şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
 • bitcoin'den sonra çıkan kripto para birimlerinin genel adı.

  en popüler olanları ise:

  (bkz: litecoin)
  (bkz: dogecoin)
 • bunların alım satımlarını yapan çeşitli borsa (exchange) siteleri vardır. oyun gibi takılmak isteyenler göz atabilir.
  bittrex, poloniex, gatecoin
 • alttaki yatağı satıp çoluğun çoçuğun rızkını dgb, doge, eth ve bcnye yatıran simsarların kazandığı alternatif kripto para bilirimlerinin genel adıdır.

  şu sıralar, xrp ve ltcden uzak durmakta fayda var.**
 • (bkz: minereum)
  (bkz: sumokoin)
 • bunun müptezelleri var twitterda. hepsi birbirinden komik amk, yemin ederim izleseniz gülme krizine girersiniz.

  tam 1 aydır takip ediyorum. 20 yıl öncesinden kalma trend analizlerini, muhtemelen bir iktisat 1. sınıf öğrencisinden aldıkları kitaplarla çizip "aha böyle olacak" "aha şöyle olacak" diyip pazarlıyorlar.

  günde 30 ta çiziyorlar,
  ayda 2 tanesini tutturup "demiştik böyle olacağını" diye pazarlıyorlar.

  yerli, yabancı hepsi bunu yapıyor. adamlar şaka gibi; trend analizi ile tahmn yaptıklarını düşünüyorlar. ortada gerçekten canlı bir piyasa varmış gibi kırılım falan konuşuyorlar, çizgikleri boktan ta'ya "bu direnci kırması çok önemli" diyorlar.

  çok çok çok komikler.
  altcoinler ile ilgili şuan bir gerçek var; bunları almak kumar. ben aldım ve kumarımı oynadım. batarım, çıkarım bilemem. ama çok evrensel olaylar dışında (ethereum'un rusya'nın resmi para birimi ilan edilmesi veya bilmem ne sistemini değiştirilmesi veya bir anda 20 ülkede coinleriny asaklanması gibi) hiçbir şekilde piyasa tahmini yapamazsınız.

  yaparım diyen herkes yalancıdır.
  ulan bu trend analizcisi tayfa, ethereum coşarken "durun daha 750 dolar olacak, eylüle kalmaz 1000 dolar olacak" diye pompalıyorlardı. ethereyum 0.148 btc seviyesinden, 0.139'lara düşünce "alım fırsatı bu abii uçar uçar" trendleri paylaşıyorlardı.

  bugün 0.095 seviyesinde.
  yine boktan trendlerini çizmişler, her düşüşte "eee abi trend bunu söylüyordu" diye sağa sola palavra sıkıyorlar. datayı nasıl görmek istiyorlarsa, oradan trend çiziyor herifler.

  size tavsiye: hiç kimseye inanmayın. şuan için bu piyasalar sadece kumardır, ben bu kumara girmenizi tavsiye ederim. bata da bilirsiniz, ama 20 yıl sonra fikirtepe'den üç kuruş paraya arsa almak varken, o parayı tatilde yiyen adam durumuna düşmeyin.

  ama bu kumarda kesinlikle twitterda çok bilmişçe palavra trendler çizen bebelere kanmayın. hiçbirinin hiçbir bok bildiği yok. yazdıkları her şey kolpa. çizdikleri trendlerin hiçbir dayanağı yok. hayatında ilk kez ekonomi ile, coinler vasıtasıyla tanışmış adamlar sürekli sağa sola eğri çizip duruyorlar. kanmayın.
 • düşük bütçe ve uzun vade yatırım yapmak isteyen dostların alt coinleri seçerek almalarında ve unutmalarında fayda var, özellikle pump ekiplerinin aralarında bir alt coin seçip kısa sürede alım yapması diğer kullanıcılarında alma isteğini doğuruyor. bu süreçte siz zaten düşük fiyattan aldığınız icin otomatik olarak kâr sahibi oluyorsunuz. pump lanan coin sizinki ise satın yüksekten düşünmeyin.

  pump bildirim grubu

  alım satım yapmalık sanal borsalar;
  bittrex
  poloniex
  cex.io
 • ben de dahil bitcoin dalgasını kaçırdığını düşününlerin tutunmayı düşündüğü dal.

