..
  • bugun itibariyle hayatini kaybetmis unlu basketbolcu
  • scavolini'de 10 numara ile seyircinin hastası oldugu basketbolcu...inşallah scavolini bu sene ''10'' numarayı kullanmaz..
  • ölümü kadar şok edici bir başka nokta da, hastalığının yaklaşık 6 senedir sürdüğünün öğrenilmesidir ki bu süre içerisinde euroleague sayı kralı olmuştur kendisi.
  • euroleague sayı krallığı yarışmasına* adı verilen rahmetli basketbolcu.
  • ncaa tarihinde 3000 sayı barajını geçen yedi oyuncudan biridir aynı zamanda. scavolini evvela 10 numaralı formasını emekli ettiğini açıklasa da sonradan bu numarayı carlton myers'a verdi.
  • bir dönem (sanırım 1996-97 sezonuydu) yunanistan'ın papagou bc takımında da oynamıştı. hatta o sezon kombassan konya ile koraç kupası'nda eşleşmişlerdi. kombassan ilk maçı deplasmanda az bir farkla kaybetmişti. konya'daki rövanş maçından önce bir kombassan yöneticisinin şöyle bir demeç verdiğini hatırlıyorum: "adamlarda alphonso ford diye bir oyuncu var, yunan liginde oynadığı son iki maçta 48 ve 50 sayı attı. biz onu deplasmanda çok iyi savunduk ve bize sadece 26 sayı atabildi".

rövanş maçına ben de gitmiştim. alphonso ford maçın hemen başında sakatlandı ve gerisini getiremedi. kombassan o maçı 11 sayı farkla kazandı ve tur atladı. maçta öyle gaza gelmiştik ki, sonrasında birkaç gün sesim kısık dolaşmıştım.
  • yedi yıl boyunca bilfiil mücadele ettiği hastalık yüzünden 2004 yılında hayatını kaybeden basketbolcu. hayatı ve hakkında bilinmeyenler şurada oldukça güzel anlatılmış.
  • euroleague'de oynadığı 54 maçta ortalama 22.22 sayı kaydetmiş oyuncu. 40 dakika ortalaması ise 26.31 sayı ve iki kategoride de hala kendisini geçebilen yok. 12 yıl olmuş kaybedeli.