şükela:  tümü | bugün
  • sıkı ve sıkıcı bir irancıdır.
    haza kenan çamurcu.
  • kenan çamurcu ile birlikte şam şebeği'nin türkiye danışmanlığını yapan irancı kitap yazarı.
    ne kadar maaş aldıkları hep tartışıldı ama, alptekin'in yakın çevresine; "esad için canımı tehlikeye atıyorum, 5 bin dolardan aşağı çalışmam..." dediği söyleniyor.
  • 5 para etmez birisi.
  • ideolojisine yakın değilim ama bu adamın bir sistematiği var. alperenler'in olduğu bir ortamda 3 saat bana mısın demeden çatır çatır ortadoğu anlattı. anlattıkları masal dersin, yalan dersin, iran dersin...ama adam anlatıyor aga. kendisi uluslaslarası ilişkiler okuyamamış ama kızı boğaziçi'nde okuyordu, içinde ukte kalacağına kızına okuttu demek.
  • genel yayın yönetmenliğini üstlendiği yakındoğu haber'de bölgeye ilişkin analizleri de yayımlanan yazar. suriye'yle ilgili doğru haberlere ulaşmak için takip edilmesi gereken gazetecilerden.
  • ak trolller tarafından sevilmeyen güzel insan.
  • sohbeti tatlı mı tatlı, iş yerine gittiğinizde size kendi elleriyle çay yapıp ikram edecek kadar mütevazi bir adamdır. suriyedeki savaş ile ilgili suriye'de elde var sıfır ve suriye'de vekalet savaşı adlarında iki kitap yazmıştır. her hafta yakın doğu haber sitesinde analiz yazıları yazar. ortadoğu ile ilgili birikimi türkiyede birçok entel geçinen yazar/analist vs den çok daha iyidir buna rağmen ortalarda pek görünmez. bizzat bilgi üniversitesi bazı siyaset bilimi akademisyenlerinden ortadoğu konusunda dersler verilmesi için kapısı çalınmıştır ama sonuç ne olmuştur bilmiyorum.
    tabiki allahına kadar mukavemet ekseni tarafındadır ya ne sandınız la? birçok liboş gibi bir israil düşmanı kesilip bir "israil bizim kardeşimizdir" demesini mi*
  • suriye'de olup bitenle ilgili en derli toplu ve gerçekçi analizi yapan yazar.

suriye - abd - türkiye üçgeni
  • arasıra yazılarına denk geldiğim ve gayet mantıklı analizler okuduğum gazeteci, yazar.

ışidçi türkler tarafından sevilmediğini görüyorum.