şükela:  tümü | bugün soru sor
 • seçim yaklaşıyor ya önümüzde ki aylarda sürekli pompalanır şimdi tankımızı üretiyoruz, helikopterimizi üretiyoruz, f-35'i biz üretiyoruz diye. seçim olur hepsinin ihalesi iptal edilir öylece ortada kalır.

  kısaca atatürkçülerin tek üzüldüğü nokta halkın bu haberlere yıllarca inanarak oy atmasıdır.
 • iha, savaş uçak ve helikopterleri ile ileri gözetleme sistemlerinin yararlarına inanıyorum. bunlar asker kaybını azaltacak ve profesyonel askerlik açısından önemli teknolojiler.

  ama tank ve roket konusunda kafam bulanık. şunu soruyorum: biz bunları kime karşı kullanacağız ? çok basit soru... bu tanklar ne işe yarayacak ? en son kullanıldığında türk tanklarının türk insanını ezerek geçişini anımsıyorum. sevinenler buna mı seviniyor ?
  yoksa suriye'ye veya batı trakya'ya mı gireceğiz ?
  peki o uzun menzilli roketlerle kime saldıracağız ? myanmar'a mı ? israil'e mi ? konvansiyonel olmayan başlıklar da kullanılacak mı yoksa ? hangi uzak hedefleri vurmak için harcanıyor milyar dolarlar ?

  bir ihanet varsa bu soruları sormayanlar arasında aramak gerek onları. güçlü olmak için kullanmayacağımız tanklara servet saçmaya gerek yok. imam hatipleri kapatsak, beş yıla kalmadan zaten üç level atlarız uygarlık yarışında.
 • seçim çalışmalarının sözlükte şimdiden başladığını gösteren aktrol başlığı. alıştılar kendileri çalıp kendileri oynamaya. olmayan bir şeyi varmış gibi göster, bir düşman yarat, kendi safını sıklaştır.
  konu kilit, daha fazla prim yok sana, hadi naş.
 • ataturkcu ne demek gel bi seninle onu tartisalim once. biz de sana osmanlici mi diyelim? ya da siktirin gidin ingiliz himayesinde mi yasayin diyelim ha? ataturk'un kurtardigi bu son topraklarda ne isin var amina kodugumun oglu hic demeyelim hele!