şükela:  tümü | bugün
  • tam hali "alt ve üst soy belgeniz e-devlet üzerinden üretilememektedir. lütfen belge temini için en yakın ilçe nüfus müdürlüğüne müracaat ediniz." şeklinde olan e-devlet hata mesajıdır.

çözüm bulan varsa yeşillendirsin lütfen...
  • insanda soysuz muyum ulan, piç miyim ben tribi dogurabilecek hadise.
  • annenin kucukken arada soyledigi " seni biz çingenelerden aldık" lafi gercek mi diye sorgulatir.

kafama sikarim yemin ediyorum.
  • bizim sülalede erken ölen ölene. elalemin 3 kuşağı minimum 300 sene benim 159:/
    üretilen belgeden daha eskisini bildiğimden, işime yaramamış belgedir.
  • çevremdekilerin soysuz diye beni makaraya almasına yol açmış uyarıdır. zalımsın edevlet.
  • e-devlette benim de muzdarip olduğum hata.

ben daha önce online vukuatlı nüfus kaydı hizmeti başladığında onu da alamamıştım. hala alamıyorum. geçenlerde vize için lazım oldu gidip nüfus müdürlüğünden aldım.

gittiğimde de "benim nüfus kaydım niye edevlette çıkmıyor" diye sormuştum, "sisteme henüz yansımamıştır" gibi son derece açıklayıcı ve tatmin edici bir yanıt almıştım.

dolayısıyla soy ağacımın çıkmamasına da şaşırmadım. aynı şekilde babam, annem, kardeşlerim de alamıyor.

biz 90'lı yıllarda nüfus kütüğümüzü memleketten istanbul'a taşımıştık bu onunla alakalı birşey sanırım.
  • "evlatlık mıyım ben neyim?" diye düşündürür.
    yetkililerden açıklama bekliyoruz.
  • sistem ilk açıldığında sıraya alındınız diyordu birkaç gün önce, fakat son iki gündür ben de devamlı bu uyarıyı alıyorum.
    birkaç yerde kimlik doğrulaması yapılamadığı için diyordu ama yapınca gördük ki onunla da alakalı değil, çünkü yine aynı hatayı veriyor.

çözümünü bilip de paylaşacak olan olursa vallahi süper bi amme hizmmeti olur <3
  • arkadaş mağduruz mağdur. bu millet bir gecede soyuna sopuna yabancı kaldı *. başlıklara baktım da müdürlüklere gidip sonuç alamayanlar bile var. acaba hepimiz akraba olabilir miyiz?
  • bana da bu hatayı verdi. kardeşime denedim ona da aynı hatayı verdi. en son bir de babama deneyeceğim ona da vermezse bizim soyumuzda bir bozukluk var demektir.