  10 ekimde piyasa sunulacak olan yeni altcoin olan, arkasında apple,ibm ve wall street'den ayrılmak bi ekibin olduğu, (bkz: wcx) işlemleri muadillerine göre 10 kat ucuz yapmayı vaat ediyor.ayrıca işlemlerden elde ettiği gelirin bir kısmınıda altcoin sahiplerine temettü mantığıyla dağıtacağını iddaa ediyor. üye olanlara şuan 50 token veriyor. 69862543 numaralı entry'mde referral sistemi hariç diğer token kazanma yöntemlerini öğrenebilirsiniz. daha fazla bilgi almak ve üye olmak için:

  referans linkim:https://wcex.co/?ref=lg5lgmjk
  ulan sana ne diye 50 token kazandıracağım babamın oğlu musun diyenler için: https://wcex.co/

  dipnot: ico arzında 10 tokenın yaklaşık 1 dolar değerinde olması bekleniyor.

  edit: başlangıç tarihi 1 aralık tarihi olarak güncellendi ancak pre-sale ile bonuslu token alabilirsiniz(not: yatırım tavsiyesi değildir)
 • xvg / verge diye anılanı tor ve i2p teknolojileri ile birlikte çalışabildiği için anonim olduğunu iddia eden diğer altcoinlerden kat kat daha üstün bir teknolojiye sahip olan coin. piyasadaki en büyük rakibi monero'da kullanıcıların ip adresleri takip edilebilirken verge kullanıcılarının takip edilmesi imkansızdır. teknolojisi ve hayranları her geçen gün artmaktadır. hala ucuzken alıp bir kenara atılması gerekir. daha detaylı bilgi için vergecurrency.com
 • 1 ağustos krizi öncesi 29 temmuz'da yüklü miktarda altcoin aldım. bedavadan gelecek olan bcc olmayıversin dedim. 29 temmuzdan bu yana sonuçlar şöyle:

  ptoy: %130 kar, 4586 sats giriş.
  xel: %162 kar, 7543 sats giriş.
  cvc: %322 kar, 5519 sats giriş.
  lun: %562 kar, 83985 sats giriş.

  azıcık piyasayı okuyup mantıklı coinleri seçtikten sonra güzel paralar kazanmak hiç de zor değil. alım satım için binance borsasını kullanıyorum, komisyonlar makul seviyede ve güvenilir.

  yatırım tavsiyesi değil. herkes kendi riskini almalı, araştırmalı. bcc almadığımla kalıp, trendi yerle bir olan bir btc olsaydı şu an ağlıyor olabilirdim.

  bol kazançlar.
 • poloniex'de 50 kadar altcoin'e 100 tl civarı yatırdım. 3 sene unutacağım. sonra satacağım. kişisel tahminim 10'u piyasadan silinir. 10 tanesi litecoin gibi değerlenir. 1 tanesi bitcoin gibi değerlense paçayı kurtarırım. geri kalanları az bir karla satılır.

  tabi poloniex coinlerle kaçabilir, biri girip hesabımı hackleyebilir. bu durumda 5 bin tl ye güle güle der su içerim.

  birde bu kripto para olayı hepten balon çıkabilir. abd kripto parayı bitireceğim lan diye girişebilir. bu durumda yine tüm paraya elveda deriz. ne kazıklar yedik. bu para bana koymaz.

  tavsiye niteliği yoktur. kendi gelir durumunuz ve kendi mantığınıza göre yatırım yapınız.
  edit: altcoinlerde kesinlikle uzun vade kalınmaz. kârı yapıp kaçmak gerek. yatırdığım coinlerdin 10 kadarı piyasadan silindi. param hepten gitti. kalanlardan da bitcoinden az kâr ettim. dediğim gibi en fazla 2-3 aylık vur kaç için girilir.
hesabın var mı? giriş yap