• safak karaman müzik dergisi programinda of aman nalan'a söz ve müzigi altan cetin'e ait olan acemi balik sarkisindan sonra cetin'le neden bir daha calismadigini sordugunda nalan "insanliga cok önem veriyorum. ekip olarak güleryüzlü, iyi niyetli, motive eden insanlariz. yeri geldiginde kötüyü de söyleriz ama hemen halletmeye calisiriz. fakat altan cetin'le bu maalesef olamiyor. konusamiyoruz bile. acemi balik'i okuduktan sonra bana bir gece telefon acti ve agza alinmayacak sözler söyledi. sebebi albüm kartonetinde özgür yedievli'ye tesekkür etmeyi unutmus olmammis. beni bir daha aramamasini ve kendisiyle bundan sonra bir isim olamayacagini söyledim. cok gönlüm kirildi. onun sarkisi sayesinde albümün trilyon satacagini bilsem bile bir kere gönlüm kirildiysa o insanla bir daha kesinlikle calismam." demis. cetin'in piyasayi domine ettigi günlerin gelip gecmis olmasinin sebebi bu aciklamada gizlidir belki de.
  • 19 yasima kadar zerre türkçe müzik dinlememis beni, zamaninda öyle bir zayif noktamdan yakaladi ki, müzik zevkimin kökünden degismesinde cok önemli rol oynadi.. onun besteledigi sarkilari takip edip aramadim ama, çok eglenirken dinledigim parçalarin altindan hep onun ismi çikti.. (izel-yelken gibi..)

meyhaneler bugün dolup tasiyosa altan çetin'e de tesekkür etsinler!..
  • bu özgür yedievli'yle aralarında nasıl bir ilişki vardı çözmedim. şarkılarında ekseriyetle söz-müzik: altan çetin, düzenleme: altan çetin-özgür yedievli şeklinde olurdu.
  • akp’nin nereden nereye ya da diğer adıyla nereden nereye geldi türkiye isimli seçim şarkısını yapan müzisyendir, vaktiyle hande yener’e acele etme, kırmızı gibi hit şarkıları da yapmışlığı vardır. nereden nereye nereden nereye nereden nereye...
  • birçok türkçe pop müzik hiti çıkarmış söz yazarı, besteci ve yorumcu.

başka albümlerde rastlanabilecek şarkıları şu şekildedir:

-alişan: allah allah, çınarlar, hele bi (sözler ve besteler)
    -aslı: sonu yokmuş sevmelerin, yanına kalmaz (sözler)
    -asrın: ağla açılırsın (söz ve beste)
    -bengü: hala, telafi (sözler ve besteler)
    -birol: havalım (söz ve beste)
    -damla: hep sev (söz ve beste)
    -demet akalın: lades (söz ve beste)
    -demet sağıroğlu: aynı gece, dayanamam, uyanır uyanmaz gelemem, yanmayasın (sözler ve besteler)
    -deniz seki: benim derdim, dile benden, ey kalbim, yeter ki sev (sözler ve besteler)
    -dilek pınar: sen kazandın (söz ve beste)
    -ebru gündeş: alev alev, arayı soğutmayalım, ceza mı, telafi, unuturum (sözler ve besteler)
    -ebru polat: açık açık (söz ve beste)
    -elif turan: kal dudağımda, seni kalbimden atmak mı (söz ve beste)
    -emel: acemi aşık (söz), ağlama ana benle (söz ve beste), denemeye değer (söz), yine kimlerin ahı tuttu (söz ve beste)
    -emrah: kabul, sokulsana, tırlamışım (sözler ve besteler)
    -enbe orkestrası & altan çetin: martılar (söz ve beste)
    -esra balamir: hainsin (söz ve beste)
    -esra özmen: şansını zorlama, tutuş (sözler ve besteler)
    -ferhat göçer: yarabbim (söz ve beste)
    -gülben ergen: aşk hiç bitmez, aşk mı para mı, masum, panda, şans, yaklaş yaklaş (sözler ve besteler)
    -gülşen: ya tutarsa (söz ve beste)
    -güniz öner: bir daha olmayacak, yoksun (sözler)
    -hakan peker: değerini bir ben bilirim, gitsen üzülmem (sözler ve besteler)
    -halil akıl: kara zindan (söz ve beste)
    -hamiyet: sonsuz aşkım (söz)
    -hande yener: acele etme, acı veriyor, alt dudak, anlamadın ki, bileti kes, bilmiyor, bunun adı ayrılık, deli bile, güvenemiyorum, kaybol, kırmızı, kuş, mendil, sen yoluna ben yoluma, senden ibaret, seviyorsun, sokak kedisi, tebdil-i aşk, yalanın batsın, yoksa mani, zalim (sözler ve besteler)
    -ibrahim tatlıses: adım ibrahim, tabi tabi (sözler ve besteler)
    -izel: bebek, beni bırak, bir küçük aşk, boşver, çarşaf, çocuk yüzün, dayanamam, deli gibi, efendim, el ele, galibi sen, geceler kara, haberin olmaz, kıyamadım, şekerim, son arzum, unutmak, vurmuşum, ya sus, yelken, yok yere (sözler ve besteler)
    -kutsi: yapma dedim sana (söz ve beste)
    -lerzan mutlu: hançer (söz ve beste)
    -mercan alev: acilen evlenmeliyim, mucize, paslı prangalar (sözler ve besteler)
    -mesut çakarlı: ateş gibisin (söz), sen olmayınca (söz ve beste)
    -muazzez ersoy: elveda (söz ve beste)
    -mustafa sandal: helal et (söz ve beste)
    -nalan: acemi balık (söz ve beste)
    -nilüfer: gözün aydın (söz ve beste)
    -onur: hayran olam, yangınım sana ben (sözler ve besteler)
    -petek dinçöz: bundan sonra (söz ve beste)
    -ragga oktay: yallah yallah (söz ve beste)
    -sami (sefarad): acilen evlenmeliyim (söz ve beste - mercan alev de okudu)
    -seda sayan: bir gün gelecek (söz ve beste)
    -seda üren: ilk hediyem (söz ve beste)
    -serkan kaya: gönül bahçem (söz ve beste)
    -sibel can: bence talih (söz ve beste), daha yolun başındayım (söz ve beste), kıskanırlar bizi (söz)
    -tarık (bbg): alenen, uçurtma (sözler ve besteler)
    -volkan konak: aleni aleni, ömür bizi beklemez, yaylada kuzular, zindan saraylar (sözler ve besteler)
    -yaşar ipek: eyvah, sakin (sözler ve besteler)
    -yeşim salkım: gönül hırsızı (söz)
    -yusuf güney: bunalım, unut beni (sözler ve besteler)
  • vakti zamanında emrah'a verdiği "belli ki tırlamışım" temalı şaheserinde ne anlatmak istediğini on yıldır anlayamadım derin zat.

ayrıca (bkz: aşk bu kızılötesi yaralı müzesi hareket edemem)
  • son günlerde enbe orkestrası eşliğinde söylediği martılar adlı güzel şarkısıyla piyasadadır.
  • cetin altan hakkinda bir $ey ogrenmek istedigimizde, ansiklopedilerden aramamiz gereken $ekil...
  • bu arkadaşımız aynı zamanda hande yener'in yalanın batsın'ının, izel'in son bir kaç albümünün neredeyse tamamındaki şarkılarının, sibel can'ın ve ebru gündeş'in son dönemdeki bir çok popüler olmuş şarkısının sözlerini ve müziklerini yazmıştır.
  • (bkz: çetin altan).
hesabın var mı? giriş yap