şükela:  tümü | bugün
  • bitcoin'den sonra çıkan kripto para birimlerinin genel adı.

en popüler olanları ise:

(bkz: litecoin)
    (bkz: dogecoin)
  • bunların alım satımlarını yapan çeşitli borsa (exchange) siteleri vardır. oyun gibi takılmak isteyenler göz atabilir.
    bittrex, poloniex, gatecoin
  • bitcoin alternatifi. yeni çıkan ve mine için en uygununu bilen yeşillendirsin a dostlar.
  • alttaki yatağı satıp çoluğun çoçuğun rızkını dgb, doge, eth ve bcnye yatıran simsarların kazandığı alternatif kripto para bilirimlerinin genel adıdır.

şu sıralar, xrp ve ltcden uzak durmakta fayda var.**
  • eğer yatırım yapacağınız coini iyi seçerseniz bitcoin'den çok daha iyi kazanabilirsiniz.
    ama altcoin piyasası gerçekten risklidir.

ben şu sıralar büyük şirketler ile iş yapma imkanı olan ve gelecekte fark yaratacak coinleri seçiyorum.

bu piyasada iyi analizler yaparsanız bir haftada paranızı 30 katına katlayabilirsiniz.
    yeni başlayanlar genellikle ilk haftada batarlar. bu yüzden çabuk gaza gelmeyin. ciddi biçimde araştırma yapın ve her yatırım tavsiyesine inanmayın.
  • (bkz: minereum)
    (bkz: sumokoin)
  • son üç gündür yaraklara yan basan piyasa. poloniex üzerinde işlem görüp de üç gündür düşüşte olmayan neredeyse tek bir coin yok. 1 ağustos 2017 bitcoin fork beklentisinden ötürü yatırımcıların borsalardan bitcoinlerini çekmek için bitcoin'e geçiş yaptıklarını düşünüyorum ama yanılmıyor da olmayabilirim hani.
  • her yaz para çıkışı oluyor. artık paraları tatilde mi yiyorlar ya da tatilde borsayla uğraşmamak için mi yapıyorlar anlamış değilim.

(bkz: ayı piyasası) 1. aşamanın sonlarındayız gibi.
  • dakikalar once 58 adet siacoin ve 107 adet vergecoin alarak ufaktan yatirimimi yaptim. simdi diyeceksiniz bu kadarcik parayla yatirim mi olur diye ama benim izledigim yol biraz daha farkli. kisaca ozet gececek olursam (linkler referans linkleridir, sonra arkamdan sovmeyin)

oncelikle minergate.com adresine uye olup downloads kismindan sitenin programini indirip sanal para basmaya basliyoruz. burada verebilecegim tavsiye windows icin programin 6.6 versiyonunu indirin. cunku 6.8 versiyonunda bug dolayisiyla ekran kartini kullanarak para basamiyoruz. cpu kullanarak basmakta herhangi bir sikinti yok. 6.6 versiyonunda hem cpu hem de ekran karti ile basabilirsiniz. 6.6 versiyonunu indirdikten sonra bilgisayariniza yukleyin ve programa siteye uye oldugunuz mail adresi ile login olun. eger guclu bir bilgisayariniz yoksa basabileceginiz para icin bytecoin i onerebilirim. ben o sekilde yaptim. 3 gun icerisinde 600 adet bytecoin basildi.

ikinci adimda bastigim bytecoinleri cryptopia adli takas borsasina gonderdim. eger derseniz nereden buldun burayi diye, direk cryptocompare.com sitesine girip iyi yorum alan bir borsayi sectim. nedense populer borsalardan olan poloniex, kraken hakkinda cok kotu yorumlar var.

ucuncu adim olarak efendim yolladigim bytecoinleri once bitcoine ardindan siacoin ve vergecoine cevirdim. her hafta bu sekilde biraz biraz alip biriktirmek istiyorum.

internette biraz arastirdim. insanlarin bu iki coinden beklentisi yuksek ben de atladim gemiye umarim batmayiz. bu coinleri acikcasi 3-4 sene tutmak istiyorum ve esas yatirimimi ripple ile yapacagim gelecek ay.

hayirlisi olsun bakalim. 4 sene once 2 adet litecoin almistim 42 dolardi fiyati. o zamanlar isim,gucum, param yoktu. ailemi bana biraz para versin diye ikna edene kadar litecoin 8 dolardan 42 dolara cikmisti. sonra litecoin cakildi gitti. bir ara 3 dolara falan indigini hatirliyorum. iste o zamanlar cok ongorulu yaklasip dedimki patlak ya bu coin isleri falan. ama bugun litecoin yine vurmus 50 dolarlara. keske zamaninda 3 er 5 er biriktirseydik. neyse olan oldu onumuze bakalim. what can i do sometimes? everything is something happened

adettendir: yatirim tavsiyesi degildir.

edit: minergate'e uye olan arkadaslar, program ilk basta otomatik olarak smartminer menusunu acip monero uretmeye baslar eger iyi bir ekran kartiniz yoksa monero (xmr) uretmeye calismayin, onu uretmesi zor. onun yerine bytecoin (bcn) uretin. oncelikle smartminer kisminda monero uretimini durdurun sonra yukaridaki menuden miner kismina gecin hemen smartminer'in yaninda. eger uretim ekraninda bcn goremiyorsaniz, en yukarida 'view' yazili menuden bcn'yi isaretleyin. sonra hem cpu hem de gpu uretimine baslayabilirsiniz. her 20 bcn uretimi sonrasi urettikleriniz onaylanir ve hesabiniza gecer.