• geçmiş olsun. hala bu tür mağara insanlarının olması, ülkenin basit bir ortadoğu ülkesi olması nedeniyledir. bu olay basit bir adam yaralama değil, haneye tecavüz ve yaşam alanına saldırıdır. ailesinin gözü önünde bir aile babasının darp edilmesi de ahlaksızlık ve yavşaklıktır. zaten annesi ile birlikte darp etmişler, yani rahat rahat o. çocuğu denebilir.

kapınızı sakın, zinciri ve demiri takılı değilken tanımadığınız kişilere açmayın. özellikle de alt katınızda yaşayan hayvanlara.

şu an karantinadayız. bizim üst kattaki çocuklar da gürültü yapıyor. ama saat 21:00 - 22:00'ye kadar. gece yarısı değil. bu günlerde biraz daha müsamaha göstermeliyiz. tabi insan olanlarımız! o. çocuğu olan ahlaksız hayvanlar değil.

ek: "hep yapmak istediğimi yapmış" yazan şahıs da tck kapsamında suç işlediğiniz bilmeyecek kadar ergen sanırım.
    açıklama: 5237 sayılı tck m.215: “işlenmiş olan bir suçu veya işlemiş olduğu suçtan dolayı bir kişiyi alenen öven kimse, iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır”.

ek2: ekşi'de maşallah amma seviyesiz insanlar varmış, mesaj alımını kapattım bir süre. herkes direkt küfür ile başlıyor. tam da dediğim gibi çomaristan. tanımadığınız insanlara hitap şeklinizi gözden geçirin.
  • bir arkadaşın çalıştığı yer , kenar mahallelerinde yan tarafında. hemen yanı başında yüksek inşaatlar başlamıştı. ev almak istediğini söyleyince sordum. muhabbet edebileceğiniz komşular olacak mı diye. cevap verdi. yok dovmeseler iyi diye.
  • velet gürültüsü de hiç çekilmiyor ama. bazı aileler var çocuğu ortalığı ayağa kaldırıyor dönüp bakmıyorlar bile, bırakmışlar kendi haline, ne bir uyarı ne bir kızma vs. hiçbir şey yok. eğer siz de böyle ebeveynlerdenseniz hak etmişsiniz.
  • öncelikle geçmiş olsun diyorum. savcılıkta ifadenizin eksik olduğunu belirtirsiniz.

ben buradan fazla para kazanmak için ses yalıtımından kaçan bazı orospu çocuğu müteahhitlere seslenmek istiyorum. ulan amk çocuğu, yan dairenin telefonla konuşma sesini geçtim, telefonun ucundaki kişinin seslerini bile duyuyorum. devletin ses yalıtımı noktasında minumum gerekleri yasalaştırması ve denetimleri yapması gerekiyor.

edit: bu konuda bazı yasal düzenlemeler varmış. @beseriavare nickli arkadaş #105059692 numaralı entry ile detayları vermiş. teşekkür ederim kendisine.
  • öncelikle geçmiş olsun. yazdiklarinizdan ve polisin anladığı şekilde sıradan komşu kavgası şeklinde oluşmuş gibi gözüküyor ve savcının önüne de bu şekilde intikal edecek. hastaneye gitmişsiniz darp raporu aldınız mı almadıysanız alınız, mümkünse ellerinde alet olduğuna dair beyan veriniz iki yumrukla kimsenin kafası gözü patlamaz, sular akmaz karşındaki mike tyson değil neticede. akabinde eğer ifade eksik tutulmuşsa düzeltme talebi verebilirsiniz. ama her halükarda size saldıran vatandaşın sabıkası vs. yoksa savcı her şekilde salacaktır ve müeyyidesi olmayacaktır. tekrardan geçmiş olsun.
  • kavga hiçbir şeyin çözümü değil de yeni nesil ebeveynlerin "çocuktur bu, susmaz" bahanesi de çekilmez bir hal alabiliyor bazen gerçekten.

geçmiş olsun, umarım gereken cezayı alır karşı taraf.
  • öncelikle geçmiş olsun, ne olursa olsun tasvip etmediğim davranış madem böyle birşey planlamışsın kapısının önünde , çocuklarının önünde saldırı yapmak ne demek .

çocukları fazla ses yapıyor olabilir çek köşeye ciddi ciddi konuş sonuçta çocuk gene fazla yapıyorsa ailesi de anlamıyorsa gene konuş ama kapılarının önünde bu hareketlerle değil birader,
    sonra gelsin üçüncü sayfa haberleri bu kafalar yüzünden.
  • bu iş karşılıklı anlayışla çözülebilirdi. bıçakla, yumrukla değil.

belli ki sizin çocukların bu ilk vukuatı değil. buna rağmen uyarmak için sizi aradı diye polisi arayıp karşı tarafı iyice kışkırtıyorsunuz.
    farkında değilsiniz fakat burada alttan alması gereken sizsiniz. hani çocuklar sizin ya.

mesela eve hapsoldugumuz şu günlerde daha onlar şikayete gelmeden bir tabak tatlı ile aşağı inip:

"kusura bakmayın çocuklar dışarı çıkamayınca enerjilerini evde atmaya çalışıyor. uyarıyoruz ama iki dakika sonra yine unutuyorlar. siz hangi odayı daha az kullanıyorsanız biz çocuklarla orada oynayalım. "

diyerek yumuşatabilirdiniz. en azından onlar da bilirdi ki insanlar çabalıyor ama sonuç alamıyor.

"çocuk bu" diyerek karşıdan her şeyi bertaraf etmesini istiyorsunuz. olmaz. komşuluk bu değil.

diğer taraftan komşu zaten hatalı bunu söylemeye gerek yok. fakat komşunun bu hale gelmesinin altında yatan sebeplere yol açanlar da suçlu.

haa bu arada her yere şikayet etmişsiniz 2 kere cimere yazdım diyorsunuz ama o kadar hırslısınız ki burada da linç ettirmeye çalışıyorsunuz.

kusura bakmayın ama niyet olarak siz suçlusunuz.
  • 2 yaşında bir oğlum var. çocuklar enerji dolu, malum durumlardan sokağa da çıkartamıyoruz. çok ses çıkmasını ben de istemiyorum. aynı şekilde üst kat komşumun 2 çocuğu da evde.
    (bkz: üst komşunun dört nala koşan çocuğu)

şu sıralar herkes birbirine tahammül edebilmeli. ben rahatsız oluyor muyum? evet. ama bir tane de bende var. alt kat komşum rahatsız oluyor mudur? evet.

lakin şu sıralar bana böyle bir çirkinlike gelecek, evimin içine kadar girmeye cesaret edebilecek birinin götünden kan alırım. bir değil iki defa kan alırım. öyle bam güm... yok kaşım açıldı, yok götüm kesildi diye uğraşmam direk ayağına, bacağına mermiyi sıkarım.

herkesin sinir katsayısının arttığı şu dönemde tahammül etmeyi becerebilmek kesinlikle hayati önem arz ediyor.
393 entry daha
hesabın var mı? giriş yap