şükela:  tümü | bugün soru sor
 • next-gen konsollara gelen assassin s creed oyunun ba$rol ki$isi, asil adami, yönlendirilen karakter.
 • assassin s creed 'de ana kahramanımızın ismi, piskopat bir suiskatçi.
 • sol elinin yüzük parmağının iki boğumu kesik olan oyun karakteri. bu haliyle insana ister istemez jesse james i hatırlatır. benzerlikler de yok değildir hani.
 • dikkatli bakıldığında tayyip bıyığı'na sahip olduğu gözlemlenebilen ninja.

  edit:

  sik kafalılar için görsel

  http://images6.fanpop.com/…ins-32724663-500-275.png
 • arapça "hiç kimsenin oğlu olan uçan kişi" demektir.
 • zirhi kesinlikle brutus'un zirhindan daha karizmatiktir.

  ismine baktigimizda ise; arapcada isimler kelime koklerinden turetilir, ayni kelime kokune sahip kelimeler anlamca da benzerdi. kitap ile kutuphane gibi.

  velhasil, altair'e baktigimizda, anlaminin "ucan, ucan kisi" oldugunu goruruz.

  altair kelimesini, el-tayir sekline getirmek pek zor olmasa gerek, "t y r" kelime kokunden ise turetilebilinecek diger kelimenin ne oldugu konusunda ise pek dusunmek gerekmiyor; "tayyare". binaenaleyh, "ibn la ahad" da "son of nobody" gibin bisiy oldugu icin, ingilizcesi "the flying one, son of nobody" seklinde cevrilebilir ingilizceye.

  assassin'lerin icinde suphesiz ki ismi en guzel dusunulmus olandir. kendisine, kendi zamaninda catilardan catilara atlayip insan icinde dolasmak yerine insanlarin tepelerinde, ustlerinde gezdigi icin "ucan" sifatini addedmislerdir.

  olusturulmus en harika isimlerden biridir.
 • büyük üstad. keşke günümüzde yaşasaydı.
 • assassin's creed'in en başında başına buyruk, kibirli, başkalarını küçük gören ve yetenekleri nedeniyle kendine aşırı güvenli bir fedaidir altair. hocası olan al muallim'in "nothing is true, everything is permitted" mottosunu kendi işine geldiği gibi yorumlar ve görevini tamamlamak için ne ne gerekirse onun yapılması gerektiğini, önemli olanın görevin nasıl tamamlandığı değil, tamamlanması olduğunu düşünür ve bu yönde hareket eder. bu davranışları fedai kardeşlerinden birinin yaşamını diğerinin de kolunu kaybetmesine sebep olur, ayrıca tapınak şövalyeleri kardeşliğin karargahı olan masyaf'a saldırır. saldırının püskürtülmesine müteakip al muallim tarafından cezalandırılır altair, rütbesi ve silahları elinden alınır ve şerefini geri kazanmak amacıyla bütün istihbaratı kendi toplayacağı 9 suikast hedefi verilir kendisine. işte assassin's creed altair'in bu 9 suikast sırasında kendisini geliştirme hikayesidir aslında. zamanla kibrini yener altair, kardeşlik bilincini keşfeder, "nothing is true, everything is permitted" felsefesinin gerçek manasını kavrar ama hepsinden öte, kendini beğenmişlik ve şımarıklığın fişeklediği asiliğinin yerini mantık, sorgulama ve empati alır; bu sayede asırlar sonra bile adından söz ettiren efsane suikastçiye dönüşümünü tamamlar.
 • zırhına sığmayan şişko göbeği, guiza misali ordan oraya fırlattığı meyve bıçakları ve ekranda 37 cm yer kaplayan koca kafası sebebiyle ısınamadığım vasat suikastçi. bence bu adam tavuk bile kesemez.
 • the witcher 2'de tiye alınmıştır. bu easter egg bulunduğu takdirde geralt çok önemli bir perk elde etmektedir.