şükela:  tümü | bugün
  • bugün itibarıyla imzalanmıştır.
    ekşi sessiz.
    teknolojik birikim açısından kıymetli bir gelişmedir.

link

edit link

edit: yoğunlaştığım, üzerinde durmak istediğim husus buydu aslında. “teknolojik birikim”
  • ekşi sessizmiş.
    la sanki ekşi olmasa ülke çağ atlayacak!
    sen önce ekşinin sessiz kalmadığı sayıştay raporlarına bi cevap ver...!
    ayrıca sormazlar mı kaynak nerde diye???
  • inşallah hayırlara vesile olur ve dünyaya adalet ve huzur getirmek için kullanırız.
  • motorunu ve bilimum aparatlarını hanstan alıp yerli ve milli hasan diye millete yutturma projesinin seri üretim sözleşmesidir.

almanyadan izin alınmış demek ki

edit : troller kudurdu yine ahahhahaah. beyler bayanlar şuna açıklık getireyim ; türkiyenin tank yapmasına zerre kadar gocunmam aksine gururlanırım amma velakin anlamadığınız nokta birkaç parçasını yapınca yerli ve milli olmuyor ben onu eleştiriyorum. gerçi milleti kandırmak iktidarın tek ekmek yediği nokta ben de niye eleştirdiysem *.
  • put dikmekten başka bir sik bilmeyenleri üzmüş olabilir.
    artık sizde heykellerinizi kaldırdıp hizmet yapmaya çalışsanız?
    kafanızda ki putları da kırsanız ne güzel olur demi?
  • seçime bir yıldan az kala sürekli gündeme gelen seçim arabası gibi gündeme gelen seçim tankıdır. yok yerli olsa tamam diyeceğim. kritik parçaları sen üretmiyorsun. motoru için ya ingiliz ya da almanlarla anlaşılmıştı. paletlerini, kaportasını üretip yerli demeyin. komik oluyorsunuz.

edit: bir çomar arkadaşımız da kaporta yazmışım ona takılmış. takıldığın şeyi sikeyim arkadaş. gerçekleri söylediğim entry'de attığım linkten dahi belli 21 mayıs 2018 haberi. seçimden bir ay öncesi işte.

edit 2: birkaç örnek daha bırakayım şöyle;

7 haziran 2015 seçimlerinden önceki haber
    1 kasım 2015 seçimlerinden önceki haber
  • namlusu pkk, ypg hatta tüm terör örgütlerine girecektir.
  • bmc : british motor corporation...

başka sözüm yok.

bmc yerli şirket diyecek olanlar britanya lisansıyla üretim yaptığından habersiz konuşuyordur.

edit: nayır, nolamaz, öyle değil diye mesajlar geliyor. ingilizlere marka lisans bedeli ödüyorlar diye biliyorum ama kaynağa erişemedim şimdi. ama motor konusunda kesinlikle yerli bir üretim yok. gelecekte planlıyorlarmış. yani zaten bu tankta kullanacakları motorlar da yerli değil.

cummins engine company.
    (bkz: cummins motor)

bmc, araçlarında leyland markalı motorlar kullanırken 1980lerin sonunda volvo daha sonra ise cummins markalı motor kullanmaya başlamıştır. bmc'de motor üretimi yok. zaten bir süre önce motor imal edilen bölüm yıkılmıştı. uzun yıllardır kullandığı amerikalı cummins motorlarının yanında ilk kez farklı bir markaya ait motor kullanıyor. izmirli firma, amerikan motorun yanında alman ürünü motoru şimdilik en yeni araçlarından neocity'nin doğal gazlı versiyonunda (cng) kullanacak.

kaynak
  • ---
    önedit: atatürk'e laf eden zavallilara gelsin:
    buyrun
    siz de uzun adamin sattiklarinin listesini paylassaniza... sizden ala vatan haini mi var lan!
    ---

umarim bir gün gercek olur... verilen linke bakilinca guzelim proje yine sacma sapan siyasi propogandalara alet ediliyor.

ayrica yerli ve milli demek, istedigin zaman istedigin aksamini kimseye sormadan degistirme hakkina sahip olmak demektir. illa vidasina kadar %100 turk yapimi anlamima gelmez.

simdi sen f16larina rus yapimi füze takacak olsan, abd ordan cikar ve "kimin ucagina ne takiyorsun sen!" diye yoluna tas koyar. dünyada kim kaldi bir tanki, bir ucagi bastan sona ic imkanlarla üreten?

tabi gerizekali akp zihniyeti, bu projeleri kuzey kore gibi büyük bir propoganda malzemesi haline getirdigi icin projeler hak ettikleri saygiyi görmüyorlar ne yazik ki.