şükela:  tümü | bugün
  • 1998 yılında ege üniversitesi, ingilizce hazırlık sınıfında tanıştım kendisiyle. çok sevdiğim bir arkadaşımdır. iyi bir tarihçidir; inşallah bir fuad köprülü, bir ortaylı, bir inalcık olacaktır. geçen yıl doçent olmuş, gördüm, çok sevindim. kendisine başarılar diliyorum.
  • dumlupınar üniversitesi tarih bölümü doçenti. genel türk tarihi elbet onun omuzları üzerinde yükselecektir.
  • “xvı. yüzyıla kadar türkiye ve türkmenya adının batı dünyasındaki kullanımı ve sınırları” isimli mükemmel makalesi bulunan akademisyen.
  • türk tarih kurumu yayınlarından çıkan ve aynı zamanda doktora tezi olan "moğol-rus ilişkileri 1223-1341" başlıklı eseri ile türkiye bilimler akademisi telif eser ödülü'ne layık görülen tarihçi . kendisini bir kez daha kutluyorum, daha nice başarılara imza atacağına olan güvenim ve inancımın tam olduğunu belirtmek isterim.

tanrı sağlık versin hocam.

ilgili eseri
    ve korykoslu hayton isimli selenge'den çıkan eserine buradan ulaşabilirsiniz.
  • burada sürekli gömülen kütahya dumlupınar üniversitesi'indeki sağlam hocalardan biridir, aldığı ödülü sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum. kendisini buradan tekrar kutluyorum.
  • "hazar kağanlığı ve etrafındaki dünya" adlı yeni kitabının yakın zamanda basılacağını duyurmuştur. hazar çalışmalarındaki eksikliği kapatılması açısından güzel bir haber.
  • öğrencilerinin birçoğunun şikâyet ettiği hocadır. çünkü o (birkaç hoca hariç) bölümdeki diğer hocalar gibi fotokopiciden aldığınız ders notlarındaki bilgileri istemez. hocadan şikâyet eden birkaç öğrenciye en son ne zaman bir kitap bitirdiklerini sorduğumda 5 dakika düşündüklerini biliyorum. hocaya birde derste salak saçma sorular sorulur ilk okul bir seviyesinde hoca iyice sinirlenir o zaman kırmakta istemez ama aynı adamlar aynı kalitesizlikte sorular sormasına nasıl tahammül ettiğini bir türlü çözememiştim valla yerinde olsam dersliğe girdiğimde o lüzumsuzların adlarını okur çıkın dışarıya der postalarım. sorulan soruları hatırlamaya çalışıyorum da hiçbiri aklıma gelmiyor o kısımları bir şekilde silmişim bu konuda kendimi tebrik ediyorum. hayır zaten derse ilgili olsanız merak etseniz bir iki şey okur “hocam bla bla kişisi bu konuda şunu söylüyor” ya da “bilmem ne seferinin o bölgedeki şap madeniyle bir alakası var mı” tabii bunları sormak için en az birkaç kitap okumak lazım gençler kimseye gökten vahi gelmiyor. son olarak egolu diyorlar da ne biliyim hocaya ayrı bir karizma katıyor ama öylede egolu değil bilgisize ve hadsize karşı bir savunma mekanizması olabilir bu soğukluk :)

edit: bla bla kişisinin en az o alanla ilgili yrd.doç olsun öyle bilmem ne gazateci-tarihçisi olmasın.
    edit2: bir kaç kişiden duyduğuma göre hoca herhalde haçlı tarihi dersi veriyor alın size okuyabileceğiniz bir kaç kitap.
    1-anonim haçlı tarihi - ergin ayan
    2-haçlı seferleri tarihi (3 cilt) - steven runciman
    3-claude cahen eserleri okunabilir.
    4-jacques le goff aynı şekilde.
    okuyun bunları hocanın dersini almadan önce ekleme yaparım ara ara.
  • hazar kağanlığı ve etrafındaki dünya isimli kitabı, bugün itibariyle kronik kitap tan satışa çıkmıştır.

gurur duyuyorum. buradan alabilirsiniz
  • başarılar diliyorum..
  • “hazar kağanlığı ve etrafındaki dünya” adlı eserini bir solukta okuduğum, kendini geliştirmesini bilen ve türk tarihinin aydınlanmamış sahalarında çok başarılı olacağını düşündüğüm hoca. kendisi son dönem şişirme ekran tarihçilerinin karşısında elmas gibi parlamaktadır. başarılar diliyorum.