• turkce'yi biraz egreti de olsa cok duzgun konusmasiyla dikkatimi cekti ntvsporda. "bu durumu tahayyul edemiyorum" diyen bir eski futbolcu. kelini gorunce altan girsin'deki altan bu altan. bilemiyorum altan.
  • şuna kanaat getirdim ki; sözlüğü emrullahçılar basmış. şu adama şuncacık entry girip emrullah beyazyıldız başlığının altını doldurmuşsunuz hayırsızlar.*

dünyanın en tatlı atışan ikilisinin "makanizma"cı olmayan tarafıdır. mikrobiyolojiyi baba sevecenliği ve baştan sona yüksek enerjisiyle beraber mükemmele yakın anlatır. ayrıca bilmesini isterim ki tiyolarının da hastasıyız.

okuyorlarsa ikisine de selam olsun.

not: adet yerini bulsun; saçmalamayınız efenim, romatoid artrit tabii ki de tip 3'tür.*
  • gayet güzel bir şekilde konuşan futbolcu/yorumcu. akıcı, tane tane.
  • yıllardır alışmışız tüküre tüküre konuşan kıro futbolculara. bu adam doğru düzgün türkçe konuşup, kendini ifade edebiliyor.
  • adamın müthiş bir şivesi ve ses tonu var.. tv'ye bakmadığım bir anda yapılan her röportajında bir dublaj sanatçısıyla konuşuyorlar sanıyorum..

bir de galiba iskeletor karakterini yaratırlarken bu adamın kafatasından yararlanmışlar esin kaynağı olarak..
  • 12 ocak 2008 caykur rizespor galatasaray maci ndaki muhteşem frikik golü, omer urundul tarafından "kalecinin de büyük hatası var" denilerek küçümsenmiş futbolcu.
    aynı golü brezilyalı biri atsaydı yere göğe sığdıramazlardı.
  • tusemde mikrobiyoloji anlatan tıp doktoru.

dersten ziyade stand up show gibi geçen koca bir günün sonunda, bulduğu inanılmaz saçma ama bir o kadar da akılda kalıcı benzetmeler ile ne yapar ne eder size mikrobu öğretir.

tebrik ediyor, 3 evetle uğurluyoruz...
  • eğlenceli bir mikrobiyoloji doçenti.

(bkz: sizi gidiler sizi)
  • eskiden futbolcu olan mikrobiyoloji hocası.
  • şaka maka şu sıralar tv ekranlarında en beğendiğim yorumcu. eski yetenekli futbolcu. ntv spor'un bu seneki en iyi işi.

düzgün türkçesi, fena olmayan diksiyonu, futbolu bildiğini belli eden yorumları, sakin, bağırmadan, efendi gibi konuşması ile takdirimi kazandı kendisi.

başarılarının devamını dilerim.
hesabın var mı? giriş yap